Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem już brać Palita 7600GS 256MB DDR3, ale coś mnie korci aby brać Galaxy 7600GS 128mb DDR3 1.4ns Zalman, dlatego że uzyskam pewnie wysze taktowania na niej, 600/1600 to podobno nie problem a i idzie napewno wiecej, a dla palita uzyskac 600 na rdzeniu to tylko juz v-modami idzie a jak w takie coś sie bawic nie chce, pamieci to samo 1600 z trudem wyciagna pewnie.

No i mam problem czy te 256MB w palicie naprawde coś mi dadza, gry na jakich ta karta bedzie działac beda łaziły w rozdzialce 1024-768 wiec chyba 128MB na galaxy powinno wystarczyc nie wiem co robić, co wybrac ??? :-P

ja na swoim palicie [pod agp] smigam 600/1600 bez zadnych modow.

sprawdzone po 5 godzinach gry w nwn2 [swietna gra ^^]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie... zamowilem w proline 7600gs od galaxy, a dzis dostaje telefon ze karta nie ebdzie jednak dostepna przez dluzszy czas... i teraz nie wiem czy by sie jednak na tego palita nie zdecydowac...

 

mowicie, ze 500-600/1500-1600 to raczej nie problem dla palita na standardowym chlodzeniu bez vmodow?

 

a moze Palit GeForce 7600GT 256DDR3 128bit ??? bedzie to lepsze niz galaxy z z zalmanem?

 

edit #2 zamowilem tego palita GT :) mam nadzieje ze bedzie smigac i juz nie bedzie problemow jak z prolinem (patykiem przez szmate nie tykne tego sklepu, nei dosc, ze dzwonie tam 15 minut to jeszcze niemila obsluga jakichs burakow)

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawnowie dalej Was dręcze :P

A co powiecie o starej seri GF 68?

http://allegro.pl/13043_6800.html?order=pd...buy=0&pay=0

Takiego 6800XT / LE można wyrwać za nieco ponad 200 zł a akurat tyle mam, na 73 GT musiałbym jeszcze nazbierać..

 

Czy różnica wydajności i jakości obrazu będzie przytłaczająca ?

 

Te karty wiedzą co to o/c prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie... zamowilem w proline 7600gs od galaxy, a dzis dostaje telefon ze karta nie ebdzie jednak dostepna przez dluzszy czas... i teraz nie wiem czy by sie jednak na tego palita nie zdecydowac...

 

mowicie, ze 500-600/1500-1600 to raczej nie problem dla palita na standardowym chlodzeniu bez vmodow?

 

a moze Palit GeForce 7600GT 256DDR3 128bit ??? bedzie to lepsze niz galaxy z z zalmanem?

 

edit #2 zamowilem tego palita GT :) mam nadzieje ze bedzie smigac i juz nie bedzie problemow jak z prolinem (patykiem przez szmate nie tykne tego sklepu, nei dosc, ze dzwonie tam 15 minut to jeszcze niemila obsluga jakichs burakow)

moim zdaniem ze zwyklego palita gs zrobisz sobie gt :)

http://www.gph.benchmark.pl/

masz tu porownanie kart graficznych w testach.

ja swoim palitem gs 600/1600 i PIV [znacznie gorszy procesor niz ten w testach...] osiagnalem 13,5k.

Czyli pobilem gt :D

ponad 100 zl taniej.

i to na standardowym chlodzeniu.

jesli bardzo Ci zalezy na wydawaniu kasy itp :P to dokup sobie chlodzenie profesjonalne do karty i tak taniej Cie to wyniesie :)

pozdrawiam i zycze udanego zakupu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj bawiłem się kumpla Galaxy 7300GT 128MB 1,4ns i wyszło tak: 735/1720 i 13380 3DMarków2003. Czy ktoś może mi powiedzieć jak przy tym wypadnie Galaxy 7600GS 128MB 1,4ns? Cenowo wypadają bardzo podobnie, o chłodzenie się nie martwię bo bloczek na GPU już się robi. Jak z OC tej drugiej karty?

Konfig z podpisu jest nieaktualny. Zmienione dysk, mobo i proc na A64 2,65GHz.

Właściwie to na grafę mam do wydania 350 zeta.

Czekam na podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę na Was liczyć ? ;)

Nie moge sie zdecydować a moze jest coś w seri 6 co ją dyskwalifikuje wobec 'siódemki'

6800LE vs. 7300GS vs 6600GT vs.. Ati?

 

No to moze dozbieraj i kup Palita 7300GT 256mb ddr3...

 

Na allegro nowki za 265zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie zdecydować a moze jest coś w seri 6 co ją dyskwalifikuje wobec 'siódemki'

6800LE vs. 7300GS vs 6600GT vs.. Ati?

Jak by ten 68le był modowalny to on, a jak nie to 66gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka postów i mam takie pytanie:

Co kupić na pcie:

galaxy 7300gt z zalmanem czy 7300gs palit?

Jaka jest różnica miedzy tymi kartami??

Czy w przedziale do 340pln tylko te karty sie licza?

 

 

I do tego jakis zasilacz, ktory to spokojnie pociagnie...

Edytowane przez Desert Eagel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Czy znane są już parametry GF 8600? Obecnie mam Galaxy GF 7300 GT, ale chciałbym ją wymienić na coś nowszego i szybszego. Czy wszystkie karty z serii 8600 będą miały 256-bitową szynę danych (w końcu?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto kupic INNO3D GEFORCE 8800GTS OVERCLOCK 640/320 ?? nie znam tej firmy wiec nie wiem czy nie bede w ciemno bral jakies gowno

Widzę, że jesteś regularnie ignorowany :D

 

Wszystkie karty z G80 to referencyjne konstrukcję, więc bierz tańszą (jeżeli cena jest priorytetem off course) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem 6600Le i to taki ograniczik bedzie zeby przygotowac sie ciut do matury, przy obniżce cen w kwietniu wiele nie stracić i w wakacje przejsć na C2D i dx10 :]

 

Przyobnizce cen w kwietniu - cos przeoczyłem chyba... Chodzi o obniżkę po wprowadzeniu płyt z ddr3 itd?? Średnio sie przewiduje, że ceny o ile % mogą spaść??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

Dokup to 2531805[/snapback]

tyle na ile się odważę? tzn karta i proc będzie ograniczeniem, nie zasilacz?

strasznie tani ten sprzęt, nie znalazłem żadnych testów, ale jeśli jest dobry, to biorę :)

To nie jest temat na rozmowy o zasilaczach ale wystarczy zerknąć w mój sig:

- fortron z 18A na 12-tce daje temu radę bez żadnych problemówa a cały mój cfg ciągnie z 12-tki ,

ta delta też ma 18 A na 12 tce - nie wiem jakie masz mobo (czy proc z 5-tki czy z 12-tki ciągnie) - tak czy inaczej zasilacz ten powinien wystarczyć z nawiązką

Edytowane przez 7600gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup to http://www.allegro.pl/item169704442_zasila...gwarancja_.html i masz spokój - 300W feel może się obrazić na nowy sprzęt a z deltą będzie śmigało i pozwoli na tyle OC na ile się odważysz ;]

ps. a kalkulatory mocy to se można :kijem:

tyle na ile się odważę? tzn karta i proc będzie ograniczeniem, nie zasilacz?

strasznie tani ten sprzęt, nie znalazłem żadnych testów, ale jeśli jest dobry, to biorę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Opłaca się sprzedaż mojego GF 7300 GT za 250 zł i dopłacić i kupić GF 6800 GT 256 MB?

 

Nie chce mi się czekać 1,5 miesiąca na nowe karty pod DX10, bo i tak nie będę na razie przechodził na Vistę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się sprzedaż mojego GF 7300 GT za 250 zł i dopłacić i kupić GF 6800 GT 256 MB?

 

Nie chce mi się czekać 1,5 miesiąca na nowe karty pod DX10, bo i tak nie będę na razie przechodził na Vistę.

Zdecydowanie NIE. Wydajnościowo 73gt po o/c jest równa 68gt więc nie ma sensu. Poczekaj te 1,5 miesiąca i kup 86xx .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Sprzedam i tak swoją kartę i wezmę jakąś tanią kartę na pcie i kupię za miecha z odłożonej kasy coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...