Skocz do zawartości
Lucekk

2xzestaw. Do 3000 i 6000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W najbliższym czasie przymierzam się do zakupu dwóch komputerów. W sprzęcie komputerowym jestem zielony i sam nie dam rady złożyć czegoś sensownego.

 

Pierwszy zestaw, będzie to zestaw typowo do grania. Interesują mnie najwyższe detale i najlepsza jakość. Mój aktualny pecet ma już swoje lata i niestety najnowszych tytułów już nie jest w stanie uciągnąć.

Przedział cenowy około 6000 zł, mogę dorzucić ciut więcej, jeżeli będzie trzeba. Tu potrzebuje wszystkich podzespołów w tym karta wifi, oczywiście obudowa, bo ta ze starego pceta się nie nadaję. Posiadam klawiaturę i myszkę. Zastanawiam się czy monitor też powinien zostać zmieniony, aktualnie posiadam lg flatron e2360 jest to monitor full hd led. Patrzyłem na zestawy z artykułu grudzień 2014 i na pewno są one bardzo dobrze dobrane, lecz sam nie mam pojęcia jaką obudowę tam dobrać i kartę wifi. No i oczywiście do tego wchodzi system windows. Posiadam aktualnie win 7 32 bity, ale nie sądzę, żeby on się nadawał.

 

Drugi zestaw, to zestaw do gier multiplayer. Komputer ma być złożony głównie pod dwie gry League of Legends i Counter Strike go. Użytkownik jest wysokiej rangi graczem i zależy mu na dużej ilości klatek(fps) w obu grach. Oczywiście jakieś komunikatory głosowe i innego typu zabezpieczenia anty-cheat mają nie obniżać szybkości. Przedział cenowy maksymalnie 3000 zł, dobrze by było jakby mniej wyszło. Tutaj to samo, wszystkie podzespoły, obudowa, karta wifi i windows. Klawiatura, mysz i monitor są.

 

Na temat podkręcania zespołów nie mam bladego pojęcia, więc raczej nie będę tego robił.

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożę Ci ten zestaw za 6K PLN ;)

 

Tak bym widział ten zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/0lnvoG/

 

Resztę pieniążków zostawiam na zakup adaptera/karty Wi-Fi.

Co znajdziesz w tym zestawie? Procesor i7-4790K z odblokowanym mnożnikiem. Wiem, że nie zamierzasz podkręcać, ale ten procesor od nowości charakteryzuje się wysokim taktowaniem rdzenia ;)

 

Płytę nastawioną pod Gaming - sporo w tym marketingu, ale kilka zalet jest wartych wyszczególnienia.  

W pełni modularny zasilacz z półpasywnym trybem pracy wentylatora.

 

Nie mogło zabraknąć wydajnego SSD, pracującego na stabilnym kontrolerze. Dodatkiem do zestawu jest chłodzenie be quiet!. 

Płyta główna jest objęta programem Intel toptechcashback. Poczytaj sobie o nim.

 

PS. Brakuje w zestawie pamiątek - dopiero teraz to zauważyłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi jeszcze ocenić ten zestaw? http://www.morele.net/inventory/info/LW3nJZ/ Zastanawiam się czy nie wymienić tego geforca na asusa 760 gtx, ale czy to ma sens? Ze zwrotem pieniędzy z toptechcashbacku wyszło by poniżej 3 tysięcy. Ale czy to w sumie nie za mocny komputer do tego co napisałem i nie będzie to strata ciężko zarobionych pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...