Jump to content
Sign in to follow this  
czarek11

Regulator obrotów sterowany z płyty głównej.

Recommended Posts

Witam,

niedługo kupię nową obudowę do mojego komputera, obecnie posiadam 3 wentylatory (przód, cpu, tył) nie licząc karty graficznej. W nowej obudowie fabrycznie są już cztery (2 przód, 1 góra, 1 tył) chciałbym zakupić także 2 nowe i zamontować na CPU, a te które mam obecnie zamontować na dół (ew. jeden na górę), trzeci z obecnie posiadanych już się do niczego nie nadaję wiec go nie liczę. Łącznie wychodzi 8 wentylatorów  icon_biggrin.gif . A tylu gniazd na płycie nie mam. I teraz mogę przejść do pytania: Czy są regulatory obrotów które podłączamy pod gniazdo na płycie i sterują wszystkimi wentylatorami z poziomu systemu
np. w Fan Xpert w AISuite II. Mam nadzieje że ktoś będzie wiedział o co mi chodzi  icon_biggrin.gif . Mniej więcej tak to widzę : post-214314-0-81446200-1417554881_thumb.png

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, tylko czy używając rozdzielacza będę mógł regulować prędkość wentylatorów? Teoretycznie płyta (Asus M5A99FX PRO R2.0) może zmieniać napięcie jednak działa to chyba dość słabo.

A gdyby regulator otrzymywał informacje z płyty i odpowiednio regulował napięcie... Jednak takie coś chyba nie istnieje, a ja próbuje to znaleźć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.