Skocz do zawartości
fiflok23

Komputer w Norwegii (Czarny Piątek)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest to mój pierwszy post wiec witam wszystkich.

Ni stąd, ni zowąd... nastał Czarny Piątek i pojawiło się kilka okazji.

 

Mieszkam w Norwegii i tylko tutaj mogę kupić komputer, a nie ukrywam, ze jest mi potrzebny.

 

Podpowiedzcie mi proszę, czy taka specyfikacja jest ok? A może coś byście zmienili?

 

Konfiguracja

 

Wyczytałem, ze SSD jest lipny (najnowsze egzemplarze) wiec pewnie wybiorę Crucial MX100 SSD 256GB 2,5".

 

Co do reszty to się całkowicie nie znam (czasy kiedy się znalem minęły kilka lat temu).

 

A co do regulaminu to:

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp.: komputer + system,
  • do czego komputer będzie wykorzystywany: glownie gry i programy 3D (SolidWorks)
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć: ok. 10000 NOK (5000 zł)
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane: nowe z wyżej wymienionego sklepu
  • czy będziesz podkręcał podzespoły: raczej nie
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać: w takiej na którą będzie mi pozwalał sprzęt
  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!): Norwegia
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa: nie
  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego: www.komplett.no

 

PS. Bardzo zależy mi na czasie bo promocje ważne są jedynie dzisiaj ;)

Bardzo proszę o podpowiedzi co do sprzętu.

 

Pozdrawiam,

fiflok23

Edytowane przez fiflok23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 10k Kr to zlozysz cos lepszego, nawet z i5 i 970 + SSD i porzadny zasilacz. W komplecie dzisiaj byla promocja na i5 ale chyba znikly.

 

Z tego co widzialem to jajek nie urywa..

 

popatrz na netonnet.no i poprzez prisjakt.no

 

poza tym skoro Oslo i okolice i odbior osobisty to zobacz na digitalimpuls.no , dzisiaj 10 % na caly asortyment.

Edytowane przez darksigns
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. To poczekam jeszcze. Chciałem skorzystać z Czarnego Piątku ale za wiele promocji nie widzę. Na ten zestaw byl chyba największy rabat  :-D Dziękuję za zainteresowanie i obiecuję, że wrócę po świętach. Może na wyprzedażach poświątecznych się coś trafi  :>

 

Pozdrawiam,

fiflok23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zestawik i mniej wiecej w tym kierunku powiniennes isc.

 

http://www.prisjakt.no/list.php?l=134185&view=c

 

Zlozenie kompa to nie problem. To dopiero pierwsze obnizki przed swietami, pozniej tez powinno sie cos trafic, a jak nie przed to na pewno po..

 

Mozesz poprzegladac tematy na diskusjon.no w dziale data i kjøp og salg av data.

 

+Win8 kosztuje z 800 Kr.

Edytowane przez darksigns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link, który podesłałeś zwraca mi błąd:

 

403 Not allowed to see

 

Nawet się zarejetrowałem ale nadal nic.

 

PS. Co do odbioru osobistego to raczej odpada, wolałbym przesyłkę do domu  :wink2:

Edytowane przez fiflok23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...