Skocz do zawartości
dzl

Monitor 144hz Gsync

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam monitora który będzie spełniał następujące cechy:

  • Rozdzielczość: najlepiej FullHD, ew. 1440p
  • Przekątna: najlepiej 24 cale, choć może być 27". Większe odpadają.
  • Odświeżanie min 120z(optymalnie 144hz)
  • Moduł G sync(może być montowany osobno), Może być ale nie musi..
  • Złącze Display Port
  • Opóźnienie max 5ms

Rodzaj matrycy jest mi obojętny, aczkolwiek chciałbym mieć w miarę dobrze skalibrowane fabrycznie kolory.

Maksymalna cena jaką mogę zapłacić to ok 3000zł. Dlaczego tak dużo, sprzęt ma zastąpić wysłużony bodajże ośmioletni monitor LCD Philipsa 20" 1280x1024 i ma posłużyć przynajmniej drugie tyle. Natomiast moduł G Sync będzie mi potrzebny, gdyż monitor ma docelowo pracować z 2xGTX 980 w SLI.

Edytowane przez dzl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchanie się w gSync ma jedną poważną wadę, tym bardziej, jak zamierzasz kupić monitor na długie lata - będzie praktycznie wymuszał na Tobie kupno nowych kart tylko od nVidii, choćby i wypuściła kiedyś najgorszego gniota.

 

No i nie mów, że rodzaj matrycy Ci wisi, ponieważ przy TN i takim rozmiarze to nawet najlepsza kalibracja nie pomoże.

 

krzyssp zaproponował badziew od Asusa, o którym już sporo pisano tu i tu, ale jeśli uparłeś się na to 144Hz i gsync i są to dla Ciebie jedyne kryteria, to możesz z powodzeniem wziąć ten monitor.

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchanie się w gSync ma jedną poważną wadę, tym bardziej, jak zamierzasz kupić monitor na długie lata - będzie praktycznie wymuszał na Tobie kupno nowych kart tylko od nVidii, choćby i wypuściła kiedyś najgorszego gniota.

Może źle się wyraziłem, G sync wolałbym mieć, ale nie jest to coś bez czego mógłbym żyć, natomiast odświeżanie wolałbym mieć te minimum 120hz(optymalnie 144). Z tego co poczytałem ten monitor Asusa no niezłe badziewie, dzięki za ostrzeżenie.

A co powiesz może o http://www.eizo.pl/monitor/foris-fg2421-pl/ .

Natomiast zrezygnowałem z kart AMD z kilku powodów: m.in. ich działania w linuksie.

Edytowane przez dzl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz porządnie gadasz. Jak stricte do gier, to w tej chwili tylko ten Eizo. :)

Czyli biorę Eizo. Będę polował na niego w okolicy świąt to może znajdę ok 200zł taniej. Dzieki za rady. Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...