Skocz do zawartości
Shonsu

Wolne uruchamianie się Windows 8 na dysku SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak napisałem w temacie mam problem z powolnym uruchamianiem się WIndows 8. System zainstalowany jest na dysku SSD Plextor px-128m6s. Posiadam również dysk HDDWD Blue 1TB,który widać w biosie ale nie mogę go dodać bo pokazuje się błąd... Procesor I5 4670K box, płyta główna asrock z97 pro4, chłodzenie procka Thermalright HR-02 Macho BW zasilanie XFX Pro Series TS 550W karty 2x 4GB G.Skill 2133 MHz CL9. Karty graficznej na razie nie posiadam, zamierzam dozbierać trochę grosza i kupić. W biosie w zakładce Advanced-> Storage Configuration -> SATA Controller(s) mam na enabled, SATA Mode Selection jest AHCI, Dynamic Storage Accelerator jest na enable a M2_1/SATA3_4, SATA3_5 Switch jest na Auto. Wszystkie stery do płyty głównej instalowałem z dołączonej płytki. Komputer uruchamia się około 2 minuty... Powiedzcie co mam zrobić, żeby przyspieszyć ten proces...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk HDD jest przyczyną?? Nie wiem jak zmienić, żeby SSD był na AHCI a HDD na IDE... Bo pokazuje że HDD też jest na AHCI...

Nie da się jednocześnie miec jednego kontrolera w dwóch trybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jestem skazany na powolne uruchamianie się systemu? Odłączyłem HDD zainstalowałem system jeszcze raz na SSD i system uruchamia się mi w 10 sekund... Podłączyłem HDD znowu to samo, powlone uruchamianie się systemu. Co mam zrobić, żeby system się uruchamiał szybko i HDD działał poprawnie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten HDD powinien nawet lepiej działać w AHCI. Coś tam na nim jest lub coś z nim samym że system go długo sprawdza.

Pokaż SMART tego dysku. Zapuść też check disk na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki problem, że jak chcę zrobć Benchmarka to wyskakuje mi błąd "Data error (cyclic redundancy check). Jak w ogóle chcę dodać ten dysk to wyskakuje ten sam błąd. Przy instalacji systemu dysk był odłączony.

Edytowane przez Shonsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...