Skocz do zawartości
Mernest

Zestaw do 10.000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że mam zamiar osiedlić się wkońcu w jednym miejscu na dłużej, chciałbym złożyć sobie mocną stacjonarną skrzynkę. Niestety jako że z wydajnymi podzespołami jestem 100 lat do tyłu, proszę was o pomoc w skompletowaniu sprzętu.

 

Budżet jaki będę w stanie na to przeznaczyć to kwota około 10.000 zł.

 

Co mi chodzi po głowie:

Rzeczy które zastanawiam się żeby kupić:

 

- Obudowa = Carbide Air Series 540 - 580zł

- Dyski twarde talerzowe 3,5 = 2x 3tb lub 2x 4tb (tutaj pytanie jakie polecacie? Myślałem nad wd red) ~ 1000 zł

- Dyski SSD 2,5 = 2 x 250GB (tak samo polecacie jakieś? może jednak 1x500gb lepiej by się spisał) ~ 1000 zł

- Monitor = LG ELECTRONICS 34UM65 ~ 2300zł

- Pamięć = 2 x 8GB 16384MB 2400MHz LED CL11 (2x8192) ~ 750 zł

 

===

5630

 

Więc zostaje ~ 4370 zł na resztę komponentów (procesor, mobo, k.graf, zasilacz, chlodzenie do procka, klawiatura, myszka).

Co do pozespołów myślałem nad socketem 2011v3 ale czy jest sens pchać się w niego?

Do czego zestaw? :
- Programowanie
- Wirtualne maszyny
- Edycja Foto/Video
- Okazjonalnie gry ( ale dobrze by było mieć w miare dobrą grafę w rozsądnej cenie)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzyssp powiem tak, w moim przypadku nie widzę potrzeby kupowania monitora marki Eizo. Pchanie się w monitor takiej klasy widzę przy przygotowywaniu naprawdę profesjonalnej grafiki lub przygotowaniu porządnych wydruków. Ja będę przygotowywać głównie materiał dla zwykłych zwykłych ludzi, więc wydaje mi się że nawet to będzie na rękę jeśli wyłapie na etapie produkcji efekty niepożądane (np przy gradientach).

 

Poza tym dużym plusem dla mnie są proporcje matrycy 21:9 (nie ma monitora Eizo o takich proporcjach, z tego co się orientuje to firma LG jest jedyną produkującą matryce o takich proporcjach, możliwe że się mylę.)

 

Może nadmienię jeszcze że podane wyżej zastosowania (w pierwszym poście w tym temacie) są w porządku chronologicznym od najważniejszego do najmniej ważnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...