Skocz do zawartości
venzi

Czarny ekran podczas wlaczenia laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam pewien problem z moim laptopem. Gralem z kolegami wiec nie ma mowy zebym zlapal jakiegos wirusa, poza gra wlaczony byl tylko skype.

Na nastepny dzien probuje wlaczyc laptopa niestety zamiast okna w ktorym jak zwykle widnieje "Zapraszmy!" na okolo pol sekundy pojawil sie bluescreen i laptop zaczal sie uruchamiac od nowa. Wylaczylem go. Niestety po godzinie sytuacja sie pogorszyla poniewaz pojawia mi sie jak zwykle jako pierwsze logo Packard Bell (jakos tak) a potem zamiast "Trwa uruchamianie systemu" czarny ekran i nic poza tym dodam tez ze wiatraki pracuja a na pierwszym i ostatnim widokiem z ekranu czyli logo u dolu ekranu mam F2 - setup 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki system operacyjny jest na tym laptopie XP, Vista, 7 ? Jeżeli 7 Spróbuj skorzystać z diagnostyki i naprawy systemu. W tym celu użyj płyty instalacyjnej Windowsa 7 ( o ile automatycznie pouruchomieniu laptopa nie masz takiej możliwości) i wywołaj okno narzędzie do naprawy systemu.

2. Sprawdź jak zachowuje się laptop po włączeniu na samym zasilaczu bez baterii

3. Należy sprawdzić pamięć ram pod kątem błędów użyj do tego Memtest

4. Trzeba sprawdzić także dysk twardy polecam program MHDD

5. Możliwe że wysypały ci się sterowniki lub coś innego w systemie, zaloguj się w trybie awaryjnym i sprawdź zrzut pamięci błędu (minidumb) programem Debugging tools for windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze nie moge nic zrobic jak wlacze tryb awaryjny to nic sie nie zaladuje jak wszystko co wybiore i komputera nie da sie uzywac mam podejrzenie że to tylko windows padl bo wszystko inne działa tylko laptop sie nie chce uruchomic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...