Skocz do zawartości
pl3bs

Zestaw do 4000zł do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam na imię Jakub i zamierzam wymienić swoje 15-to letniego dziadka na nowoczesny sprzęt potrzebny głównie do gier. Składam komputer po raz pierwszy więc zależy mi na fachowej opinii co do tego tematu. Jestem totalnym żółtodziobem w zestawach komputerowych więc z góry przepraszam za ewentualne zaskoczenie beznadziejnego zestawu przeze mnie złożonego. Opierałem się głównie na paru stronach internetowych gdzie czytelnicy lub redakcje wrzucali swoje propozycje zestawów na grudzień 2014 roku. Z góry dziękuję za pomoc. :)

- Zastosowanie komputera:

95% gry typu League of Legends, Call of Duty, Diablo III, Far Cry 4

10% internet
- Maksymalna kwota: 4000zł
- Których części potrzebuję: płyta główna, procesor + chłodzenie, karta graficzna, RAM, dysk SSD, zasilacz, obudowa
- Czy będę podkręcać sprzęt: Nie.
- Rozdzielczość mojego monitora i model: Samsung Sync Master 710 mp a jaka rozdzielczość monitora to nie wiem, ekranu: 1280x1024
- Specjalne wymagania: Maksymalna wydajność komputera w powyższych grach na ultra detalach ze stabilnymi 60 klatkami. Hałas schodzi na dużo dalszy plan.
- Części z poprzedniego komputera ( konkretne modele ): -
Inne: Jeśli cały zestaw zmieści się w obudowie to będzie super. Bardzo wskazane krytyczne uwagi oraz nowe wzmianki na które będę zwracał szczególną uwagę. Nie umiem kompletnie liczyć napięcia także możliwe, że zasilacz może być 550W za mały także jestem gotowy zmienić na 650W. Dodam jeszcze to iż zamierzam dokupić System Operacyjny: Microsoft Windows 8.1 BOX PL za 415zł co nie wliczam w cene sprzętu (na so znajdą się dodatkowe pieniążki) :)

 

Własna propozycja zestawu:

 

Procesor:
Intel Core i5-4590 3,3 GHz 6MB cache s. 1150 Box.
775 zł

Chłodzenie:

SilentiumPC Spartan Pro HE924

79 zł

Płyta główna:
MSI B85-G43 Intel B85 LGA 1150
285 zł

Pamięć RAM:
Crucial Ballistix 2x8GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9
575 zł

Dysk SSD:
Crucial SSD M500 120GB 2.5'' SATA3 MLC 7mm
235 zł

Dysk twardy:
Seagate ST1000DM003 1TB sATA III 64MB
195 zł

Karta graficzna:
Palit GF GTX970 4GB 256Bit PCI-E NE5X970014G2F z NVIDIA GeForce Experience
1329 zł

 

Zasilacz:

Corsair VS Series VS550 (CP-9020097-EU) 80Plus 550W

188zł

 

Napęd:

Samsung SH-224DB SATA Black OEM

55zł

 

Obudowa:

Zalman Z3 Plus Black USB 3.0

159zł

 

Razem: ok 3950 (ceny w proline).

 

Pozdrawiam

Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci 16GB ramu .

 

Lepiej wyjdziesz jak kupisz 8GB ale szybkiego ramu np. G.Skill Ripjaws X 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 za 349 zł lub G.Skill Trident X 2x4GB DDR3 2 400 mhz CL10 za 369 zł .

 

Do tego płyta na Z97 np. Asus Z97-P za 389 zł ( aby wykorzystać ramu 1 866+ mhz ) .

 

Zasilacz też przydało by się zmienić na lepszy , niestety w proline za dużego wyboru nie ma .

 

Koniecznie to ma być zakup w tym sklepie ?

 

PS. Usuń zbędne formatowanie  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bez monitora

http://www.morele.net/inventory/info/j1ILbq/

 

3940 zł.

 

Dozbieraj do tego monitora:

 

http://www.morele.net/monitor-aoc-i2269vwm-579266/

 

 

Inna opcja to:

 

bierzesz tańszą płyte i tańsze pamięci, rezgnujesz z chłodzenia na razie i dokładasz 60 zł:

 

http://www.morele.net/inventory/info/qVUzVo/

 

Masz zestaw na i5 + GTX 970. Dysk twardy i SSD oraz 8 GBB DDR3. Napęd tez możesz dokupić później.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z3 Plus do komputera za ponad 4K PLN? :D

Trochę słabo. No i do tego niemodularny zasilacz. Współczuję Ci momentu, w którym zaczniesz układać kable w tej obudowie

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...