Skocz do zawartości
cotth

HTPC+Gry z docelowym SLI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

W związku z nadchodzącą przeprowadzką, zbieram się właśnie do gruntownej modernizacji (tak właściwie to zbudowania od nowa) komputera do salonu, który ma pełnić funkcję HTPC + maszyny do grania 1080@60fps z sofy. Tak więc założenia to cisza w idle / oglądanie filmów i moc podczas grania. Zużycie energii nie gra roli, prąd u nas tani :)

 

Tak naprawdę z obecnego 6-letniego zestawu planuję zostawić tylko obudowę (Thermaltake DH-101) bo pasuje mi do reszty "salonowego" sprzętu.

 

Proszę o ocenę zestawu - dzięki z góry:

- CPU - 4790K - zakładam, że niewielka w sumie obudowa z kiepskim przewiewem ograniczy możliwości podkręcania, więc chciałbym mieć możliwie wysokie taktowanie "out of the box";

 

- MoBo - Gigabyte GA-Z97X Gaming 3 - tak do końca to nie wiem czym różni się to od polecanej na głównej stronie Gaming 5. Tak naprawdę jedyne wymagania to wsparcie SLI i optyczne wyjście audio na tylnym panelu do podłączenia do ampli;

 

- GPU - tymczasowo chcę włożyć kurzący się w szafie Club3D 7950. Docelowo - za 2-3 miesiące - chciałbym tu włożyć 2*970, najlepiej takie chłodzone pasywnie w idle więc zapewne Asus Strix - czy jest jakiś inny model gdzie wiatraki się wyłączają?

 

- RAM - G.Skill TridentX 2400 - takie coś mają w "moim" sklepie, a z nowych testów wynika, że jednak nowe gry zyskują na szybkich pamiątkach;

 

- SSD - Crucial MX100 256GB - wygrywa ceną. Nie potrzebuję dużego lokalnego dysku bo media będą strumieniowane z sieci lokalnej lub Netflixa;

 

- PSU - COOLERMASTER GM-Series G550M - Polecany na głównej i niedrogi - ALE czy wystarczy do 2*970? Alternatywa to BeQuiet StraightPower E9 680W - bo jestem zadowolony z mojego BQ w głównym PC, działa bezproblemowo od wielu lat;

 

- HDD / ODD - brak, niepotrzebne;

 

- CPU cooler - zupełnie się tu nie znam. Do tej obudowy potrzebuje czegoś niedużego (zakładam, że nie może być zbyt wysoki) i cichego w idle. Może Zalman CNPS8900?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hohohoho 

 

SLI w obudowie o takim formacie? Oj będzie gorąco ;)

Nawet przy wyposażeniu się w GTX 970, które bądź co bądź nie należą do "gorących" okazów.

 

Dzięki za odpowiedź. Gorąco w sensie "niepodkręcisz" czy gorąco w sensie "będzie thermal throttling"? Nie ma sensu się w SLI bawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz być na granicy thorttlingu ;)

 

GTX 970 od Asusa w mojej obudowie (X60 + bardzo dobra wentylacja złożona z 5x Enermax Cluster) osiągała temperaturę 74C. 

Jestem zdania, że przy SLI + tak małej gabarytowo obudowie możesz dobijać do ~ 80C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...