Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

250 + przesyłka > 200 zł

do tego + pentagram + radiatory + 120 mm wiatrak by nieco podkręcić i masz już dużo więcej niż 200 zł :D

 

by pograć sobie w aktualne gry trzeba wydać 2x200 zł i dopiero jako tako nowe gry będą chodzić przy minimalnych ustawieniach

Być może niektórzy maja akcesoria do chłodzenie GPU (cooler, radiatory) z poprzednich kart - czyli koszty chłodzenie odpadają (nie wspominająć o tych posiadających WC i blok wodny na GPU). Jest to inwestycja jednorazowa, zakupione elementy można wykorzystać przy kolejnych kartach graficznych. Wydając maksymalnie 350zł (przy zakupie Arctic VGA Silencera zamiast Pentagrama XQ-80 Cu będzie to ok. 300zł) dostajesz karte wydajniejszą o ok. 25% od 9800XT (po VMOD i na dobrym chlodzeniu można wyciągnąć 520MHz GPU i 420MHz RAM [DDR 840MHz]), na której na ustawieniach ponad medium nawet F.E.A.R smiga płynnie (wiem bo widziałem: F.E.A.R, Quake4 (na High), Far Cry nawet Elder Scrols chodzi dobrze). Jest to w zupełnośći wystarczające urządzenie aby nowe gry chodziły płynnie, chyba że ktoś chce grać na siłe w rozdzielczości 1600x1200dpi z AA 16x :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by pograć sobie w aktualne gry trzeba wydać 2x200 zł i dopiero jako tako nowe gry będą chodzić przy minimalnych ustawieniach

Bzdura!

 

Przed chwilą zrobiłem test. Sprzęt z podpisu (Epox KT333, Athlon XP 1600+, 512MB RAM, Gainward GF3Ti200 450 PowerPack 200/450 - wszystko na standardzie).

Zapuściłem demo Quake 4 (mapa dla multi) 800x600, detale na high i śmiga jak marzenie. Dopiero włączenie FSAAx4 spowolniło grę, ale nadal spokojnie da się grać. Problemy mogłyby się zacząć przy dużej ilości wybuchów.

 

Wracając do tematu, to znów trochę poczytałem, pooglądałem ceny, oferty, opinie itd.

 

Wychodzi na to, że pozostaje mi:

- Giga-Byte R9550 128/128 (dobra cena)

- Giga-Byte R9600 (PRO? - znośne ceny)

- GF6200 128bit (NV43)

 

Haczyk w tym, iż:

- GF6600LE odpada w powodu ceny

- GF5500 i R9500 są lekko stare i nadal się dziwnie cenią

- GF6200 (NV43) ciężko dostać (jedna używana sztuka na Allegro i tyle), a jak już mają, to cena w granicach 6600LE

- R9550 może okazać się słaba

 

Jakieś pomysły lub sugestie?

 

Edit:

Totalną wodę z mózgu robi mi ten test:

http://www.ixbt.com/video2/delta-chrome-s8.shtml

Niby jest ok, bo wg wydajności: S3 Chrom->9600->5700. Jednak miażdżąca przewaga S3 nad kartami (prawie) 2x droższymi w niektórych testach wydajności, grach oraz obrócenie kolejności powoduje lekki szok.

W jednej aplikacji dana grafika jest demonem prędkości, zaś w innej ledwo nadąża z płynnością obrazu. Wychodzi na to, że pasuje kupić takie 6600, aby mieć pewność, że jak trafimy na nielubianą (przez naszą kartę) aplikację, to mimo wszystko dostaniemy płynną animację obrazu.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np taka http://www.allegro.pl/item100697471_sapphi...pci_e_box_.html

Ten pan ktory sprzedaj twierdzi ze wyciagnie ponad 11k w 2003 co o tym sadzicie albo np taka http://www.allegro.pl/item100727764_x800gt...pciex_bulk.html

co o tym sadzicie bo rozwazam kupno tego albo gf 7600gs ale podobno maja wydajnosc 6600gt....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tych radeonach x800 gto z allegro za ok 450zl 128mb i 256 bit oplaca sie brac?

Ja bym powiedzial , ze jak sie dobrze poszuka to w normalnym sklepie cos takiego mozna za jakies 420-430 zeta znalezc ;)

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9200502

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura!

 

Przed chwilą zrobiłem test. Sprzęt z podpisu (Epox KT333, Athlon XP 1600+, 512MB RAM, Gainward GF3Ti200 450 PowerPack 200/450 - wszystko na standardzie).

Zapuściłem demo Quake 4 (mapa dla multi) 800x600, detale na high i śmiga jak marzenie. Dopiero włączenie FSAAx4 spowolniło grę, ale nadal spokojnie da się grać. Problemy mogłyby się zacząć przy dużej ilości wybuchów.

BZDURA !!! jeśli dla ciebie 800x600 słuszną rozdzielczością to gratuluje ... dla mnie 800x600 to właśnie ustawienia minimalne ... poza tym każdy inaczej definiuje 'śmiaganie jak marzenie'

 

kiedyś miałem bartona 3200+, radka 9550 podkręconego i grałem w doom3 w 800x600 i większość na medium ... wydawało mi się że gra śmiga i spoko wygląda ... aż nie zmieniłem liczydła i zobaczyłem jak ta gra ma naprawde wyglądać i 'śmigać' :)

 

dlatego jak ktoś chce wydać DO 200 zł, a nie 300 zł to niech zapomni o tym że chce grać w najnowsze gry nawet na minimalnych ustawieniach ... ciekawe jak na takiej karcie i sprzęcie będzie działać oblivion i x3:reunion :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BZDURA !!! jeśli dla ciebie 800x600 słuszną rozdzielczością to gratuluje ... dla mnie 800x600 to właśnie ustawienia minimalne ... poza tym każdy inaczej definiuje 'śmiaganie jak marzenie'

(...)

Wygląd gry to akurat zależy od tego, czy jest wsparcie sprzętowe Pixel Shader itp zabawek. Jednak w szybkiej grze akcji ma to zerowe znaczenie. I tak nie ma czasu na podziwianie wygładzonych krawędzi czy świetnie odwzorowanych cieni.

Do tego dochodzi kwestia rozmiaru monitora. Jak ktoś ma plazmę 32'', to może jest jakaś różnica. Natomiast na 10-letnim CRT 17'' ustawienia powyżej 800x600, 32bit, 100Hz, FSAAx4 na prawdę nie mają sensu. Szczególnie w grach akcji. Dlatego uważam, że za 300PLN można mieć jednak kartę, która nadaje się do gry dla przeciętnego Kowalskiego

 

Ludzie wychodzą z założenia, że nowsze karty = lepsze. Gdy jednak zobaczyłem, jak bardzo FX5200 przegrywa z moją 2 lata (2 generacje) starszą kartą, to mi się słabo zrobiło. Zapuszczałem też 3D Marka 2001SE na kumpla KT400, AXP1700+, GA-R9550 i wyników rewelacyjnych nie miał. Nie był bym zdziwiony bardzo, gdyby się okazało, że 6200A ma wydajność na poziomie Ti200 - Ti500...

 

Dlatego w tym topiku chcę się upewnić, że gdy kupię jakąś kartę (za rozsądną cenę), to będzie ona w stanie rywalizować z moją nie tylko jakością bajerków, ale przede wszystkim wydajnością. Generalnie chciałbym, aby była szybsza - 10 tys. w 3DM '01 na konfigu podobnym do mojego (i fabrycznych ustawieniach) załatwia sprawę.

Owszem, mógłbym kupić kartę za 800PLN, ale włosy bym sobie z głowy wyrywał, gdybym za pół roku zobaczył, że jest o połowę tańsza.

 

dlatego jak ktoś chce wydać DO 200 zł, a nie 300 zł to niech zapomni o tym że chce grać w najnowsze gry nawet na minimalnych ustawieniach ..

Na obecnym konfigu mogę grać spokojnie na średich ustawieniach we wszyskie nowości (Obliviona jeszcze nie widziałem). Haczyk w tym, że taki Battlefield 2 wymaga Pixel Shader 2.0, którego moja karta (z racji wieku) nie posiada. Według wielu testów (w Sieci) nawet na kartach poniżej 300PLN da się grać w najnowsze gry, więc z takimi opiniami, jak tutaj wypisujesz, to ja bym jednak nie wyskakiwał... ;)

 

A już tak całkiem na temat, to nadal nie wiem, co wybrać.

Ładnie wygląda 7300GS, ale on jest na PCI-E. Ratunku... :mur:

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebyś poczuł różnicę to wydaje mi się że najepszym wyborem by był jakiś X800 GTO ... ~400pln pewnie ta się znaleźć ... wynalazki typu R9550, 6200 nie będą warte przesiadki z gf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Skoro już miałbym wydać te 300-400PLN (co przyjdzie mi bardzo ciężko i nie wiem, czy się zmuszę), to zastanawia mnie GF6600(LE?). Za 300 z kawałkiem można upatrzeć LE (chyba taki widziałem).

AFAIK odblokowanie potoków, lekkie OC i mam coś w pełnej wersji lub nieco wolniejsze od GT. Tylko czy szybsze od X800?

 

No i cokolwiek wybiorę, to czy całej tej wydajności nie zabierze mi AGPx4?

 

No i jeszcze jedno pytanie:

Jest sens pchać się w używkę? Używany samochód można podreperować. Ale jak mi używana karta padnie 2 dni po zakupie, to będzie posprzątane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Skoro już miałbym wydać te 300-400PLN (co przyjdzie mi bardzo ciężko i nie wiem, czy się zmuszę), to zastanawia mnie GF6600(LE?). Za 300 z kawałkiem można upatrzeć LE (chyba taki widziałem).

AFAIK odblokowanie potoków, lekkie OC i mam coś w pełnej wersji lub nieco wolniejsze od GT. Tylko czy szybsze od X800?

 

No i cokolwiek wybiorę, to czy całej tej wydajności nie zabierze mi AGPx4?

 

No i jeszcze jedno pytanie:

Jest sens pchać się w używkę? Używany samochód można podreperować. Ale jak mi używana karta padnie 2 dni po zakupie, to będzie posprzątane...

ja tam nigdy nie kupuje uzywanych czesci do komputera nie mam zaufania, nie wiem czy ktos nie podkrecal za mocno

 

6600LE ?? to ma 4 potoki, czy da sie wiecej odblokowac nie wiem

6600 ma juz 8 ale wydaje kosztuje mniej wiecej tyle samo co x800 GTO ktore jak sadze jest szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nigdy nie kupuje uzywanych czesci do komputera nie mam zaufania, nie wiem czy ktos nie podkrecal za mocno

Właśnie mam takie same obawy...

 

Gdzie widziałeś X800GTO w takich cenach?? Ja widze 650PLN i więcej...

Przy takiej cenie na pewno jest szybsza od 6600GT, ale może zejdźmy do tych 300-400PLN...

A najchętniej to bym jednak wolał poniżej 300, bo przy takich kartach, to się jeszcze zasilacz kroi - już 9550 miała opory.

 

Edit:

W poszukiwaniu taniej i wydajnej grafiki trafiłem tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=188471&st=80 ->6600 i 9800 (PRO) po 250PLN!

A tak w ogóle, to dlaczego one są tak podejrzanie tanie..? :blink:

 

Edit2:

http://www.allegro.pl/item101292152_ati_98...unikatowa_.html

Warto?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widziałeś X800GTO w takich cenach?? Ja widze 650PLN i więcej...

 

2114965[/snapback]

 

9800se czyli Slow Edition ?? ;)

lepiej dozbierać i kupić X800GTO dluzej bedziesz sie nia cieszyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie wiem czy zauważyłeś ale kolega "ULLISSES" szuka karty na AGP!!! a nie PCI-E. Z tego co wiem to niektóre 9800SE dawało się przerobić na Pro/XT ale nie wiem nic dokładniej - poszukaj w dziale ATI. A do 300zł to może 9700Pro - kolega ma i jest zadowolony (choć pewnie dlatego że kupił go za 150zł :) ) Oblivion działą ale już nie pamiętam jakie miał na nim ustawienia ale chyba coś koło medium lub troche mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej dozbierać i kupić X800GTO dluzej bedziesz sie nia cieszyl :)

:mur:

Pomijając już PCI-E, to cena jest 2x większa od kasy, którą planuję przeznaczyć. Za tyle to ja plarformę zmieniam bez problemu. Dozbierać to żaden problem. Na koncie mam 2x tyle, ale:

1) Uczelnie trzeba opłacić.

2) Nie widzę siebie wydającego więcej niż 400-500PLN na jedną część do kompa (o ile nie jest to monitor LCD).

 

Z tego co wiem to niektóre 9800SE dawało się przerobić na Pro/XT ale nie wiem nic dokładniej - poszukaj w dziale ATI.

Z tego co udało mi się dowiedzieć, to szanse są dość duże. Jeśli nawet nie, to bodajże dzięki Omegom odblokowuje się dodatkowe 4 potoki (+bios?). Model z tego ogłoszenia ładnie się kręci, jest dość niedrogi, a sprzedawca ma dość czyste konto.

 

A do 300zł to może 9700Pro - kolega ma i jest zadowolony (choć pewnie dlatego że kupił go za 150zł :) )

Czy ja wiem...

 

Oblivion działą ale już nie pamiętam jakie miał na nim ustawienia ale chyba coś koło medium lub troche mniej.

Heh... każdy o tej grze mówi a ja jej jeszcze na oczy nie widziałem (ani żadnej z tej serii). Jeśli to RPG, to i tak w to nie zagram - brak czasu ;)

 

Edit:

Tego szukałem przez ostatnie kilka dni:

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=review_55

GF3 Ti200 vs R9800PRO: niby punktów końcowych prawie 2x tyle, ale tylko 10 klatek różnicy w High Detail Podobnie w niektórych grach...

Po przeglądnięciu wychodzi na to, iż tak na prawdę wydajność tych kart jest znacznie większa, gdy idziemy w duże rozdzielczości i super efekty specjalne. Na normalnych ustawieniach (np. domyślnych w 3DMarku) róznice są niewielkie...

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego szukałem przez ostatnie kilka dni:

http://www.overclockers.pl/txt.php?id=review_55

GF3 Ti200 vs R9800PRO: niby punktów końcowych prawie 2x tyle, ale tylko 10 klatek różnicy w High Detail Podobnie w niektórych grach...

Po przeglądnięciu wychodzi na to, iż tak na prawdę wydajność tych kart jest znacznie większa, gdy idziemy w duże rozdzielczości i super efekty specjalne. Na normalnych ustawieniach (np. domyślnych w 3DMarku) róznice są niewielkie...

Marki się nie liczą!!! No chyba że lubisz sobie w 2001 pojeździć tym autkiem to OK :lol2: Ale w grach GF3 jest 2-3 razy wolniejszy od 9800Pro - o ile gra ruszy na GF3 :wink: Dodatkowo w 2001 jest testowany cały komp i dużo punktów nabija proc i ramy. Popatrz na 2003 w którym w głównej mierze testowana jest grafika. A co do wydajności w niskich rozdzielczościach i detalach na Low to tu ograniczeniem niekiedy jest procesor. PS: W okolicach 400zł możesz poszukać 6600GE - nie wiem czy już ktoś proponował lub za 500 6800XT z możliwością zmodowania @16p/6v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie wiem czy zauważyłeś ale kolega "ULLISSES" szuka karty na AGP!!! a nie PCI-E.

a no tak mały błąd ... ale jak sie poprawi młotkiem to wejdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej firmy kupic karte 7900gtx?

 

nie zalezy mi na dodatkach w stylu gra kingkong czy program jakis..

chodzi mi po prostu o plyte, jej mozliwosci, wydajnosc...

ktory wybor jest najlepszy waszym zdaniem?

 

zastanawiam sie nad karta pine, ma najlepsze taktowania.. [i tania do tego]

ale moze lepiej kupic sobie jakas zmniejszymi taktowaniami i podkrecic ja. jakas lepszej firmy?

 

jaka polecacie?

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&scid=2102 miedzy tymi wybieralem, ale jesli sa jeszcze innych firm to z checia poslucham innych propozycji

 

nie wykluczam tez radeonow tych najdrozszych.... [x1900xtx?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jaką polecacie karte na (niestety albo stety jak dla kogo) na agp 8x do 550 zł . Karta ma być w miare wydajna .

http://www.allegro.pl/item102235122_sapphi..._potok_agp.html

http://www.allegro.pl/item101800248__leadt...it_wroclaw.html

 

może któraś z tych ? Może co innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tyle ze ten X800 nie obluguje PS 3.0 . A ten 6800 leadteka zly ?

Jeśli się zmoduje (na co powinna być spora szansa sondząc po wynikachy użytkowników którymudało sięodblokować karte często do 16p/6v) to jest to bardzo dobry wybór, jeśli natomiast nie no to IMHO lepszym wyborem będzie GTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...