Skocz do zawartości
NowyZielony

Telewizor 60 cali - jaki wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, takie czasy że nie opłaca się zbytnio produkować dobrego i niezawodnego sprzętu.

 

Cóż - niektóre pierwsze energooszczędne żarówki od Philipsa działają do dziś, tak samo jak i niezniszczalne mercedesy "beczki". Ale choć takie produkty tworzą jakość marki, to niewiele się na nich zarabia, ponieważ zbyt długo działają i nie ma sensu ich zamieniać na nowe. Intel też narobił sobie problemów architekturą Sandy - bodajże najlepsze ich procesory, ale aż szkoda się ich pozbywać, ponieważ są zbyt dobre. :)

 

Ale jeżeli chodzi o TV, odkąd Panas wyszedł z plazm (da się jeszcze gdzieniegdzie je dostać), to obecnie patrzyłbym tylko po modelach od Sharpa, lub Philipsa. Mam niemal codziennie styczność z dwoma nowymi soniaczami, i muszę przyznać, że nie jest najlepiej - jakość obrazu może i nie najgorsza, ale dźwięk słabiutki, pilot niewygodny (małe przyciski, słabo rozmieszczone), dość też powolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar kupić Samsunga UE55H7000, myślę że się na nim nie zawiodę, bo chyba bez powodu nie dostałbym wyróżniania Eisa :) + miałem kilka sprzętów od Samsunga i każdy był solidnie wykonany no i działają do dzisiaj :P

 

Edit.

Zastanawiam się jeszcze nad plazma... myślałem o Panasonic TX-P55VT60E

Edytowane przez Pazius12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I daltego, ze powstaja takie produkty, ktore są trwałe na 2 lata, bo reklama, bo marketing. W takim razie każdy producent wyglada dzis podobnie. Sharpy, Panasy nie są też tak robione? Czasami mam wrazenie, ze niektorzy są uczuleni da dane marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niemal codziennie styczność z dwoma nowymi soniaczami, i muszę przyznać, że nie jest najlepiej - jakość obrazu może i nie najgorsza, ale dźwięk słabiutki,

 

Niby mój SONY EX720 ma dobry dźwięk wg. recenzji ... ale jak dla mnie to ten dźwięk jest bardzo kiepski, tak jak w innych płaskich TV. Sytuację z bardzo kiepskiego, do poziomu kiepskiego ratuje ostra korekcja w ustawieniach TV (podbicie niższego zakresu i przycięcie góry ... bo domyślnie to jest jakieś brzdękotanie a nie dźwięk). W LG LW4500 w sumie trzeba ciąć szeleszczącą górę jeszcze mocniej, bo w przeciwnym wypadku mam wrażenie wbijania śróbokręta w moje ucho. JAk ktoś chce mieć dobry dźwięk z TV, to trzeba kupić jakieś osobne nagłośnienie (aktywne kolumny za kilka stówek, albo wzmacniacz i dwie kolumny, czy "kino"- oby przyzwoite)

I daltego, ze powstaja takie produkty, ktore są trwałe na 2 lata, bo reklama, bo marketing. W takim razie każdy producent wyglada dzis podobnie. Sharpy, Panasy nie są też tak robione? Czasami mam wrazenie, ze niektorzy są uczuleni da dane marki.

 

Przesadzacie. Sony gra wiele godzin dziennie od 2011 roku jakoś, LG może od 2012, wujek ma jeszcze starszego SONY (może z 2009 roku jak nie lepiej) i jest to mniej awaryjne (bo się jeszcze nie zepsuło) niż poprzednie CRT SONY (dwa różne modele, jeden u nas, drugi u wujka, które się psuły kilka razy, a CRT SONY 100 Hz wujka to była już zupełnie awaryjna padaka) itd.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H6400 za swoją cenę jest bezkonkurencyjny, jest na tym samym panelu co H6500 i H7000, różnice sa głównie w microdimmingu czyli de facto lepsza czerń jak jest ciemno. jeśli rozważałeś plazmę, może i warto dopłacić. plazme koniecznie sprawdz gdzieś przy oknie, ja swoją kupiłem i mam pokój na 2 ścianach są okna, czyli gdzie był go nie ustawił zawsze po jednej stronie okno po drugiej plazma - nie da się oglądać w dzień TV, nawet jak spuszcze rolety to widać paski światła wpadające bokiem ;) nie jest to co prawda problem, bo prawie nie używam tego telewizora, tylko na jakiś film wieczorem, więc w zasadzie jest idealnie dla mnie, no ale innych ostrzegam. 

 

dobre są też panasy AS640 i 650, i bardzo tanie do tego, sony nienajgorsze W805, philipsy klasa sama w sobie ale droższe, no i samsung - dobry, niezawodny i ma najlepszy smart.

 

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/samsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/108981-nowe-telewizory-samsung-seria-h.html

 

update:

 

4K? troche to bez sensu, niby nie aż tak jak 3D, ale jednak. nie mam co prawda telewizji, ale z tego co patrzyłem u rodziców to nie ma ze wielu kanałów FullHD prawdziwe nie mówiąc o 4K już...

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koreańskie urządzenia są projektowo dobre, a wykonanie jest takie, za jakie się płaci - zasadniczo nikt już nie kupuje elektroniki na 10 lat, więc...

 

 

Projektowo też bywają złe (umieszczenie kondensatorów elektrolitycznych niemal na styk z radiatorem w niektórych LCD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektowo też bywają złe (umieszczenie kondensatorów elektrolitycznych niemal na styk z radiatorem w niektórych LCD).

 

Ekhm, na poprzedniej stronie ;]

 

 

A przestali już celowo umieszczać kondensatory elektrolityczne obok radiatorów mosfetów, żeby wyschły miesiąc po końcu gwarancji?  :>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vide dyskusja z początku tematu, może się komuś przyda. Od 2 miesięcy mam Sony 60w605. Matryca ta sama co w 60w805 (100Hz, podobno robiona przez Sharpa, VA). Ładna czarń, lekko prześwitujące podświetlenie na krawędziach znikające przy czymkolwiek innym niż całkowita czerń, przeszkadza tylko przy filmach w formacie kinowym. Jeden zły piksel (martwe zieleń i niebieski, czerwony działa normalnie - zupełnie niewidoczne poza planszami). Czerń skalibrowana idealnie od nowoście (przy jasności 50), biel trochę za szeroka (białe nie jest całkiem białe i nie wiem jak skalibrować do końca, może wezwę w końcu jakiegoś speca)., Ogólnie obraz bardzo ładny. W porównaniu do w805 gorsza obudowa, brak 3d i tego bajeranckiego pilota. Z fajnych rzeczy DLNA z obsługą mkv, wbudowane wi-fi, obsługa ze smartfona z myszką i klawiaturą smartfonową (fajne). Generalnie za ok 5-5,5k nie do pobicia oferta. Jakość obrazu jak w wyższym modelu, kosztem 3d i kilku zbędnych bajerów. Ogólnie jeśli ktoś chce tanie 60 cali polecam.

 

P.S. Dość słabe głośniki ale do mniejszych pomieszczeń mogą być, ja będę szukał zewnętrznych stereo albo kina. Kąty widzenia jak to w VA, lekkie poszarzenie obrazu z boku, ale ogólnie spoko. To nie IPS (dzięki czemu jest ładna czerń :) ).

Edytowane przez PIOTR128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...