Skocz do zawartości
dark_

Thinkpad T420 - czy zmieniać na X240/T440/W540?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Otrzymałem w pracy propozycję zmiany obecnie używanego komputera (Thinkpad T420) na (wypisuję najważniejsze parametry, nie potrzebuję napędu optycznego na przykład):

 

Thinkpad X240, intel i5-4300U, 12,5", 1366x768, 1x8GB, bateria 3+3komorowa

Thinkpad T440, intel i5-4300U, 14", 1600x900, 2x4GB, bateria 3+3komorowa

Thinkpad W540, intel i7-4800MQ, 15,6", 1920x1080, 2x4GB, bateria 9ciokomorowa

 

Obecnie używam Thinkpada T420:

Intel i5-2520M, 14", 1600x900, 1x4GB, bateria chyba 9ciokomorowa (wydłużona, wychodzi poza obrys komputera).

 

Bardzo zależy mi na długiej pracy na baterii, przyzwoitym ekranie oraz nie tak dużej wadze - często pracuję z domu i przenoszenie komputera jest dla mnie dość uciążliwe. Z tego powodu odrzuciłem W540 - nie wiem, czy słusznie :) Czy jest w ogóle sens zmieniać obecnie posiadany komputer? Czytałem niezbyt pochlebne opinie na temat nowych generacji ThinkPadów, nie chciałbym zmienić dość solidnie wykonanego T420 na nowszy, ale gorszy model.

 

Pozdrowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu, jak już to na T430, bo tam masz jeszcze prawdziwe i5, a nie wykastrowanego niskonapięciowca o wydajności normalnej i3. Jeśli jesteś zadowolony z aktualnego sprzętu to po co wydawać pieniądze, nawet jeśli nie swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[przeredagowalem sobie]  

(...) propozycję zmiany obecnie używanego komputera (Thinkpad T420 Intel i5-2520M) na Thinkpad X240, intel i5-4300U, / Thinkpad T440 intel i5-4300U / Thinkpad W540, intel i7-4800MQ.

 

Czy jest w ogóle sens zmieniać obecnie posiadany komputer? Czytałem niezbyt pochlebne opinie na temat nowych generacji ThinkPadów, nie chciałbym zmienić dość solidnie wykonanego T420 na nowszy, ale gorszy model. (...)

 

Odnośnie zlych opinii to zalezy odnosnie czego. Czesc jest przesadzona i nawet osobista niechec do tych nowych rozwiazan maleje z czasem uzywania.

Pewne dobre rzeczy jednak usmiercili. Co bylo glupie. I trzeba to sobie wprost powiedziec.

 

ps.a może masz opcje np. T440 HD+ z i7U?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T430 jest chyba ostatnim normalnym Lenovo z serii T

T440 juz nie jest tak fajny. Mialem ostatnio do wyboru. Zostal T430. Kolejna bateria 3 komorowa zamiast DVD... niekastrowana i5 Do tego wydaje sie jakis solidniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T430 jest chyba ostatnim normalnym Lenovo z serii T

T440 juz nie jest tak fajny. Mialem ostatnio do wyboru. Zostal T430. Kolejna bateria 3 komorowa zamiast DVD... niekastrowana i5 Do tego wydaje sie jakis solidniejszy

jesteś pewien, ze 'duży' T430 ma opcje dvd na ultrabay baterie?  bo coś mi dzwoni po glowie, że w dużym wykastrowali.

 

 

// ja odwrotnie.  osobiście obecnie pozbywam się (na rzecz rodziny) swojego T430s i5 3320m / 1600x900 / OEM SSD 128, a zostaje T431s / i5 3337u / 1600x900 / OEM SSD 128  (czyli niemal to co T440s/T440).  

oba mają plusy i minusy ;]

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zlych opinii to zalezy odnosnie czego. Czesc jest przesadzona i nawet osobista niechec do tych nowych rozwiazan maleje z czasem uzywania.

Pewne dobre rzeczy jednak usmiercili. Co bylo glupie. I trzeba to sobie wprost powiedziec.

 

ps.a może masz opcje np. T440 HD+ z i7U?  

Hej, niestety, tylko to, co mi podano - takie trzy modele są do wzięcia i żaden inny ;)

 

Może lekki OT, choć zakładam, że dla autora tematu może być interesujący: sorest, jak oceniasz nowy trackpoint bez przycisków, jak wrażenia z użytkowania? :)

 

@Tapatalk

Temat jest dla mnie jak najbardziej interesujący, miałem okazję tylko "podotykać" tego touchpada. Dla mnie w dotyku jest nawet lepszy niż T420, ale nie wiem, jak z użytkowaniem :)

 

Ostatecznie zdecyduję się zapewne na X240 - dość dużo podróżuję, w pracy i tak podpinam komputer do stacji dokującej (==odpada kwestia małej powierzchni roboczej), a mocy procesora i tak wystarczy do obsługi maszyn wirtualnych (szczególnie, że i tak jest dokładnie ten sam, co w T440 i minimalnie lepszy niż w T420) :) Z tego, co wyczytałem w recenzjach, to X240 dłużej działa bez zasilania, no i jest bardzo lekki. Jednakże, wciąż czekam na opinię odnośnie nowego touchpada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo pracujesz tak, że masz mało przestrzeni roboczej na myszkę? przy switchach czy serwerach? albo w terenie? bo jeśli tak to touchpad rzeczywiście jest ważny. Osobiście często muszę coś robić po serwerowniach i mimo to praktycznie zawsze mam Orochi na BT/w domu po kablu i jakakolwiek praca nawet na dobrym touchpadzie jest dla mnie udręką. już wolę jeździć muszką po obudowie laptopa koło klawiatury..

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam T440s z ekramen 1600x900 na i5-4300u i jestem zadowolony. Bateria trzyma mi około 5h pracy w excelu. Posiadałem wcześniej t420 na jakiejść i5 i wydajność była identyczna. 

Dodam jeszcze że mam szyfrowany dysk SSD w locie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mordę,drogie te Thinkpady, lapki o podobnej konfiguracji za połowę ceny już są.

 

Jada na opinii. Kiedys to faktycznie mozna bylo czolgiem po tym przejechać, ale dzisiaj to taki sam sprzet jak kazdy inny made in china. Mam Asusa z wyzszej polki juz 2,5 roku. Wyglada jak nowy, bateria trzyma jak nowa, a cena podejrzewam, ze połowa jakiegos Thinkpada.

 

Ale w Thinkpadach to podejrzewam, ze wiekszą czesc ceny stanowi nie konfiguracja, tylko jakies dodatkowe opcje bezpieczenstwa, ktore ten sprzet posiada, pewnie tez support, serwis itp. itd. Dla firm, to wlasnie te sprawy sa najwazniejsze, w sklepowych lapach tego nie dostaniesz.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...