Skocz do zawartości
xBum

GTX970 MSI G. czy EVGA FTW?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Miałem kupić gtx960, ale wyszło jak wyszło, muszę zakupić kartę na dniach więc kupię GTX-a 970 bo to chyba najlepszy wybór teraz. Muszę powiedzieć, że liczyłem również na kartę z serii lighting od MSI, ale nie wyszła...

Odrzuciłem asus strix, bo się niczym nie wyróżnia, karta od msi jest lepsza, a poza tym mam złą opinie o tej firmie.

Odrzuciłem zotaca tego nie świecącego, bo jest brzydki, a tego świecącego dlatego, że jest drogi.

Odrzuciłem wszelkie referenty, bo nie mam zamiaru robić SLI. Nie wiem co tam zostało jeszcze do odrzucenia pality itd jakieś inno3d to wszystko jakieś dziwactwa to odrzuciłem.

Wyszło z tego wszystkiego, że najlepszą kartą będzie MSI wersja Gaming, ponieważ ma półpasywne chłodzenie, jest ciche i po testach w internetach można śmiało powiedzieć, że dobra do OC.

Ale pojawiła się również karta od EVGA i o ile tańsza wersja EVGA 970 SC ACX 2.0 04G-P4-2974 nie jest polecana ze względu na źle zaprojektowane chłodzenie, tak wersja droższa FTW 04G-P4-2978 już jest polecana i chłodzenie wygląda bardzo interesująco, z tego co znalazłem w internecie to prezentuje się tak:

HSF.jpg

 

 

Pytanie głównie do tych, którzy mieli styczność z tą wersją EVGA o to czy jest ona cicha, czy rzeczywiście nowe wentylatory EVGA dają po uszach i się nie nadają.

Mój zestaw opiera się na Budzie Corsair 450D, MSI Z97 gaming 5, chłodzeniu Dark rock 3, buda będzie miała 2x140mm bequeit shadow wings i 1x120mm silent wings z tyłu, ponieważ fabryczne wentyle trekoczą. Całość podświetlę delikatnie na czerwono jakimiś taśmami led :) Zdaje sobie sprawę z tego, że czerwone MSI będzie lepiej pasować od niebieskiego EVGA, ale z tego co patrzyłem to karta od EVGA nie świeci się, więc wystarczyłoby użyć jakiegoś materiału i przykleić w miejsce niebieskich elementów czerwone i powinno być po problemie. Różnica w cenie jest tak mała, że nie ma różnicy. W takim razie, którą wybrać?

Edytowane przez xBum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy MSI pojawia się pierwszy minus: piszczące cewki ;)

Jak myślisz, dlaczego swego czasu lwia część ludu przerzuciła się z polecania MSI na Asusa? :)

 

Dla mnie te chłodzenie nadal szałowo nie wygląda. Użebrowanie jest biedne. Ogólnie chłodzonka kart EVGI od serii 700 spisują się dosyć przeciętnie w high-endowych kartach. Tak było przy ACX 770 i 780. No, ale nigdy nie trzymałem tej karty w ręku, więc nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Wnioskuję to po opiniach innych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to cewkami nie ma się co przejmować, bo w razie czego to wymieniają oraz z tego co wiem to każda karta ma z tym problem jaka by nie była, tylko przy głośnych jak gigabyte tego po prostu nie słychać bo wentylatory zagłuszają. Nie ma co ciągnąć tematu asusa, bo go odrzuciłem.

 

Mówisz, że biedne to chłodzenie w EVGA, a czy w MSI jest lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdym sklepie ;)

Szału nie robi, bo nie musi. Wszyscy zachwycają się EVGA, a to tak naprawdę taki sam producent jak GB/Asus/MSI. Być może nieco lepiej wyglądają u nich warunki gwarancji.

 

Musisz poczekać na opinie osób, które kupiły ACX w drugiej rewizji. 

Tu masz test: http://www.fudzilla.com/home/item/35795-evga-gtx-970-sc-acx-20-reviewed/35795-evga-gtx-970-sc-acx-20-reviewed?start=14

 

1800 RPM w obciążeniu. Rewelacyjnie nie jest. MSI u mnie notowała RPM na poziomie ~ 1200 po OC :E

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy MSI pojawia się pierwszy minus: piszczące cewki ;)

Jak myślisz, dlaczego swego czasu lwia część ludu przerzuciła się z polecania MSI na Asusa? :)

 

Uwielbiam takie tezy... Cytat z ostatniej recki Caleba:

"Porównując dwa konkretne egzemplarze, które miałem okazję dotychczas testować stwierdzam natomiast, że cewki hałasowały bardziej na karcie ASUS GTX 980 StriX. Produkt MSI okazał się pozbawiony tego upierdliwego defektu, niemniej lojalnie uprzedzam, iż poszczególne urządzenia mogą zachowywać się inaczej."

 

To, na jakie trafisz cewki, to tylko kwestia przypadku, po prostu przy serii GTX 9xx to zjawisko zrobiło się trochę powszechniejsze, ale też i więcej ludzi zaczęło na to zwracać uwagę i reklamować takie produkty. Kiedyś cewki piszczały i tyle, nic z tym się nie robiło, poza zalaniem ich klejem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko informuję o tym, o czym piszę się na forach. Na labie była nawet ankieta z zapytaniem: czy Twój model GTX 970 piszczy? Można było z niej wywnioskować, że to modele MSI mają z tym największy problem. Sam znam osobę, która UWAGA! Trzykrotnie wymieniała Gaming 4G :) 

 

Sample testowe, a sztuki sklepowe to czasem dwa zupełnie niepowiązane ze sobą wyroby produkcyjne. Trzeba o tym pamiętać. 

Skądś się wzięła ta "powszechność" zjawiska. Pamiętaj, że sami producenci kart narobili sobie problemów wprowadzając półpasywne systemy chłodzeń. Dodaj sobie do tego problem nV z akceleracją sprzętową i popiskiwanie, to już nie tylko problem podczas grania, ale także przy zwykłym przeglądaniu neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xBurn, ja zamówiłem od MSI, zanim wyszła evga. Właśnie składam blaszaka, w środę powinien być "up&running" i mogę coś dodać wtedy od siebie. A sam się chętnie dowiem czy envga nie była by lepszym wyborem :)

 

PS. Jestem za tym by w końcu przestać powtarzać mity i plotki o cewkach! Piter ile razy już wyciągałeś ten temat na wierzch?

 

Edit: Piter, przez chwilę myślałem, że z jakiegoś dziwnego powodu uparłeś się na asusy w mobo i gpu. Ale teraz zauważyłem, że właściwie w każdym temacie polecasz innego gtxa 970. Tzn, że sam się nie zdecydowałeś, który jest ok, czy nie robi Ci to różnicy? 

Edytowane przez be3mart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam gtx780 z chłodzeniem ACX od EVGA. Jak dla mnie to chłodzenie jest głośne, a obudowę mam fractal r4 - wyciszona, 4 wentyle, chłodno, ale kartę i tak mocno słychać. Nie wiem, jak prezentuje się cooler ACX na gtx970 pod względem głośności, ale wnioskując po mojej gtx780, to raczej będzie głośny.

 

Z piszczeniem to sprawa indywidualnego egzemplarza, bez względu na markę. Moja piszczy.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz MSI lub ASUS. EVGA do cichych nie należy. w MSI i ASUSie troszke lepiej to wygłąda. A cewki piszczą prawie wszędzie jak sie trafi taka sztuka. Często też zasilacz ma swój w tym udział.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba wybiorę MSI... Myślałem i myślałem i jedno dało mi do zrozumienia dlaczego MSI będzie cichsze. Po zdjęciach tak tego nie widać, co lepsze nikt w recenzjach o tym nie pisze, albo przynajmniej nie rzuciło mi się to w oczy, ale wentylatory w MSI są 10cm, a w EVGA to 8-8,5cm (nie pamiętam dokładnie) dlatego będą one głośniejsze niż w MSI. Niestety sytuacja z zakupem chyba się jednak przeciągnie, więc zobaczymy może uda się poczekać na GTX960, chyba że jak w mobilnych dadzą GTX965 zobaczymy co wykombinuje nvidia i jakie będą różnice między nimi, a 970 :)

 

@grzechotnik Ty masz system ACX, a do nowych kart EVGA dodała system ACX 2.0 jakąś nowszą odświeżoną wersje, z tym, że ponoć różnica nie jest wielka.

A co do cewek to już pisałem, że temat znam i dogadam się ze sklepem, że jak będą piszczeć to mi wymienią :)

Dzięki wszystkim za czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...