Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, sts napisał:

Ale nie w tej cenie 550zł max za nową, co już w tej chwili jest mocna naciągniętym budżetem o 150zł. Czyli co gtx 1050? 

No tak ale to już potem musisz "żonglować" między wydajnością, opłacalnością itp.

tu masz na 12 miesięcznej gwarancji fajnie wycenioną:

https://allegro.pl/oferta/msi-radeon-rx-570-armor-oc-4-gb-ddr5-8506943851

a tu z outletu x-komu z gwarancją 36 miesięcy

https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-msi-radeon-rx-570-armor-oc-4gb-gddr5-8463636590

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkownika "sts" Według mnie nie opłaca się nic poza rx 570 4gb. Szczególnie warto kupić te lepsze wersje. Różnia się selekcją chipu. Np Nitro ma lepszy chip niz pulse. Sam kupiłem pokoparkowa za 400zl z wysyłką nitro 570. Ustawienia 1,080V(standardowo 1,150) core na 1340mhz i 0,860V(standardowo 0,9V) na pamieciach przy 2000mhz ([oc 1000mhz]/8000mhz efektywnie).  Za wszystko inne zapłacisz po prostu wiecej, a różnice w wydajności bedą pomijalne. Karta oczywiscie bierze mniej pradu przez to. Nawet jak (mowa o b.dobrej wersji) znajdziesz 580 4gb za 500zł to się nie opłaca. Wiecej pradu ssie, trzeba mocniejszy zasilacz, jest z reguły głosniejszy. Ja tu mam błogą cisze nawet po kilku godzinach grania,  róznica w wydajności 5-8% fps przy moich ustawieniach.

Jak kupisz wersje z selekcjonowanym chipem to zawsze obniżysz znacznie napięcia co przełoży się na niższy pobór energii, a co za tym idzie mniejszy hałas. Także nie warto pakować się w pulse etc. a sporo jest tego na allegro teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuje porady odnośnie zakupy karty graficznej do swojego PC. Jestem w tym trochę laikiem a wybór jest tak ogromny, że się strasznie gubię. Chciałbym kupić coś sensownego do kwoty powiedzmy 1500 zł. Bardzo mocno się nastawiam nad GTX 1660 ti, ale czekam z decyzją na jego odpowiednik Radeona, który słyszałem, że nie długo ma się ukazać. Zdecydowanie zależy mi na wydajności w stosunku do ceny. 1080p mi wystarczy, przy okazji wymiany GPU zastanawiam się nad zakupem monitora AOC 27G2U (chyba, że polecicie coś innego w równie rozsądnej cenie). Sprzęt przeznaczony do grania.

Mój PC to, trochę staruszek ale karta graficzna w nim jest raczej najsłabsza

Asrock H97 performance

Intel Core i7 4790

16 GB RAM (2x 8 GB, ale nie pamiętam marki, DDR3 jeśli dobrze pamiętam)

GTX 760 gigabyte

zasilacz 650W (marki też nie pamiętam)

na dysku SSD

be quiet pure base 600

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A mocniejszy odpowiednik ti, również gaming X nie będzie lepszy? Czy nie ma on sensu do reszty mojego sprzetu? Ewentualnie, różnica w fps między nimi jest znikoma.

Fakt, różnica jest około 400 zł, Ale nie chciałbym po kilku miesiącach znowu narzekać na słabą kartę graficzną. 

 

MSI GeForce GTX 1660 Ti Gaming X 6GB GDDR6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie,

Cały czas się rozglądam, czytam i oglądam. Usłyszałem, że jak ktoś chce kupić GTX 1660ti to już lepiej dołożyć parę zł i kupic RTX 2060. I w sumie, zdecydowałem się na tą kartę.

Czy możecie coś mi powiedzieć na temat tego modelu? Jest chyba najtańszym RTX 2060 super. To dobry wybór? czy lepiej dołożyć jeszcze z 100 zł i jakieś innej firmy wybrać?

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-rtx-2060-super-dual-8gb-gddr6-ne6206s018p2-1160a-5939131/?gclid=CjwKCAjwldHsBRAoEiwAd0JybW-KKqLf-1HD_BmFkAtu-jOFV96wu2kQyXpe8PEnTupMOgub408sBxoCbgUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że nie potrafię dojść do ładu z karta grafiki chciałem dopytać co na chwilę obecna można wziąć pod uwagę z kart graficznych raczej od zielonych finans powiedzmy około 1000 zł  aktualny złomek składa się

Płyta Gł   Gigabyte GA-970A-UD3
Procesor   AMD Phenom II X4 Black Edition 965
Ram    Kingston HyperX DDR3 1600  4x4gb
Grafa     Asus GeForce GTX 970 Strix 4GB DDR5 (256 bit)   ? ? ?
Zasilacz    Seasonic FOCUS 80Plus Gold 550W
Obudowa    Aquarius X70W

dzięki z góry za pomoc

Edytowane przez Siwyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Siwyx w Twoim wypadku lepiej zainwestować w procesor, płytę i RAM :)

Ryzen 2600
Gigabyte B450M DS3H lub ASRock B450M Pro4
2x8GB DDR4 3200MHz CL16 np. Patriot Viper4 lub Ballistix Sport LT

lub jeśli wolisz Intela

i5-9400F
2x8GB DDR4 2666MHz CL15
Gigabyte B365M DS3H lub ASRock B365M Pro4


 

Edytowane przez Michikun
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michikun napisał:

@Siwyx w Twoim wypadku lepiej zainwestować w procesor, płytę i RAM :)

Ryzen 2600
Gigabyte B450M DS3H lub ASRock B450M Pro4
2x8GB DDR4 3200MHz CL16 np. Patriot Viper4 lub Ballistix Sport LT


 

A to już swoja drogą a tak nawiasem mówiąc myslałem bardziej o Ryzen 5 3600 :)

Edytowane przez Siwyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michikun napisał:

No chyba, że tak :) ale co do karty to raczej celuj w RTX 2060 / RX 5700 / RTX 2060 Super.

Jakaś konkretna firma Asus , Gigabyte , MSI ? dodam że ma to być w miarę ciche :)

Edytowane przez Siwyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Siwyx napisał:

Jakas koknretna firma Asus , Gigabyte , MSI ? dodam że ma to być w mirę ciche :)

Hmm... cena/jakość

Palit GeForce RTX 2060 GamingPro OC

https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Palit-GeForce-RTX-2060-GamingPro-OC-6GB-DDR6-192-bit-DVIHDMIDP-GRA-/1756

stricte jak chodzi o nacisk na ciszę to Palit Jetstream albo MSI Gaming.

jeśli jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem to ci podpowiem, że karty z serii RX 5700 można łatwo przerobić na RX 5700 XT zyskując w ten sposób 8-12% w wydajności (zależnie od gry). Wystarczy po prostu flash biosu.

tu masz jedną z tańszych 5700

https://proline.pl/msi-radeon-rx-5700-mech-oc-8gb-pci-e-gddr6-freesync-p1378166

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... cena/jakość
Palit GeForce RTX 2060 GamingPro OC
https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Palit-GeForce-RTX-2060-GamingPro-OC-6GB-DDR6-192-bit-DVIHDMIDP-GRA-/1756
stricte jak chodzi o nacisk na ciszę to Palit Jetstream albo MSI Gaming.
jeśli jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem to ci podpowiem, że karty z serii RX 5700 można łatwo przerobić na RX 5700 XT zyskując w ten sposób 8-12% w wydajności (zależnie od gry). Wystarczy po prostu flash biosu.
tu masz jedną z tańszych 5700
https://proline.pl/msi-radeon-rx-5700-mech-oc-8gb-pci-e-gddr6-freesync-p1378166
Dzięki wielkie za odpowiedź pozdrawiam

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Planuje zmianę karty z 1080ti na https://www.komputronik.pl/product/555564/asus-geforce-rtx-2080-ti-strix-gaming-11gb-oc.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo
i moje pytanie jest takie : Czy warto zmieniać czy lepiej poczekać na nowe karty od N( póki co chyba nie ma żadnych przecieków o nowościach)

PC służy do grania, miałem wstrzymać się z zakupem do premiery Cyberpunka ale wychodzi nowy cod i tak myślę że to dobry moment na zmianę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zrecenzowano rx5700xf sapphire nitro+, na kolejnych wykresach są naniesione wyniki referentów 1080ti i 2080ti. Kliknij na słupki wyników 1080ti i pojawią się procenty.

Referent 1080 ti to poziom mniej więcej rtx 2070 SUPER, a 2080ti osiąga wyniki wyższe od 1080ti od ~20 do ~40% w zależności od gry (patrzyłem na szybko, rozdzielczość fhd, nie napisałeś nic o monitorze, w wqhd czy 4k róznice będą wyższe). Teraz od Ciebie zależy, czy swoją kartę wartą 1800-2400 zł masz chęć zamieniać na kartę wartą 6 patoli.

Może trochę mniej wydajnie (od 2080ti),ale zdecydowanie taniej 2080 SUPER?

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...