Skocz do zawartości
smolik29

BlueScreeny po wymianie płyty głównej, oraz pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od czasu wymiany płyty głównej oraz pamięci RAM w moim komputerze zaczeły pojawiać się BlueScreeny, za każdym razem inny kod błędu, czasami poprostu
zawiesi się wyświetlając artefakty na monitorze, dodam że pamięci były testowane programem MemTest86 przez 2 godziny i nie wykryło żadnych błędów.
Podejrzewam, że płyta główna jest uszkodzona, ponieważ zauważyłem skoki MHz procesora i to "bardzo duże skoki" ale o tym napisze poniżej na początek,
Specyfikacja komputera:

Płyta główna Asus M4A785TD-M EVO
RAM: Sector 5 PGV34G1333ELK, 4GB(2x2GB), 1333MHz
Procesor: AMD Athlon II X2 250
Karta graficzna: ASUS Radeon HD3650
Zasilacz: Chieftec CFT-560-a12s, 560W
Dysk twardy: WDC WD2500JS 250GB
System: Windows7


tak jak pisałem wcześniej, sprawdzając w programie CPU-Z zauważyłem, że Core Speed Procesora momentami sięga aż do 11000MHz, co dziwne dzieje się tak gdy procesor nie jest obciążony,
natomiast podczas obciążenia pracuje cały czas na taktowaniu 3000MHZ. To samo w programie OCCT.

 

db23d143541b154f.png


to samo z pamięciami RAM:

 

e23d224acd5c545b.png

 

OCCT

43738d23a255d148.png

procesor był testowany przez godzine programem OCCT i nie wykrył żadnych błędów, natomiast jeśli ustawie w biosie napięcie procesora na "auto" to po 10-20s pojawia się bluescreen testując go. Aktualnie napięcie procesora ustawiłem na 1,25V. Procesor testowany u znajomego i wszystko było wporządku, coś tu nie tak będzie z tą płytą główną tylko pytanie czy idzie ustawić go tak, aby pracował te równe 3GHz?

 

Z góry dziękuje za pomoc w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...