Skocz do zawartości
97kamil

problem z router asus adsl n10 b1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam w domu router asus adsl n10 b1 http://www.asus.com/pl/Networking/DSLN10_B1/i neostrade do 10 Mbit/s. Przez pierwsze 2-3 miesiące umowy internet śmigał 6Mbit/s ping był stabilny, nawet nie przekraczał 120ms przy pełnym obciążeniu łącza (600-700Kb/s). Niestety przez ostatnie 4 miesiące nie wiedzieć czemu internet zwolnił do 4 - 4,5 Mbit/s, a podczas ładowania prostej strony internetowej ping skacze nawet do 250ms. Niedawno pożyczyłem od znajomego starego tp-linka td-w8901g http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TD-W8901G podpiąłem go i skonfigurowałem, a prędkość internetu wróciła do normy sprzed kilku miesięcy a mianowicie do wspomnianych wcześniej 6Mbit/s. I teraz mam pytanie, dlaczego tak jest?

Będę wdzięczny za każde sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tp link po ponownym włączeniu ma problemy z synchronizacją, prócz tego różnice tylko po testach są widoczne.

 

Firmware nie jest aktualny ale z opisu nowego firmwareu wynika że zostały dodane tylko nowe języki i obsługa jakiś zagranicznych operatorów. Mogę spróbować uaktualnić, zobacze co sie będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba modemy synchronizują się prawie tak samo. Masz dosyć niski margines w uploadzie, po za tym ok.

Zrób hard reset w ASUSie, poustawiaj wszystko od nowa. Modulacja G.DMT i Annex-A na sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...