Skocz do zawartości
Mat3o

Problem z pamięciami na MSI X79A-GD65 (8D)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
Przedwczoraj zakupiłem zestaw, który został złożony dla mnie w tym temacie. Jednak okazało się, że płyta główna nie czyta mi pamięci Crucial Ballistix 2x8GB. Pożyczyłem od znajomego 2x4GB Kingston 1600MHz i ku mojemu zaskoczeniu wszystko działa jak należy. Na stronie MSI znalazłem najnowsze sterowniki do BIOSu (przy których było napisane "(..) Improved Memory compatibility"), zrobiłem aktualizacje, włożyłem RAMy o Cruciala ale nic to nie dało. Dodam jeszcze, że na stronie płyty MSI nie znalazłem nazwy Crucial w zakładce Kompatybilność -> Wspierane pamięci.

 

Moje pytanie:

Czy ta płyta faktycznie nie obsługuje tych pamięci? Czy może one przyszły z wadą fabryczną?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te tanie pamięci to różnie brandowany jeden i ten sam chłam. Tak że nie ma co zbyt serio brać pod uwagę możliwości, że płyta ich co do zasady "nie obsługuje".

 

Próbowałeś je puścić na 1.65V (czyli tak ustawić sztywno napięcie jak jesteś na tych Kingstonach)? Na pojedynczej kości też się płyta nie podnosi? To że jakaś inna płyta z nimi wstanie nie musi oznaczać, że są w porządku. Robocza hipoteza jest taka, że powinny zostać odesłane na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem pojedynczo, na różnych slotach (zaczynając od pierwszego). Wkładając RAM nie mogę wejść nawet do biosu, odpala się a po chwili następuje reset, jak już pokaże mi się logo MSI (udało się to może 3 razy na 20) to z kolei zawiesza się i nic nie mogę zrobić, przez co żadna akcja z poziomu BIOSa nie może zostać wykonana. 

 

Niestety nie miałem nigdzie okazji sprawdzić czy te RAMy defacto działają na innej płycie ale prawdopodobnie odeślę je na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...