Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nemayu

Ralfo, Zawsze możesz kupić jakąś tanią, używaną kartę na przeczekanie, która niewiele straci na wartości albo nawet zyska.

FXJ, W takim wypadku nie zgadzasz się na korektę i żądasz wymiany na produkt nowy, wolny od wady, ewentualnie naprawę. Ty masz ostatni decydujący głos, oczywiście w pewnych granicach, ale tu sprawa jest prosta o ile korzystałeś z rękojmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła mi karta R9 280X, byłem z niej bardzo zadowolony, właściwie większość gier chodziła mi na bardzo wysokich lub wysokich. Monitor 24 1080p. I5 4440. 

Zastanawiam się nad jakąś używaną kartą budżet ok 800 Ew może 900ale to max. Patrzyłem na portalach można za tyle wyrwać gtx 970 lub rx 480, gtx 1060 3 gb ram. Doradzcie co kupić, czego szukać. Nie pali mi się mogę obserwować i czekać na okazję. Karta do gier różnych na parę lat. Raczej nie będzie więcej niż FHD.  Najbardziej chyba skłaniam się ku gtx 970.  

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pójdziesz na pewne ustępstwa w detalach -niektórych gier , brałbym NOWĄ 1060 , np:

https://proline.pl/zotac-geforce-gtx-1060-3gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-zt-p10610a-10l-p1277218

( jeżeli lekki hałas pod obciążeniem możesz zaakceptować ) , zawsze to trochę spokoju -podczas okresu gwarancyjnego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, krzypaw napisał:

Padła mi karta R9 280X, byłem z niej bardzo zadowolony, właściwie większość gier chodziła mi na bardzo wysokich lub wysokich. Monitor 24 1080p. I5 4440. 

Zastanawiam się nad jakąś używaną kartą budżet ok 800 Ew może 900ale to max. Patrzyłem na portalach można za tyle wyrwać gtx 970 lub rx 480, gtx 1060 3 gb ram. Doradzcie co kupić, czego szukać. Nie pali mi się mogę obserwować i czekać na okazję. Karta do gier różnych na parę lat. Raczej nie będzie więcej niż FHD.  Najbardziej chyba skłaniam się ku gtx 970.  

 

Ogólnie nie opłaca się kupować używanych kart graficznych w takim budżecie... kupisz używkę bez gwarancji, której ryzyko padnięcia jest dość spore. Sam zauważyłem po sobie, że... grafika wytrzymuje około 5 lat a później zaczynają się artefakty lub brak obrazu ( miałem nową 8800 GTS, padła po 5 latach, HD7870 również padł po 5 latach od zakupu nowego ). Dlatego jak widzisz wolałbym nową z gwarancją. Mojego Hd7870 z artefaktami ktoś kupił, następnie po około tygodniu wystawił za dwukrotność ceny jako sprawnego i najlepsze, że znalazł na nią jelenia. Gdzieś na forum wyczytałem, że najlepiej kupować nowe karty graficzne, następnie przed końcem gwarancji je odsprzedawać kupując znów nową... może to postępowanie ma jakiś sens i dzięki temu uniknie się pozostania z uszkodzoną kartą graficzną bez gwarancji??

Co do zotaca, również go borę pod uwagę przy zakupie nowej karty graficznej, jednak gwarancja 5 letnia dla pierwszego właściciela to jest coś... biorąc pod uwagę, że wydajesz około 1300zł na kartę graficzną.

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2018 o 21:22, Phill76 napisał:

Jeżeli pójdziesz na pewne ustępstwa w detalach -niektórych gier , brałbym NOWĄ 1060 , np:

https://proline.pl/zotac-geforce-gtx-1060-3gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-zt-p10610a-10l-p1277218

( jeżeli lekki hałas pod obciążeniem możesz zaakceptować ) , zawsze to trochę spokoju -podczas okresu gwarancyjnego ...

 

 

Sam jestem w podobnej sytuacji, szukam karty jedynie pod Prepar3D, X-plane. (do całej reszty innych gier używam PS4). Obecnie mam i5 2500k, 8gb i zepsutego (artefakty) R9 270X by MSI. Czy ten Zotac jest w porzadku? Czy lepiej poczekać na premiery nowych kart, a może starsze 1060 6GB czy 1070 potanieja.. Nie chce wydać więcej niż 1000-1100zł  do okazjonalnego polatania. Nie pali mi się też na już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KageYoshi napisał:

Rzeczywiście promocja zacna.. obawiam się jedynie, że jak wyjdzie następca 1060 to w podobnej cenie niedługo byłaby o wiele lepsza jakość

Tyle, że następca będzie najwcześniej na gwiazdkę, a promo jak na dzisiejsze czasy gdzie sprzedaje się starocie powyżej ceny startowej sprzed 2 lat ujdzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupić kratę używaną w kopercie przez 8 miesięcy z gwarancją jeszcze ponad dwuletnią ?? Rx 580 ??pomijając cenę czy ta karta będzie jeszcze długo służyła do normalnego użytkowania czy po pół roku padnie ??

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodziła na granicy swych możliwości, ale jeśli posiada jeszcze 2lata gw. to nie ma czym się przejmować moim zdaniem. Padnie to ją zareklamujesz. Jeśli oczywiście cenowo dobrze wypada.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje HD5850 umarlo (chyba - randomowe zwiechy, problemy z bootem, i wstawaniem monitora,brak outputu, przy 2 kosciach ramu?! - mimo ze memtest i OCCP nie wykazuje problemow po 2 dniach) musze potestowac czy na IGPU bedzie to samo.

I teraz pytanie, 1030 czy RX550... Komp z sygnaturki I3-2100 + 8GB - czasem popykam w DOTA2 i tyle. Nie moge znalezc nowych testow :|

Zastanawialem sie nad zmiana platformy na 2200G/2400G ale musialbym jeszcze zmienic ramy :| A kupca na moja obecna platforme nie wiem czy znajde i za ile aby taki wariant byl w ogole jakos sensownie oplacalny.

Mimo iz kusi opcja nr. 2 gdyz zaczalem robi sporo obrobki video, i jednak I3 to padaka troche w Vegas studio.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2018 o 06:52, krzypaw napisał:

Czy opłaca się kupić kratę używaną w kopercie przez 8 miesięcy z gwarancją jeszcze ponad dwuletnią ?? Rx 580 ??pomijając cenę czy ta karta będzie jeszcze długo służyła do normalnego użytkowania czy po pół roku padnie ??

 

Jeśli cena jest ok to bierz. Jak padnie to padnie. Od tego masz gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2200 zł, i7 6700k, 1440p.

MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING za 2189 zł

czy

MSI GeForce GTX 1080 ARMOR OC  za 2199 zł

Jak jest z kulturą pracy tego armora? Opinie rożne.

Czy czekać co pokaże 2060 i za jaką cene? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest to zakup wymuszony "na już", to lepiej poczekaj na realne testy nowych grafik, około 2 tygodnie.

Z tych dwóch ja bym brał 1080, może będzie trochę głośniejsza, ale można samodzielnie ustawić krzywą wentylatorów, czyli dążyć do zmniejszenia poziomu hałasu kosztem trochę wyższej temperatury. Jeśli jesteś cichofilem, to inna sprawa.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, moja MSI GAMING 270X powoli pada. Patrząc na ceny 2070, w ogóle nie opłaca mi się czekać na 2060, gdyż chciałabym się zmieści w 1400zł (jeśli naprawdę warto to dopłacę trochę). Jestem niedzielnym graczem i karta graficzna to po prostu dodatek do mojego prywatnego kompa na którym pracuję. Średnie/ wysokie ustawienia to dla mnie norma, nie czuję potrzeby podkręcania ani ultra.

W przyszłym roku jak wyjdą lutowane Intele to wymienię całość na i5-9xxxx i 16GB, obecnie to zestaw i5-4670, 8GB RAM, 2 SSD + HDD/ Buda dość duża jak na zestaw z średniej półki, bo to Fractal Define S. Zasilacz be queit! 550W bronze, nie planuję zmieniać, bo jeszcze żyje. W pracy to będą docelowo 3 monitory, w grach jeden FHD.

Wstępnie zdecydowałam się na 580 ze względu na zapas VRAM. Najbardziej lubię grać w RPG i strategie, czasem otwieram jakieś większe PSD.

Pytanie: Który 580 mam wybrać? Na morele jest ich... 21 wersji w 8GB. Wstępnie podoba mi się https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-580-armor-8g-oc-8gb-dl-dvi-d-hdmi-2-dp-2-atx-rx-580-armor-8g-oc-1220555/

Ale też kusi: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-580-aorus-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-gv-rx580aorus-8gd-976899/

Ma 2 HDMI, 2 DP i DVI (co jest ważne, bo mam jeden taki mały monitor na którym podglądam konsolę)

Zanim utopię kasę to wolę zapytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Sapphire jest super. Dzięki, cena w porządku, elegancka, różnorodność portów :) To teraz mam jedno pytanie: czy ta karta nie jest wyżyłowana za bardzo? Taktowania są o trochę wyższe od tego MSI. Chciałabym, żeby to był dobry zakup na lata i żebym ze spokojem mogła oddać komuś potem sprzęt.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jestem niedzielnym graczem i potrzebuję rady, czy może potwierdzenia moich wniosków.

 

Mam obecnie i5 6600k,  do tego monitor full-HD, bez free sync, z odświeżaniem 60hz. Do tego zasilacz bronze 550W.

 

Jako, że zawsze siedziałem na słabych grafikach, to w końcu postanowiłem kupić coś z górnej półki.  Wstępnie wybór padł na używaną 1080ti. Rozumiem, że to wiązałoby się z wymianą zasilacza. Jednak czytając coraz więcej postów zacząłem się zastanawiać czy taka grafika ma sens przy moim sprzęcie, bo różnicy w f-hd i przy tym ekranie zapewne  nie będzie widać czy mam 90 czy 60 klatek. Karta powiedzmy do Wiedźmina 3. Niepotrzebna do pracy na kompie.

 

I teraz pytanie: Czy brać 1080ti i liczyć na to, że karta starczy na dłużej niż np 1060/580. Czy nie liczyć na to (wszak karta nie jest wieczna i po grawancji może paść) i wziąć właśnie coś pokroju nowej 580 za połowę ceny 1080ti  i potem za kilka lat zmienić na średnią półkę. A może coś pomiędzy i gtx 1070?

 

I ostatnie pytanie, jeżeliby już doszło do wyboru 580 vs 1060 , to którą byście polecili?

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na myśli pisząc o rozsądnej cenie. Za 500 - 600PLN dostaniesz  np GTX 960 4GB lub 1050Ti. Za 650 - 800 GTX 1060 3GB lub RX 480/580 4GB. GTX 1060 6GB lub RX 480/580 8GB to będzie wydatek rzędu 800 - 900 PLN.

Wszystkie pozwolą pograć w nowe gry, tylko na tych najtańszych będziesz się musiał ewentualnie zadowolić średnimi ustawieniami jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HIROSH napisał:

Cześć,

Chciałbym trochę wzmocnić swój komputer

Obecny konfig to: i5 2500k, 12gb ramu i amd hd6850 1gb.

Myślę o zmianie karty na coś mocniejszego, żeby dało się zagrać w nowe gry, karta raczej używka w rozsadnej cenie.

Co polecacie ?

Mam podobny config i trafiłem 1,5letnie używane gtx970 za 450zł (110euro). W FHD daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 3570K - zegary na 4,2GHZ

8GB Ram

Zasilanie XFX Core 650W

obecnie GTX770

Monitor na 2560x1440

Gram w Armored Warfare, World of Warships, PUBG, Cities Skylines, do tego nowa Forza Horizon (przydałoby się więcej mocy - gra na niskich detalach i dropy klatek czasem wkurzają).

Pytanie na co zmieniać? 1060, 1070? czy przemęczyć się jeszcze do czasu nowych kart?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Endymion napisał:

i5 3570K - zegary na 4,2GHZ

8GB Ram

Zasilanie XFX Core 650W

obecnie GTX770

Monitor na 2560x1440

Gram w Armored Warfare, World of Warships, PUBG, Cities Skylines, do tego nowa Forza Horizon (przydałoby się więcej mocy - gra na niskich detalach i dropy klatek czasem wkurzają).

Pytanie na co zmieniać? 1060, 1070? czy przemęczyć się jeszcze do czasu nowych kart?

 

 

Miałem podobny dylemat w czerwcu (różnica w procesorze - i5-4670k oraz monitorze - telewizor Full HD). Wymieniłem swojego GTX770 na GTX 1060 6GB. Wtedy impulsem do wymiany była Forza Horizon... 3, która co chwilę wypluwała mi powiadomienie o niedoborach vRAM (mimo tego, że chodziła dość płynnie)

Jeśli mam być szczery - mam mieszane uczucia. Fakt, suwaki w opcjach poszły w prawo, trochę bliżej "Ultra"; klatek też jest więcej ale jeśli mam być szczery, to w grach (poza Frozą, w którą wreszcie dało się grać) jakiejś ogromnej różnicy nie zauważyłem. Być może to kwestia rozdzielczości - u Ciebie ta różnica może być bardziej widoczna.
(A być może to lekkie znieczulenie, bo ostatnio więcej grałem na PS4 niż na PC, więc tolerancja na graficzne kompromisy wzrosła ;) )

Tak, czy inaczej - jeśli teraz byłbym na Twoim miejscu - nie czekałbym na testy GTX 2060. NVidia nie wydaje się spieszyć z premierą, a jak już do niej dojdzie, to pewnie zabiją ceną. GTX 1060 będzie dla Ciebie za słaby. Sugeruję startować od pułapu GTX-a 1070, a raczej nawet 1070 Ti.
Szybkie spojrzenie na ceny wykazało, że nawet w jednym ze znanych, dużych sklepów można dostać porządnego autorskiego 1070 Ti za mniej-więcej 2000zł. Nawet najprostszy z nich powinien dać wyraźny skok wydajności w stosunku do 770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...