Skocz do zawartości
Raiden

Problem przy włączaniu kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Zawsze jak włączam kompa to zaraz przed ładowaniem Windowsa pokazuje się tekst:

 

Ultra100 Bios 2.01 (Build 35)

Promise Tech Inc. All rights reserved © 1999 - 2000

 

Po około 40 - 50 sekundach wyskakuje jescze

 

D0 not detected

D1 not detected

D2 not detected

D4 not detected

 

Ultra Bios is not instaled becouse there are not driver atached (albo coś takiego).

 

I dopiero wtedy zaczyna się ładowania Widowsa. Kiedyś pokazywało sie to tylko czasami ale ostatnio przy każdy włączeniu komputera. Jak to wyłączyć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Płyta wspomaga również standard Ultra-Fast DMA/100"

Ten komuniakt swiadczy prawdopodobnie ze podlaczone urzadzenia pamieci masowej nie pracuja w tym standardzie...

 

http://republika.pl/netstar007/index/glown...ne/asusa7vc.htm

 

Wylaczyc bedziesz mogl to w BIOSie, ale nie powiem ci jak bo tej plyty na oczy nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle , ze masz plyte z raid'em...

w biosie nalezy w INTEGRATED PERIPHERIALS odszukac RAID CONTROLER i dac go na disable

IMO ten komunikat swiadczy o probie znalezienia macierzy raid - nie znajduje i dlatego wypisuje NOT DETECTED czyli nie wykryto

poza tym zyskasz sporo czasu na uruchamianiu kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mailem cos podobnego, tyle ze to byl bios Highpoint..

Masz specialny kontroler do obslugi dysku z wlasnym biosem - jesli rzucisz okiem na plyte glowna powienienes widziec po jednym (lub po 2 gniazda) IDE rozniace sie od siebie kolorem. Standardowe beda biale, szare lub czarne a te specialne maga byc niebieskie (ja takie mialem), czerwone, zolte lub inny wyrozniajacy sie kolor. Moga byc obok standardowych ale nie musza.

 

Mozesz uzywac tego kontrolera ale nie musisz, bo np niektore napedy lub zwykle dyski moga nie dzialac poprawnie na tasmie podlaczonej do tego gniazda. Jesli nie chcesz sie tym bawic, to w biosie w Chipset Settings powinno byc "costam" IDE Controler i ustaw na Disabled.

 

Jesli jednak masz 1 dysk sam na tasmie, to mozesz go podlaczyc do kolorowego gniazdka i albo ten "dodatkowy" bios sam go wykryje, albo go bedziesz musial ustawic - u mnie wlaczalo sie konfiguracje tego biosu kombinacja Ctrl+H...

Oczywiscie wtedy zwykly bios nie bedzie widzial urzadzen podlaczonych do tej tasmy i jesli chcesz bootowac z tego dysku, to musisz to przestawic w zwyklym biosie na SCSI lub EXTENDED lub cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam Raida

ale jedyne co znalazłem w Biosie to ONBOARD PERIPHERAL RESOURCE CONTROL

ale jedyne co tam można ustawić to

ONBOARD AC97 MODEM CONTROLLER

ONBOARD AC97 MODEM CONTROLLER

więc to chyba nie to. :(

 

Ma ktoś moż tego Asusa co ja i mógł by sprawdzić jak to wyłączyć...

 

z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukaj caly bios , bo opcja wylaczenia lub konfiguracji (ide - raid) raid'a MUSI byc

nie wierze w to , ze jej w biosie nie ma

moze masz cos na styl soft menu albo jak ja na gigabyte - ctrl+F1 i dodatkowe opcje w biosie sie uaktywniaja...

 

poszukaj bo musi byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...