Skocz do zawartości
NostradamuSek

Nowy (mATX składak) vs Stary (Dell T3500), różnica w cenie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Sorry za dyletancję, ta którą zlikowałem (  to było https://www.morele.net/akasa-adapter-cb051-z-6-pin-pcie-na-8-pin-atx12v-ak-cb051-551444 ) wygląda na pierwszy rzut oka identycznie do polecanych przez ciebie. Dopiero po dłuższej analizie widzę że wtyczki są nieco inaczej scięte na rogach. Pomógł mi też w tym jeden z komentarzy (pod moim linkiem), którego treśc dopiero szczęśliwie dotarła do mnie. Dzięki za korektę i linki, teraz  jestem w stanie wybrać odpowiednią. Radisz  żeby  nie bać żaby i podpinać kartę w ten sposób (6 do 8 ) ?

Edytowane przez vVict0rx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co milion much nie nasrało, tylko dostałem dwie sprzeczne odpowiedzi od dwóch "komputerowych ekspertów" (tak, jedną nie z tego forum), a karta i komp nie kosztują tyle co czipsy. Ty zatankujesz drogi samochód benzyną nieznanego pochodzenia bo dwie losowe osoby ci tak polecą? Jakbym był ekspertem, to bym się nie pytał, sorry jeśli  jesteś nim we wszytkim. A jak nie chcesz to nie pomagaj, ja sobie jakoś poradzę.


Dwie opinie, wyraźne, zdecydowane i jednoznaczne- dobre  :>  Przeczytaj sobie posty z tego tematu i powiedz czy wszystkie opinie tak wyraźne, zdecydowane i jednoznaczne są rzeczywiście dobre. 

Edytowane przez vVict0rx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie opinie, wyraźne, zdecydowane i jednoznaczne- dobre  :>  Przeczytaj sobie posty z tego tematu i powiedz czy wszystkie opinie tak wyraźne, zdecydowane i jednoznaczne są rzeczywiście dobre. 

To może powiedz mi od którego postu mam czytać dyskusję o podłączeniu karty? Odniosłem się do dyskusji z ostatniego miesiąca!

 

Ile masz złącz molex i na ilu wiązkach, że w ogóle bierzesz pod uwagę możliwość użycia molexów?

 

Masz dwie wiązki pcie, które są przystosowane do wysokich obciążeń. W wielu zasilaczach atx12V i pcie mają grubsze przewody od tych w wiązkach molex. 

Dlaczego bez problemu można używać przejściówek pcie 6 > 8 pin? Jedna i druga wtyczka ma tylko 3 przewody bieguna plus (+), przybywa tylko dwa dodatkowe minusy (-) we wtyczce 8 pin.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany... Jasna choina
Po pół roku sie przypadkiem zorientowałem chyba dlaczego moja T3500 nie startuje.
Ona ma trojkanałowy kontroler pamięci, i jak jest double rank, to z jednej kości płyta nie wstanie.
Fail. A tyle razy paczałem tą tabelkę parowania pamięci...
A ja mam jedną DDR[3] 2GB ECC -.-
Czy może ktoś się ustosunkować do tej teorii?
Przypadkiem na to wpadłem, obserwując aukcje 1366 gdzie typ pisał że mu się więcej pamięci zapodzialo, i w tym układzie się coś takiego dzieje.
To by była chyba znana przypadłość 1366, bo tam powszechny jest tri-channel.
Znacie więcej takich platform?
Też Wam nie odpala 1366 na jednej pamięci? Xd
http://en.community.dell.com/support-forums/desktop/f/3514/t/19591115

Qrde. Jakby tak odpalić tą plytę, to mam wydajność i5 2500/6100/G4600 w grach z dobrą obsługą HT.
Tylko skąd ja wytrzasnę chłodzenie do tego dziwadła...
Chyba położę kompa na płask i przygniotę chłodzeniem obciazonym jakimiś starymi zasilaczami.
Chociaż rozwiązanie jest raczej na krótko, bo pamiętam że nawet w Windzie się sqrczybyk grzał przy takich jazdach.
Dużo bym dał za jakiś koszyczek na Karakorum z rozmiarami na te dziwne gniazdo socketu.
Ciekawe ile by ktoś krzyknął za projekt i druk 3D. Jakby tak wyszło tyle co za nowe chłodzenie, a nie są tanie, to by było ekstra.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm. Krótko

 

Czy u Was też bez dwóch kości RAM płyta nie chce wystartować?

 

Tyczy się to tych Delli, i innych mobo z trójkanałowym kontrolerem pamięci najprawdopodobniej. Na pewno części 1366, jak nie całości.

 

 

 

A za 3 dychy to chlodzenie to strasznie, strasznie dobra okazja. Dzięki za link, bo już dawno nie szukałem. Drożej chodziły

 

Procesor o którym pisałem to E5620.

W 64 bit nawet zauważalnie pokonuje i7 w starszym procesie i nawet mimo niższego taktowania. 30 zł

 

Że też zadny soft do OC nie chce pracować z tym clockgenem na płycie ponoć...

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki klimat. Podobno można OC-wać, ale płyta i zasilanie jest za cienkie. Szkoda nerwów i czasu. Acz fakt, 4,5GHz spokojnie na moim by było.

Musiałbyś płytę do OC kupić, ale to zbyt drogie rozwiązanie np ASUS Rampage III

 

Co do ramu nie wiem, na pewno chodzi na 6 i 3. Może taki wymóg triple channel.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nieduże OC i nawiew na sekcję by załatwił sprawę.

Gdzie się dokopałeś takiej informacji że jednak OC jest wykonalne?

Przekopałem wszystkie, wszystkie programy i żaden nie współpracował z tym clockgenem.

BIOS OEM, żadnych opcji OC, brak również jakichkolwiek modyfikacji BIOSu dla T3500.

 

BTW. Odkryłem zdjęcie gościa który odpalił co najmniej w BIOSie jednak komputer na jednej kości 2GB.

Nawet skitrałem 2, a nawet trzy kości ECC, ale i tak płyta nie wstaje i pika. 

Więc albo zasilacz za mało daje papu, albo padnięta. 

Po rozkodowaniu piknięć raczej to drugie, bo nie pasuje to do siebie.

I tak mi się lampka zaświeciła jak dostałem to cudo od firmy o nazwie elektrośmieci. Nie zdążyłem tylko odesłać do 14 dni. Zanim skompletowałem CPU, RAM, wpadłem na wszystkie ewentualności, to minęło za dużo czasu. 

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za odkop.

Chciałem tylko napomknąć, że jak płyta piszczy, może być też powód, że mamy kości buforowane/rejestrowane (buffered/registered) ECC, zamiast nierejestrowanych ECC. 

T3500 nie obsługuje rejestrowanych.

 

Do tego jak płyta nic nie pokazuje, często wymiana zasilacza pomagała.

Delle te oryginalne ponoć często padają.

Może warto też iść tropem EPS przy PSU czy jest.

Choć na samym 4 pin też ma prawo odpalić, ale jak nie będzie wystarczająco papu na różnych liniach, to różnie też to może być.

 

Pojawiło się kilka działających modeli w temacie.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co znalazłem:

"If your chip has an unlocked multiplier you can use Intel XTU to overclock it in an OEM system. I've done a similar build with a T3500 and a $100 w3680, which is the xeon equivalent of the i7-980x, and ran it at 3.8ghz on stock voltage."

Ktoś moze potwierdzić czy uda się podkręcanie T3500 tym softem?

Nie wiem co prawda jak rozróżnić Xeonowe odpowiedniki i7 z odblokowanym mnożnikiem. Bo taki procesor ma być potrzebny. Ale może komuś się uda.

https://downloadcenter.intel.com/download/24075/Intel-Extreme-Tuning-Utility-Intel-XTU-

Tagi. Podkręcanie, Dell, T3500, CPU overclocking, overclock, OC

http://techcity.tv/forum/discussion/comment/873/#Comment_873

edit. Odblokowane mnożniki na CPU 1366 6/12 mają w3680, w3690 i i7-980x.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...