Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Radeon 9600 128MB DDR, TV&DVI

klasa produktu: Karta graficzna; producent układu graficznego: ATI Technologies; typ układu: Radeon 9600; rodzaj układu: 256-bitowy; rodzaj pamięci: DDRAM; wielkość zainstalowanej pamięci: 128 MB; częstotliwość RAMDAC: 400 MHz; typ złącza magistrali: AGP; wejścia / wyjścia zewnętrzne: wyjście DVI, wyjście TV; dodatkowe funkcje: Anisotropic Filtering (x16), Bump Mapping, Hydravision (DualDisplay), HyperZ III, Smartshader 2.0, SmoothVision 2.0 (FSAAx6), Textur Kompression, Transformation and Lighting (T&L), Truform Technology, Wspomaganie odtwarzania MPEG-2; obsługiwane standardy: DirectX 8.1, DirectX 9.0, OpenGl 1.3, VESA; cechy dodatkowe: AGP x1/x2/x4/x8, jednoczesna obsługa dwóch monitorów, magistrala pamięci 128bit;

 

Radeon 9600 256MB DDR, TV&DVI

klasa produktu: Karta graficzna; producent układu graficznego: ATI Technologies; typ układu: Radeon 9600; rodzaj układu: 256-bitowy; rodzaj pamięci: DDRAM; wielkość zainstalowanej pamięci: 256 MB; częstotliwość RAMDAC: 400 MHz; typ złącza magistrali: AGP; wejścia / wyjścia zewnętrzne: wyjście DVI, wyjście TV; dodatkowe funkcje: Anisotropic Filtering (x16), Bump Mapping, Hydravision (DualDisplay), HyperZ III, Smartshader 2.0, SmoothVision 2.0 (FSAAx6), Textur Kompression, Transformation and Lighting (T&L), Truform Technology, Wspomaganie odtwarzania MPEG-2; obsługiwane standardy: DirectX 8.1, DirectX 9.0, OpenGl 1.3, VESA; cechy dodatkowe: AGP x1/x2/x4/x8, jednoczesna obsługa dwóch monitorów, magistrala pamięci 128bit; Złącze zewnętrzne: 15 pin VGA, 1xDVI out;

 

Radeon 9600 Gigabyte 128MB DDR (64bit), TV&DVI

klasa produktu: Karta graficzna; producent układu graficznego: ATI Technologies; typ układu: Radeon 9600; rodzaj układu: 128-bit; taktowanie układu: 325 MHz; rodzaj pamięci: DDRAM; wielkość zainstalowanej pamięci: 128 MB; taktowanie pamięci: 380 MHz; częstotliwość RAMDAC: 400 MHz; typ złącza magistrali: AGP 8x; wejścia / wyjścia zewnętrzne: wyjście TV, wyjście DVI, wyjście D-Sub; dodatkowe funkcje: Anisotropic Filtering (x16), Bump Mapping, HyperZ III, Smartshader 2.0, SmoothVision 2.0 (FSAAx6), Transformation and Lighting (T&L), Truform Technology, Hydravision (DualDisplay), Textur Kompression, Wspomaganie odtwarzania MPEG-2; obsługiwane standardy: DirectX 8.1, DirectX 9.0, OpenGl 1.3, VESA; zawartość zestawu: konwerter DVI>D-Sub, CD-Drivers, kabel SVHS; cechy dodatkowe: szyna dostępu do pamięci 64-bit; dołączone oprogramowanie: Power DVD 5.0;

 

Radeon 9600 PRO GeXcube 128MB DDR, TV&DVI

klasa produktu: Karta graficzna; rodzina produktów: Game Buster; producent układu graficznego: ATI Technologies; typ układu: Radeon 9600 Pro; rodzaj układu: 128-bitowy; taktowanie układu: 400 MHz; rodzaj pamięci: DDRAM; wielkość zainstalowanej pamięci: 128 MB; taktowanie pamięci: 400 MHz; częstotliwość RAMDAC: 400 MHz; typ złącza magistrali: AGP 8X; wejścia / wyjścia zewnętrzne: wyjście DVI, wyjście TV, wyjście D-Sub; wersja produktu: BOX; obsługiwane standardy: DirectX 9.0, OpenGl 1.3; cechy dodatkowe: pamieci: Hynix 5 ns; dołączone oprogramowanie: PowerDVD, Delta Force Black Hawk Down-pełna wersja;

 

JA DUŻO GRAM I TO JEST GŁÓWNE KRYTERIUM OCENY. CENA tu nie gra roli (ale na 9800 mnie nie stać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega chce kupić radeona 9800pro z his za 1200 zł. I ma kompa AMD athlon 2000+ 256 ddr 333 segate baracuda 40gb. Czy zasilacz chiwtec 360 W mu wystarczy?? Bo narazie ma 300 i napewno to niewystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o SAPPHIRE Radeon 9800 SE 128MB [128 bit] TV??

 

czy warto go wogle brac ,u mnie we wrocku w Arescie moge go dostac za 609 zl

 

Czy moze jednak dozbierac te 360 i kupic PRO ??

 

Moze ktos mi poleci inna grafe za ok 600 zl ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o SAPPHIRE Radeon 9800 SE 128MB [128 bit] TV??  

 

czy warto go wogle brac ,u mnie we wrocku w Arescie moge go dostac za 609 zl  

 

Czy moze jednak dozbierac te 360 i kupic PRO ??

 

Moze ktos mi poleci inna grafe za ok 600 zl ??

jeśli ten sapphire jest 256 bit to weź go ... najwyżej się nie zmoduje to go na allegro puścisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?: Mam pytanie i bardzo byłbym wdzięczny za szybką i rzetelną odpowiedź [w końcu mam do czynienia w większości z fachowcami. Prawda...?]. Czy karta graficzna ASUS V9400 Geforce4 MX4000 128MB DDR Magic TV BOX jest lepsza od GeForce 5200? Jeśli nie to czy GeForce 5200 jest tylko jeden, czy występuje w kilku odmianach? Którą lepiej kupić? GeForce MX4000 pracuje na AGPx8, a GeForce 5200? Wiem, że to dużo pytań, ale zależy mi na kupnie dobrej karty za 200 - 250zł. Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź. Shumiel. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten asus raczej nie będzie lepszy od fx 5200, bo to po prostu gf 4 mx440 z nową nazwą (zdaje się, że chodzi o inny układ rozmieszczenia podzespołów na karcie). Fx 5200 jest zgodny z direcx 9, a gf 4 mx440 tylko z directx 7 (nie wyświetla zaawansowanych efektów). Fx 5200 obsługuje agpx8. Fx 5200 występuje w bardzo wielu odmianach. Przy zakupie najważniejsze sprawy to sprawdzić czy karta ma 128 bitową szynę pamięci i jakie są taktowania rdzenia i pamięci (powinno być odpowiednio 250 i 400MHz). Ilość pamięci na karcie ma mniejsze znaczenie i jeżeli dopłata miałaby być duża, to spokojnie można <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> model 64MB zamiast 128MB. Jeżeli nie zamierzasz podkręcać karty, to ten fx będzie dobrym wyborem, o ile cena będzie niska (do 230zł). Jeżeli nie znajdziesz nigdzie karty w tej cenie, to lepiej dołożyć i kupić radeona 9550 za około 300zł. Jest trochę wydajniejszy i ma dość duże możliwości oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto chce tanie i wydajne chlodzenie karty graficznej radiatorami proponuje Zalman (nie pamietam modelu) 110 zl na cala powierzchnie karty graficznej.

taaa bardzo tanie, zważywszy, ze samemu można zrobić lepsze za kilkanaście złoty, a może nawet za darmo jak ktos ma zaległe radiatory ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy polecili mojemu koledze cudownego Fx-a 5200 128MB 64-bit: wiec moje pytanie: czy jest jakas alternatywa do max 300 zl, moze miec mniej ram-u ;); Koledze mojemu chodzi zeby se czasami co nieco pograc, lecz nie za wiele :lol: Karta musi byc raczej 'ogolno dostepna', bo sprzet ma byc kupowany w tzw. mniejszym miescie... w gre nie wchodza sklepy internetowe oraz allegro. Z gory wielkie dzieki 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> fx 5200 64MB, ale 128bit, albo radeona 9200 128bit (ilość pamięci zależna od ceny, ale nie ma co się przejmować, że będzie "tylko" 64MB). Jednak najlepszym zakupem w okolicach 300zł jest radeon 9550 128bit, ale wątpię czy w "mniejszym mieście" będzie on do nabycia w powyższej cenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zgodze w pełni z Złotym i dodam jeszcze, że Radek 9550 128/128 sie znakomicie kręci (sapphire), dodam jeszcze, że obsługuje Dx9 i kosztuje (UWAGA!) tyle co 9200(dx8.1).

 

Wiec: brac dopuki jest jeszcze w sklepach!!

 

PS. D;aczegop nie kupisz przez neta. Jest wygodniejsze no i możesz wybrac najtańszy sklep : same plusy!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sensowna bedzie zmiana z GF3Ti500 PP od Gainwarda ( 200/450 tryb enhanced ) na takiego radka 9550 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13127 ?? Jeśli tak to czy Chieftec z podpisu ją uciagnie ( przewidziany lekki o/c ;) )

A jesli nie, to jaką karte "budzetowa" wybrać zamiast tego 9550 ??

 

Wiem ze samym plusem bedzie juz dx9 w radku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że będzie sensowna, chociazbty dla gwarancji, nie tracąc na kasie. Dx9 i karta jest super do o/c. A tym zasilaczem uciągnąłbyś nawet Traktor z kombajnem!

dla gwarancji ..... na gf3 mam gwarancje do 2006 !! :D w sumie musialbym dolozyc kase do tego radka bo moje gf chodza po ~250 zl na allegro , a radek to 310-340 zl ...

 

co do zasilacza to nie wiem , bo mam jakos duze napiecie +12v ... :| moze to wina "przegrzanej plyty" - niedlugo bedzie oradiotorowana ;) i sie zobaczy , bo jak narazie 12,50-12,65 v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten tfuj Chieftec :|

no ale nikt jak dotąd nie poradził mi co z tym fantem zrobić!! zasiłka ma 5 dni ... moge ja jeszcze odnieść/zareklamować ( kupiona w komputroniku )

LUDZIE RADZCIE !! :?

 

ps. temat poruszałem tez w innych działach i kupa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup se wreszcie tego radka i przestan narzekac. Napiecie(12V) zasilki mozesz zbic podlaczajac jakies wentyle ja tak zrobilem (z 12,65 -> 12,38, 2 wentyle). Poszukaj jakiegos tanszego sklepu z r9550. kompel kupil za 290+10 ,-.

 

PS przestan wreszcie cytowac ostatnie posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Mam zamiar kupic Asusa V9999GT,grafa bedzie poddawana OC,czy zasilacz Chieftec 360W(HPC-360-302DF)ja udzwignie,reszte zestawu beda stanowic obudowa Chieftec DA-01B-D,2x512MB GEiLA CL.2.5,Plyta ASUSA P4P800 Deluxe,P4 3Ghz,2 wentyle 92mm,2 80mm i 1 120mm-ale ten ostatni bedzie mial zewnetrzne zasilanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...