Skocz do zawartości
devil162

BSOD pod zmianie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Niedawno postanowiłem dać nowe życie mojemu komputerowi i po przeczytaniu artykułu http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_jak_uruchomic_procesor_lga_771_na_plycie_lga_775 postanowiłem kupić procesor Intel Xeon X5460. Jednak po zamontowaniu procesora zaczęły się problemy. W losowych sytuacjach ( przeglądanie internetu, granie) wyskakują mi blue screeny a konkretnie dwa rodzaje MEMORY_MANAGMENT oraz IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.  Kody błędów to 0x0000001a oraz 0x0000000a.  Dodam że przed zmianą procesora było wszystko ok.

 

Mój sprzęt:

Płyta główna: P5W DH Deluxe
Procesor: Intel Xeon X5460
Grafika: Ati Radeon Sapphire HD6850 1 GB
Ram: 2 x 2 gb Goodram
Zasilacz: Seasonic 500W
System: Windows 7 x64

 

Wykonywałem Memtest (ponad 2 godziny) lecz nie wykazał żadnych błędów. Testowałem obie kości naraz. Instalowałem nowy chipset.

 

Ram który posiadam:

86433648184541233250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj BIOS. Przy zmianie procesora nie wpadł ci żaden paproch na socket ? Bo już miałem takie przypadki i też sypało blue screenami że niby coś nie tak z pamięcią ram. Przy przerabianiu(wyłamywaniu plastiku) socketu na 771 nie pokrzywiłeś (pogiołeś) nóżek ? Możesz jeszcze uruchomić Diagnostyke pamięci systemu Windows z Panelu Sterowania. Ściągnij debugger Windbg i sprawdź pliki zrzutu minidump w windowsie.

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Przed montowaniem nowego procesora wgrałem nowy bios razem z mikrokodami.

2.Paprocha żadnego na pewno nie ma na podstawce procesora bo przykładałem lekko odkurzacz żeby wszystko wciągnęło.

3.Nóżki ? chodzi o te złote " piny " ? Jeśli tak to nic się nie pogięło na 100% bo nawet nożykiem nie dotknąłem tego ani razu.

4.Diagnostykę pamięci robiłem z system jak i memtestem i wszystko było ok zero błędów.

 

Z dwa trzy dni przed montowaniem nowego procesora aktualizowałem sterowniki od karty graficznej. Wersja sterownika 14.9. Dzisiaj przeczytałem że AMD poinformowało że te sterowniki są wadliwe i że właśnie mogą powodować bsod ( miałem jeden wywołany przez sterownik grafiki,i jeden wywołany przez "jakieś" sterowniki). Dlatego chwile temu odinstalowałem te 14.9 i zainstalowałem nowsze ( w wersji beta).

 

Jeśli nadal będą blue screeny to sprawdzę ten debugger.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sterowniki nie pomogły.

 

Zawsze miałem ram w bankach numer 3 i 4 ( nie dual ) i bsod wyskakiwał po kilku godzinach.

Dzisiaj na próbę włożyłem ram w banki 2 i 4. Na początku dwa razy dostałem bsod na ekranie powitalnym windowsa i dopiero za 3 razem system ruszył.

W tym układzie zapuściłem też memtest i znów zero błędów.

 

Możliwe że któryś bank pamięci na mobo jest popsuty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak jakby procesor miał problem z komunikacją z bankami pamięci. Robiłeś coś z prockiem kręciłes szyną FSB ? Założony w sockecie w dobrą stronę ? Wszystkie parametry w normie (napięcie itp.) ? Mostek północny na płycie głównej nie przegrzewa się ? Zrób testy na pojedynczych pamięciach w poszczególnych slotach. Xeon kupiony jako nowy czy używany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kręciłem procesora. Zalozony jest w ta strone jak stary. Parametry w normie robiłem test occt linkpack. Co do mostka nie wiem. Memtest robiony na kazdej kosci z osobna i zero bledow. Xeona kupilem jako uzywany od kolesia co nimi handluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...