Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

no różnica między tymi kartami to taka dobra stówka, więc jak nie ma sensu dokładać to bym nie dokładał

 

Między nimi jest spora różnica wydajności. Kiedyś różnica w cenie była znacznie większa, teraz stówkę jak najbardziej warto dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc, mysle ze skusze sie jednak na ten 4870, bo juz chyba nie ma sensu lepszej karty w tych cenach do mojego kompa wsadzac, jeszcze pytanie: 1gb ram na grafie daje komfort w 1920x1200 ? nie trzeba sie wtedy nic martwic już ?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5770 przy obecnych cenach nie jest opłacalny. Lepiej kupić GTX 460.

 

I właśnie spędza mi to sen z powiek. Chciałem za miesiąc - dwa coś sobie lajsnąć ale też mi sie zdaje że HD5770 nie jest zbyt opłacalny a dla mnie priorytetem jest pobór prądu. I to chyba ważniejszy ten pobór w idle bo co innego jak komp chodzi 12h z czego 10h to gry, a u mnie komp chodzi nieraz 12h ale gry to góra 2h. Więc HD4870 odpada w przedbiegach, nie wiem jak wygląda pobór GTX'a 260 w idle, bo w stresie chyba jeszcze więcej żłopie jak HD4870. HD5770 nieopłacalny a na GTX'a 460 chyba mnie nie stać (jak pobór?), więc co?? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, dzięki, to wiarygodne jest? Bo nieźle sie zdziwiłem, jak zobaczyłem, że GTX460 bierze tyle samo a nawet i mniej w idle niż mój HD4850, to realny wynik? A HD5870 19W w spoczynku?? Albo GTX470 mniejszy pobór w 2D niż HD4770? Coś tu nie gra...

Tylko jest problem, nie mam kasy na gtx460, w 2 miechy nie stanieje na tyle żebym mógł go kupic. No a jeśli chodzi o HD4870 / GTX260 to sie nie myliłem. Cóż, trzeba bedzie czekać na premierę HD6000 i obniżki cen HD5000...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTS 450 ma premiera chyba 13 albo 14 września. Wydajność powinna być na poziomie HD5770 i pobór prądu tez powinien być dość niski.

 

EVGA GeForce GTX 460 768MB SC SLI Video Card Review - Power Consumption - Legit Reviews

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, dzięki, to wiarygodne jest? Bo nieźle sie zdziwiłem, jak zobaczyłem, że GTX460 bierze tyle samo a nawet i mniej w idle niż mój HD4850, to realny wynik? A HD5870 19W w spoczynku?? Albo GTX470 mniejszy pobór w 2D niż HD4770? Coś tu nie gra...

 

50/100/67MHz

Gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta do kompa

i5 750 (bez oc)

4 Gb ram 1333

zasilacz 500W

tak żeby wszystko grało, procesor nie spowalniał karty.

PS. Mogę dostać za 100zł używanego GF 9600GSO 512 palita, ale ja bym chciał pograć w gierki. Brać czy kupić nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GSO w wersji 512mb to shit na ktorym nie pograsz za bardzo w nic z lepszymi detalami.

Jak moze byc uzywka w miare wydajna to moze byc 8800GTS 512 MB lub 9800GTX 512MB za ok 250pln mozna dostac , troszke lepiej to w granicy 300pln 4850 jeszcze drozej to w granicy 500pln GTX260

A nowka to moze byc HD5770 tez granica 500pln albo juz dobra grafa na ktorej da sie pograc we wszystko to GTX460 768mb lub lepiej 1GB ale to juz ok 800pln.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jeszcze nie wiem ile kasy chcę wydać ale na razie będę grał rozdzielczościach 1280-1024. Jednak w przyszłości chciałbym zmienić monitor na taki z rozdziałką 1900x1200. Maks co myślałem żeby kupić to radek 5850 a minimum 5770. Zastanawiam się także nad tym gtx 460.

 

Chciałbym wybrać jakąś kartę niereferencyjną, żeby chłodzenie nie było głośne, tyle że niestety mam obudowę kiepską więc pasywne odpada chyba.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max pasywna to 5770 od Gigabyta przy czym jest lipna w pasywie :P Ale jesli kupisz za 20zl wiatraczek i puscisz na minimum to bedzie bardzo chlodno i bardzo cicho ;) Swoja droga kiedy ten monitor? Bo jesli za pol roku czy rok to chyba lepiej brac cos slabszego i potem ew. zmienic bo wyjda jakies HD6000 i wszytkie inne potanieja :P etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak tylko że ta karta ma najlepszy radiator ze wszystkich tych radków :P bo i największy. Wystarczy dac lekki nawiew i karta robi sie bardzo przyjemna ;) A gdyby dac wentyl z obrotami takimi by halas mial na poziomie innych 5770 to robi się gigant OC :P Ciekawe tylko jak z ceną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jeszcze nie wiem ile kasy chcę wydać ale na razie będę grał rozdzielczościach 1280-1024. Jednak w przyszłości chciałbym zmienić monitor na taki z rozdziałką 1900x1200. Maks co myślałem żeby kupić to radek 5850 a minimum 5770. Zastanawiam się także nad tym gtx 460.

 

Chciałbym wybrać jakąś kartę niereferencyjną, żeby chłodzenie nie było głośne, tyle że niestety mam obudowę kiepską więc pasywne odpada chyba.

 

Do 12x10 wystarczy HD4850/G92. Full HD to właśnie jakiś GTX460/5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój komo to

intel core 2 quad 8300 4x2.5

4gb ramu

modecom carbon mc 530

i obecnie grafa asus 5770 512mb ram z dwuletnią gwarancją

Kolega ma kompa z prockiem q8200 4x2,3 i geforcem gtx260, wszystkie gry chodzą mu na ultrawysokich:). U mnie natomiast na moim radku nie chodzi wszystko na ultra wysokich. Czy mam na nim za mało ramu do monitora o rozdziałce 1360x768? Znalazłem GTX 260 asusa core 216 nową za 520zł z dwuletnią gwarancją. Czy opłaca sie brać tego gtxa?? Od razu mówie że maksymalny fundusz to 550zł

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GB ramu jest wystarczające do wszystkich gier niezależnie od detali i rozdzielczości. 520zł za nówkę to nie tak źle, dobra cena jednak sie dziwię że w 1360x768 HD5770 ma problemy :blink:

O jakich grach mówisz? Bo może Cie procesor spowalniać, wówczas wymiana grafy nic nie da, ba! Nawet w 640x480 będzie tyle samo fps bo taka rola procka...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...