Skocz do zawartości
mrclxD

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 - pytanka

Rekomendowane odpowiedzi

Kuilem kompa mam plyte Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 i pytanka dotycza jej

 

1.Koło gniazda procesora u góry jest gniazdo cpu_opt jedno jest czarne drugi białe pod czarne podpiety jest wentylator o chłodzenia prockowego, poco jest białe? czy jest traktowane jako jedno duże 8 pinowe czy 2x 4 pinowe ?, czy mogę podłączyć pod nie drugi wentylator 3 pinowy?

 

2.Ma tez grafikę Gigabyte Radeon R9 290 (strasznie długa) podpięta jest pod środkowe pciex x8

(tak w sklepie podpięli) przy pciex x16 utrudnia dostęp do gniazd sata i nie wiem czy nie będzie dotykać tego czerwonego radiatorka , duża jest różnica miedzy tymi pciex i jak to przekłada na wydajność? zostawić tak czy spróbować przepiać?

 

 

http://www.gigabyte.com/fileupload/product/2/4966/10226_big.png   - płytka

 

Czekam na odpowiedzi z góry dziękuje :grin:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpowiedzi masz zawarte na laminacie, bez zagłębiania się nawet w instrukcję. CPU OPT (optional) to drugi wiatrak CPU (np. przy konstrukcjach dwuwieżowych). PCI masz opisane (od góry) x16, x8, x4. Każde w dół to teoretycznie połowa przepustowości poprzedniego. Ile wynosi praktycznie - powinieneś sprawdzić sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...