Skocz do zawartości
Elevetoo

Zestaw z monitorem za 2800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak się składa, że mój znajomy chciałby kupić sobie nowy sprzęt. Jako, że on całkowicie nie zna się na podzespołach komputerowych to poprosił mnie o przysługę abym pomógł mu złożyć zestaw z monitorem. Przechodząc do konkretów...

  • czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp. - komputer, napęd optyczny oraz monitor, który musi być mały, ponieważ znajomy nie lubi dużych ekranu, a dotychczas korzystał z monitora o rozdzielczości 1024x768. Dobrze by było gdyby ta rozdzielczość w nowym monitorze wynosiła maksymalnie 1600x900, a wielkość nie przekraczała 19-20 cali.
  • do czego komputer będzie wykorzystywany - głównie do gier oraz podstawowych czynności, czyli przeglądanie internetu i operacje w prostych programach.
  • jaką kwotę chcesz przeznaczyć -  2800 zł
  • czy części mają być nowe czy mogą być używane - nowe
  • czy będziesz podkręcał podzespoły - nie
  • w jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać - zależy od monitora (patrz wyżej)
  • czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne! - Polska
  • czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa - nie ma takiej możliwości
  • czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego - morele.net

Moja propozycja zestawu: 

MOBO: ASRock H81M S1150 H81 205 zł
CPU: Intel CORE i5-4460 719 zł

GPU: MSI R9 270X GAMING 2GB 719 zł

RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V   285 zł

HDD: Seagate Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB 172 zł

PSU:  Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN 149 zł

CASE: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090 125 zł

Drive: Samsung SH-224DB/BEBE 53 zł

Display: LG 20M35 (20M35A-B) lub Asus VS207DE albo Philips 200V4LAB (wszystkie między 300-350 zł)

 

Razem: ~2750 zł

 

Dodatkowo chciałbym napisać, że dokupowanie części po zakupie głównego zestawu nie wchodzi w grę. Dobrze by było aby zestaw również dosyć długo "pożył". 

 

Proszę was o pomoc w sprawdzeniu czy zestaw jest w porządku i w wyborze najlepszego monitora według oczekiwań.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam! 

Elevetoo

Edytowane przez Elevetoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest sprawdzony i co najważniejsze: wyposażony w komplet, dwóch wtyczek PEG 6 PIN.

 

Ja osobiście wyposażyłbym się w R9 270:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-270-oc-2gb-ddr5-256bit-pci-e-2dvi-hdmi-dp-box-r9270-dc2oc-2gd5-599490/

 

i dołożył zaoszczędzone 60-70 PLN do zakupu lepszego monitora. W tych czasach, kupowanie 20 calówki za 300 PLN, to nie jest szczyt marzeń. Kolega szybko się przekona, że popełnia błąd. Wiem jak to wyglądało u mnie. Najpierw nie mogłem sobie wyobrazić przesiadki z 14 cali na 17, potem z 17 na 19, a następnie z 19 na 23 :D 

 

Teraz najchętniej wstawiłbym do swojego pokoju 27 cali z obsługą w natywie WQHD.

 

R9 270 przetaktujesz sobie do clocka R9 270X.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, rozumiem. W takim razie co z monitorem? Jakieś propozycje? Czy R9 270 podoła w grach tak by znajomy pograł sobie spokojnie w 40 fps przy wysokich ustawieniach graficznych chociaż przez jakiś czas w gry typu FC3/4, BF4, czy nowy Dragon Age itp.

 

P.S Z chęcią przyjmę propozycje monitorów o różnych rozdzielczościach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...