Skocz do zawartości
gacek83

ZESTAW 6200zł. 90% Gry, 10% internet i praca biurowa. Bez budy i zasilacza.

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do Was z prośbą o złożenie PC dla mojego brata który musi mieć również najlepszy PC ( chyba mi zazdrości :D ). Żeby jednak było prościej i bez zbędnego gmatwania będę pisać tutaj w 1 osobie.


- Zastosowanie komputera: 90% gry typu FarCry 4, Fifa 15, BF 4, Need for speed, Crysis 10% internet i praca biurowa
- Maksymalna kwota: 6200 zł
- Których części potrzebuję: płyta główna, procesor + chłodzenie, karta graficzna, RAM, SSD
- Czy będę podkręcać sprzęt: Być może tak, jak się nauczę :)
- Rozdzielczość mojego monitora i model: Eizo FS2333, FullHD
- Specjalne wymagania: Maksymalna wydajność komputera w powyższych grach na ultra detalach ze stabilnymi 60 klatkami. Hałas schodzi na dużo dalszy plan.
- Części z poprzedniego komputera ( konkretne modele ):

- obudowa: Lian Li PC A71B
- zasilacz: Enermax modu 82+ 625W ( EMD625AWT )
- napęd optyczny: Pioneer DVD - RW DVR-215D ATA Device

Inne: Jeśli obudowa oraz zasilacz i napęd optyczny jakie wymieniłem nadadzą się do wykorzystania w nowym zestawie to super. Jeśli jednak którakolwiek z tych części nie nada się do wykorzystania to musi ona również zostać uwzględniona w budżecie. Byłoby również bardzo mile widziane gdyby płyta główna obsługiwana WiFi oraz Blootuth, a cały zestaw był dostosowany do SLI lub w SLI zaopatrzony od razu.

 

Własna propozycja zestawu:

 

Procesor:
Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/
1369 zł

Chłodzenie:
Thermalright HR-02 Macho Black-White
189 zł

Płyta główna:
Asus Z97-Pro /intel Z97, LGA 1150/
759 zł

Pamięć RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage
699 zł

Druga pamięć RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage
699 zł

Dysk twardy:
Crucial MX100 512GB (550/500MB/s)
830 zł

Karta graficzna:
MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000)
1549 zł

Razem wyszło 6094 zł ( ceny w esc ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci bym zmienił na te:

 

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x4gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-8gtx-478219/

 

I teraz tak. Skoro to mają być gry i podstawowa praca na kompie to 8 GB starczy z powodzeniem. Szkoda kasy na 16GB bo nawet tego nie wykorzysta. To samo płyta główna. Po co taka droga ? Dla szpanu? MSI Z97 Gaming 5 starczy spokojnie.  Zasilacz może zostać. Obudowa też, ale trzeba się upewnić że karta graficzna wejdzie. MSI GTX 970 ma zdaje się 28CM długości.  A w tej obudowie może przeszkadzać koszyk na dyski i wentylatory.  Napęd DVD do wymiany na coś pod SATA.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie budowany na co najmniej 4 lata więc wolałbym kupić wszystko na starcie porządne, żeby za jakiś czas nie obawiać się czy dostanę taki sam ram czy też nie. Więc poniżej 16 GB nie zejdę z pewnością. Płytę wybrałem dlatego, że ma WiFi i Blututa. Napęd rozumiem że kupić byle jaki, aby tylko pod SATA ?

 

Do tej budy wejdą karty o długości 53 cm więc powinna wejść 970, najwyżej jakiś koszyk wyleci :)

Czy warto dopłacić do karty  http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=63655, oraz czy lepiej kupić pamięci 2x8, czy 4x4 ?

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i7-5820K s.2011-3
Thermalright Macho

ASRock X99 Extreme 4

16GB DDR4 Crucial Ballistix Sport (2x 8GB)

MSI GTX970 Gaming

Crucial MX100 512GB

DVD-RW na złącze Sata

Wychodzi ~5950zł

 

PC do gier na wyrost ale mieściemy się w budżecie...

Drugie rozwiązanie to "proste" i7 na LGA1150 + mobo i w to miejsce GTX 980 -> pod kątem gier...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj mam pytanie. Słyszałem że PC na podstawce 2011-3 nie nadaje się do gier i że wydajniejszy będzie składak na podstawce 1150 z i7-4790K na pokładzie ??

Poza tym serwal4 możesz wyjaśnić mi swój zapis i wynik z mnożenia ?? Napisałeś 16GB RAM , a w nawiasie ( 2x4 GB ). Możesz coś więcej na ten temat napisać ?? Jest to o tyle istotne, że mogłeś się pomylić w kwocie końcowej. Opłaca się dopłacać prawie 1000zł do 980 ??

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli 2x 8GB, zły zapis w nawiasie;

Obecne gry faktczynie mogą działać lepiej na i7 lga 1150: praktycznie żadna gra nie skorzysta z 6-ciu rdzeniu / 12 wątków -> na dzień dzisiejszy;
Sama dopłata do 980 też jest mało rozsądna, ale zapewni jeszcze lepszą płynność w grach...

Tak czy siak rozsądnie jest dobrać do gier i5-4690K + GTX970 a z czasem zmieniać podzespoły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostanę przy podstawce 1150, ponieważ założenie jest takie aby mieć już teraz maksymalną wydajność w grach i mieć teraz maksymalną wydajność ponieważ zamiar jest taki że przez 4 najbliższe lata nic nie będzie modernizowane. Tylko czy kupić takie pamięci jakie polecił Devil - musiałbym kupić 2 komplety 2x4, czy lepiej kupić np te http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-16gb-2x8gb-ripjawsx-2400mhz-cl11-xmp-f3-2400c11d-16gxm-587057/? Płyta zostanie MSI Z97 Gaming 5. I mam jeszcze pytanie, czy warto dopłacić do ZOTAC GeForce GTX 970 AMP! Extreme Edition 4GB DDR5 256Bit (1355/7200), czy zostać przy MSI ?

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie głupotą będzie nie kupienie 2x gtx970 nawet jeśli ma się to wiązać z wymianą zasilacza.

Nie lepiej wziąć ssd cruciala m500 240gb + 1tb hdd?

Do 27 grudnia możesz skorzystać ze zwrotu peniędzy Intela: https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cashback/qualifying

i5 4690K + msi gaming 5= zwrot 230zł.

Nie szkoda Ci kasy na ram za 800zł? Niewarte to 1fps więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor napisał że komputer ma być na 4 lata, lepsze ma być pakowanie się s2011 lub w pojedyńczego gtx980 czy 32gb ramu ?

2x gtx970 jest jak najbrdziej słuszne i nie wyobrażam sobie złożenia komputera za taką kasę bez sli.

 

- Specjalne wymagania: Maksymalna wydajność komputera w powyższych grach na ultra detalach ze stabilnymi 60 klatkami. Hałas schodzi na dużo dalszy plan.

-maksymalną wydajność ponieważ zamiar jest taki że przez 4 najbliższe lata nic nie będzie modernizowane.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeMtiin1 dzięki za propozycję, ale nie zamierzam składać komputera na podzespołach dzięki którym mam szansę, a nie pewność otrzymać zwrot kwoty, Według mnie takie posunięcie przy takiej inwestycji to dość ryzykowne i nierozsądne posunięcie. Z pewnością oferta jest ciekawa dla osób które rozważają zakup podzespołów objętych promocją :)

 

Zestaw będzie składany na 2 x 970 i zastanawiam się też nad wyborem tych pamięci http://www.morele.net/pamiec-team-group-xtreem-white-ddr3-2400-cl10-16-gb-txwd316g2400hc10qdc01-623740/ ( mniejszy CL i przy tym są sporo tańsze ) :) Co myślicie o takim rozwiązaniu?  Aktualnie jednak będzie 16 GB a nie 32 RAM. Co do dysku to w zupełności wystarczy sam SSD.

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę, napisałem tylko przykład. Za i7 z msi gaming 5 również masz zwrot pieniędzy.

Ten ram ma wysokie radiatory a chodzenie które wybrałeś jest również duże i slot 1 oraz może 2 bedzie przez nie zasłonięte, wtedy ten ram nie będzie pasować (wkładasz do 1 i 3 albo 2 i 4). Musisz uważać. W dodatku napięcie tych pamięci to 1.65v a to bardzo dużo.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci zaproponowane przez Devila również wyglądają podobnie i też mają takie same napięcie - róznica polega tylko na tym że tamte są 2x4, a moje 2x8. A czy mógłbyś zaproponować pamięci 2x8 o taktowaniu 2400 które bez problemu by pasowały ?

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/pamiec-g-skill-tridentx-ddr3-2x8gb-2400mhz-cl10-f3-2400c10d-16gtx-478220/
http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-16gb-2x8gb-tridentx-2133mhz-cl9-f3-2133c9d-16gtx-530019/

 

z tym, że na morele na razie nie dostępne, ale ja zamawiałem w sklepie xtreem.pl i tam mieli.

 

i7 do gier, pytanie czy jest sens, a nie lepiej po prostu i5-4690k, które pójdzie lepiej podkręcić, bo jest chłodniejsze od i7. SLI z 970 fajny pomysł, a zasilacz powinien dać rade z takim zestawem. 16GB ramu nie wiem za bardzo czy się zużyje w grach, ale patrząc przyszłościowo na 4lata to być może i będzie wykorzystywany ram w grach. Zastanów się czy dysk 500gb starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor napisał że komputer ma być na 4 lata, lepsze ma być pakowanie się s2011 lub w pojedyńczego gtx980 czy 32gb ramu ?

2x gtx970 jest jak najbrdziej słuszne i nie wyobrażam sobie złożenia komputera za taką kasę bez sli.

 

- Specjalne wymagania: Maksymalna wydajność komputera w powyższych grach na ultra detalach ze stabilnymi 60 klatkami. Hałas schodzi na dużo dalszy plan.

-maksymalną wydajność ponieważ zamiar jest taki że przez 4 najbliższe lata nic nie będzie modernizowane.

GTX 970 można zawsze dołożyć, szczególnie w chwili kiedy mocy na pojedynczej 970-tce zacznie brakować. 

Nie oszukujmy się: 2x GTX 970 i tak nie wydoli w grach na ultra za 2-3 lata. 

 

Trzeba zdać sobie sprawę, że detale ultra, to często zwykła ściema. Różnice w obrazie względem niższych detali są marginalne, a pochłaniają od cholery kl./s ;)

Teraz i tak większość graczy korzysta z high + downsamplingu, który zastępuje metody AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie przeczytałeś, autor nie chce nic modernizowac i ja to rozumiem bo mój dobry kolega robi tak samo. Od zawsze kupował komputer za kupę kasy i pakował co się dało i nic nie modernizowal, jak wymieniał to wymieniał wszystko i kropka. Niektórzy tak robią i trzeba to zaakceptować. Ma na to pieniądze teraz, nie za 2 lata. Ja nie mówię że jedna 970 jest za słaba tylko mówię że jeśli komputer ma być na conajmniej 4 lata i budżet na to pozwala to grzechem będzie nie kupienie sli z 970.

 

Odnośnie ramu, pozostaje albo zmienić chłodzenie na coś węższego, albo zaryzykowanie bo ddr3 2400mhz dostać z niskimi radiatora jest chyba niemożliwe. Ewentualnie pozostaje 1866mhz tam wybór jest duży.

 

Tu masz test http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,0

 

Jak widać przyrost fps powyżej 1866mhz a nawet 1600mhz jest marginalny.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeMtin1 zakupię te i powinno być po problemie http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=63056, tylko że to są CL11, ale chyba rzeczywiście nie ma się co rozwodzić czy kupić CL10 czy 11.

piterr3, tak jak napisał kolega powyżej - nie ma żadnych planów modernizowania PC w ciągu najbliższych 4 lat - chyba że się coś zepsuje ale to już siła wyższa. Z tego też powodu interesuje mnie kupno mocnego kompa teraz, a nie dokładanie czegokolwiek za kilka tygodni / miesięcy. Może i SLI 970 za 3 lata nie wydoli na ultra co nie zmienia faktu że nie zostanie nawet wtedy zmienione na mocniejsze karty. Nie widzę też sensu czekania z montażem kolejnej 970 za jakiś czas skoro mogę zrobić to teraz.

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w takim przypadku widzisz tutaj smaczek opłacalności? W tym że wtedy wyjdą nowe, lepsze od 970 karty a ja będę kupować na tamtą chwilę już przeżytek? :)

Lepiej pierdnąć raz a dobrze, niż pierdzieć po kawałku :)

Edytowane przez gacek83
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierdząc raz a porządnie jesteś narażony na kleksa, a mianowicie sli jest nadal czymś co niektóre gry gnębią :(.

Co do Ramu, to popieram stwierdzenie że 16 GB to minimum, są też gry które zżerają go dużo.

Nie pakował bym się w i7, bo to bez sensu, lepiej brać dobrą i5 z dobrą płytą i 970, po kupieniu dobrego SSD, i innych pierdół wyjdzie spokojnie 6k

 

Link do koszyka którym się niedawno bawiłem http://www.morele.net/inventory/info/DwaRul/.... nie sugeruj się że wsadziłem tam 2 ssd i 2 hhd oraz obudowę, ten koszyk powstał wcześniej niż przeczytałem ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w takim przypadku widzisz tutaj smaczek opłacalności? W tym że wtedy wyjdą nowe, lepsze od 970 karty a ja będę kupować na tamtą chwilę już przeżytek? :)

Lepiej pierdnąć raz a dobrze, niż pierdzieć po kawałku :)

Nie rozumiesz jednej rzeczy. Zabraknie Ci wydajności przy pojedynczej 970-tce, to dokupisz sobie drugą. Nie wiem kiedy. Za pół roku? Rok? Używka będzie sprzedawana nie za ~ 1400 PLN, a grubo poniżej 1000 PLN. 

 

W tej chwili skorzystasz z SLI, ale co z tego jak i tak będziesz gnębiony microstrutteringiem w dużej części gier.

Sam się przekonasz, że niekiedy 1x 970 wypada lepiej od 2x 970 ;)

 

Wiem, co piszę, bo miałem przyjemność ogrywać SLI z 760-tek na 2560x1440. 

Dla mnie SLI ma sens przy G-Sync + 120/144 Hz.

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elemenar zastanawiałem się nad włożeniem 32 GB Ramu, ale odkąd padła propozycja SLI 970 ograniczyłem go do 16 - nie wyrobiłbym się z kasą.

piterr3 Jakim cudem 1 x 970 ma wypaść lepiej niż 2 x 970 ? Chyba kolega raczy nam bajki opowiadać :)

 

A może kupić 1 x 980 i 32 GB Ramu ? Chociaż wątpię aby taka opcja była racjonalna i czy wyrobiłbym się z funduszami.

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie więc na chwilę obecną koncepcje są 2.

 

1. Kupić 1 x 970 i  32 GB RAM

2. Kupić 2 x 970 i 16 GB RAM.

 

Innej opcji już nie ma. Więc która będzie bardziej racjonalna według Was ?

Edytowane przez gacek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piterr3 Jakim cudem 1 x 970 ma wypaść lepiej niż 2 x 970 ? Chyba kolega raczy nam bajki opowiadać :)

Jak już będziesz miał SLI, to pogadamy ;)

Nie w każdej grze wygląda to tak różowo, jak przedstawiają to slajdy nV.

 

Może i framerate podskoczy do góry, ale przyjemność z rozgrywki i odczuwalność płynności obrazu, to już zupełnie inna para kaloszy.

Różnie to wygląda przy SLI, szczególnie w świeżo debiutujących tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz miał SLI, to pogadamy ;)

Nie w każdej grze wygląda to tak różowo, jak przedstawiają to slajdy nV.

 

Może i framerate podskoczy do góry, ale przyjemność z rozgrywki i odczuwalność płynności obrazu, to już zupełnie inna para kaloszy.

Różnie to wygląda przy SLI, szczególnie w świeżo debiutujących tytułach.

 

Popieram i dodam jeszcze że Sli jest głośne i ciepłe... nie wspominając o zużyciu prądu który też nie jest tani, a co jak co karty graficzne zabierają go najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić artykuł o kosztach związanych z energią pobieraną przez komputer bo widzę ze większość dalej jest w ciemnogrodzie i na prawo i lewo wypisuje głupoty które nauczyli ich rodzice w dzieciństwie żeby odciągnąć dzieciaka od komputera.

W dodatku technika poszła do przodu, każdy producent ma triki na oszczędzanie energii ale wy dalej ja zobaczycie ze komputer pod pełnym obciążeniem pobiera 500w to sobie tworzycie jakieś przeliczniki i wychodzi wam 200zl miesięcznie, gratuluję naprawdę.

Nie bierzecie pod uwagę nawet tego ze przez większość czasu komputer działa w iddle, że jest włączane vsync w grach, że gra cały czas nie zużywa 100% zasobów, że jak komputer działa 5h dziennie to nie znaczy ze przez te 5h pobiera ciągle te przykładowe 500w.

W dodatku na pewno osoba która składa komputer za 7 tyś zł przejmuje się ze rocznie wyda 50 zł więcej na prąd czy mniej.

Jak kupujesz ferari to lejesz do niego 95 i przerabiasz na gaz?

 

Co do samego sli, miałem niejednokrotnie przyjemność grać na sli gtx580 a po wymianie na sli gtx780 i również zawsze byłem sceptycznie to niego nastawiony bo microsuttering itd itp ale osobiście ja problemu nie widzę, sterowniki i technika sli to już nie to samo co kiedyś i działa to naprawdę dobrze. Jeśli ktoś nie wie jakie mogą być objawy sli to myślę że nawet tego nie zauważy. W dodatku gdyby byłby to taki problem to żaden entuzjasta i zapalony gracz by się na to nie decydował, a decydują się.

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...