Skocz do zawartości
SanDiego

Max Payne 2 i inne nie uruchamia się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zmieniłem starą 9800GT na HD 7770 i od tego momentu nie uruchamiają mi się pewne gry np. Max Payne 2 czy GTA Vice City.. A jak uruchamiam Hearts Of Iron III, to się uruchamia, ale zawisa na etapie wczytywania gry. Używam Win 7 x64.

 

Ma ktoś pomysł co możebyć tego powodem? Nic nie zmieniałem oprócz karty (w sensie hardware'owym :)):/

Edytowane przez SanDiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli format był- myślałem że tylko podmianka sterowników co by wyjaśniało problemy.

 

Cóż- gierki raczej wiekowe- być może gryzą się z najnowszymi sterami od Radka, może 64bitowy system im nie pasi.

Sensu szukania łatek do tych gierek chyba nie ma- pewnie już dawno przestali je łatać.

Możesz próbować na starszych sterach.

Próbowałeś uruchamiać te gry w tzw trybie zgodności?

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 9800GT wszystkie działały i pod tym samym windowsem co mam teraz. Uruchamiałem w trybie zgodności. Ją wymieniłem, bo chciałem coś nowszego. Włożyłem tą nową i najpierw zrobiłem tylko usunięcie starych sterowników i instalację nowych od Radka. Paski dalej się pojawiały, więć pomyślałem, że coś się gryzie i zrobiłem format. Po instalacji i tak musiałem ręcznie zainstalować Catalyst, bo Win w ogóle sam nie wykrył tej karty (9800GT wykrywał zawsze od razu i jeszcze przy instalacji windy instalował swoje drivery).
 

I po formacie też zdarzają się czasem paski. Albo np otwieram przeglądarkę i wiesza się i nagle czarny ekran i jakieś minusiki latają i BSOD. Czasem bywa łagodniej i czarny ekran a potem komunikat Win, że sterownik ekranu przestał działać, ale znów działa (coś w tym stylu).

 

Gry instaluję zawsze na innej partycji niż systemowa.

 

A może ma znaczenie to, że karta jest na pci-e 3.0, a mobo obsluguje tylko pcie - 2.0? mobo to asrock a785gxh

Edytowane przez SanDiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...