Skocz do zawartości
pdpiotrek2

Asus P5B Deluxe WiFi i E8400 w duecie do O/C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zakupiłem płyte główną asus p5b deluxe wifi i mam procesor ze starej płyty głównej e8400.

Ten temat będzie miał kilka wątków, ale pokolei :

Chce go uruchomić na tej płycie ale musze zaktualizować bios, i nie wiem jak to sie robi. Do tego mam 2x1gb ddr2 800mhz elixir. Wiem, że trzeba było aktualizować biosa zeby odpalić tego proca. Mam starego celerona d 346 3.06ghz na s775 który jest na liście ze starym biosem więc procesor bede miał do podłożenia. Pomoże mi ktoś?

Najlepiej jak bym mógł go z poziomu windowsa zaktualizować albo z biosu ale z cd albo pendriva. Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadz e8400 i sprawdz czy zadziala - moze ktos przed Toba aktualizowal bios ?Jesli nie :

1-sciagnij najnowszy dostepny bios

2- zgraj na USB albo na cd

3- wejdz do biosu  ( odpal EZ FLASH 2)

4- postepuj zgodnie z instrukcja - info na ekranie

Edytowane przez gucio2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gucio2003 widze że masz wprawe co do płytek Asusa

Następnie jest wizja, bo płyta po wgraniu biosu wspiera ponoć fsb 1333mhz. Ja po wykręceniu E8400 na 3.6GHZ fsb osiąga 1600mhz. Czy moge sobie pozwolić na takie OC i czy ktoś przede mną podręcał fsb na więcej niż pozwala płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`Witam wszystkich

Wiecie skąd moge <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> sterowniki do płyty głównej ASUS P5B deluxe WiFi do systemu windows 8.1?

Prosze tylko o nie pisanie o programach do ściągania sterowników bo chodzi mi o instalacje offline bo nie mam sieci zainstalowanej na nim

Edytowane przez pdpiotrek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pdpiotrek2: http://www.wikihow.com/Reset-Your-BIOS
Najprościej jest przez baterię. Odłączasz zasilanie od komputera, wyjmujesz bateryjkę na płycie głównej, odczekujesz góra kilkanaście sekund, wkładasz, podpinasz prąd i voilà, masz domyślne ustawienia biosu.
 

kłopotliwy drągal, skąd wiesz że płyta która obsługuje procki z fsb 1333 wyciągnie np. 1866mhz na fsb?

Proponuję zajrzeć tutaj, zagłębić się też nieco...

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios był zaktualizowany i nie musiałem nic wgrywać. Najpierw podbiłem taktowanie i fsb procka procek na 3.6ghz i fsb na 1600mhz potem zabrałem sie za wgrywanie windowsa 8.1 zainstalował sie pomyślnie. Potem stał jakiś czas bezczynnie na pulpicie gdy ja szukałem sterowników. Potem sie wyłączył sam nagle. Mama stwierdziła, że coś śmierdzi bo ja mam katar i nie poczułem żadnego zapachu.Twierdziła, że śmierdzi jakby nową rzeczą wyjętą z pudełka. I od tego czasu kompa nie moge odpalić. Procesor sprawdziłem na starej płycie, ramy też i są wporządku, grafika też bez zarzutu. Płytke resetowałem wyjmując baterie i przekłądając zworke na 10-15 sekund z 1 i 2 na 2 i 3 pin obok chipsetu przy wyłączonym zasilaniu i wyjętej baterii bios. Co moge teraz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...