Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc.

Chcialbym kupic karte graficzna w cenie okolo 300zl.

Mam w zwiazku z tym maly problem.

Czy lepiej kupic:

1. Radeon 9550 Gigabyte, Hynixy 4ns, 128MB, 128 bit

2. Radeon 9550 Sapphire, Samsungi 4ns, 128MB, 128 bit

 

A moze polecicie mi jakas inna karte :?:

Z gory dziekuje i czekam na odpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Gdzie mogę jeszcze kupić Radeona 9800 ? I ewentualnie w jakiej cenie, tylko nie allegro :P

Nie wiem czy nie załapie karniaka, ale w Proline są jeszcze dostępne za 595PLN-ów takie jak w moim podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego GF'a byscie polecili za ok. 1000zl ? I ktorzy producenci sa najlepsi?

Point of View GF 6800 LE 1040zł w www.barwkomp.pl

poniżej 6800LE Geforca żadnego... seria FX 5xxx to potknięcie nVidii...

jak niżej to

9800Pro za ok 950zł (może niżej ale ja po allegro nie patrze)

potem 9800SE (256-bit) za ok 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslice o Gf 6600 GT ??? Bo sie nakrecilem na nia

i czekam az wyjdzie na AGP a moze nie warto ??  

bedzie kosztowac ok 1000 czy warto ???

Czy moze doplacic i cos lepszego?

Mogę cię zapewnić że warto brać tę kartę :D

Wystarczy spojrzeć na testy np.w DOOM 3 i ta karta przegrywa jedynie z radeonem x800 i geforce 6800, które są owiele droższe. Ja tą kartę kupuję ale pci express. Ale jeżeli masz już płyte to opłaca ci się poczekać do wersji AGP.Uważam że w przedziale cenowym do 1300zł ten geforce jest najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam karte Radeon 9600XT jest super , Doom III i CS : Source chodzą na high bez zacięcia na AA 4x tylko ramu musiałem dodać , ja mam model Saphhire i jestem zadwowolony , w swoim przedziale kasowym karta wymiata ( polecam ten model z Fire Blade , dobże mi sie kręcił ) ........... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestum tu nowy ale myśle że uda mi się u was zaaklimatyzować ^^. Chciałbym się was podpytać o wybór k. graficznej (jakie orginalne pytanie ;) ). Chodzi mi o dwie karty

 

Radeon 9800SE 128MB/256Bit (firmy nie pamiętam, jakaś na X)

 

Sapphire Radeon 9880SE 256MB/128Bit

 

No i teraz pytanie, która z tych kart będzie lepszym wyborem?? Lepszy Radeon ze 128MB pamięci ale 256Bit czy też więcej pamięci ale 128Bit? Prosze pomóżcie, zaznaczam że zależy mi na tym aby ta karta potem posiedziała dość sporo w moim kompie (brak funduszy na wymiane co jakiś czas ;) ). Czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestum tu nowy ale myśle że uda mi się u was zaaklimatyzować ^^. Chciałbym się was podpytać o wybór k. graficznej (jakie orginalne pytanie ;) ). Chodzi mi o dwie karty

 

Radeon 9800SE 128MB/256Bit  (firmy nie pamiętam, jakaś na X)

 

Sapphire Radeon 9880SE 256MB/128Bit

 

No i teraz pytanie, która z tych kart będzie lepszym wyborem?? Lepszy Radeon ze 128MB pamięci ale 256Bit czy też więcej pamięci ale 128Bit? Prosze pomóżcie, zaznaczam że zależy mi na tym aby ta karta potem posiedziała dość sporo w moim kompie (brak funduszy na wymiane co jakiś czas ;) ). Czekam na odpowiedź.

Oczywiście lepiej brać Radka 9800SE z 256 bit, najlepiej by jeszcze była modowalna 9800SE na 9800Pro (na allegro chodzą takie po 680 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tam widze że mały błąd się wdarł, oczywiście ta Sapphire 256MB to Radeon 9800SE (poprostu klawisze mi isę musiały pomylić). Czyli lepiej tą 128MB/256Bit... hmm... Na tą modowalną nie wiem czy mnie stać będzie, raczej nie wydusze nic więcej niż 550zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tam widze że mały błąd się wdarł, oczywiście ta Sapphire 256MB to Radeon 9800SE (poprostu klawisze mi isę musiały pomylić). Czyli lepiej tą 128MB/256Bit... hmm... Na tą modowalną nie wiem czy mnie stać będzie, raczej nie wydusze nic więcej niż 550zł.

Tak lepiej 128MB 256 bit

Może jak będziesz miał farta to trafisz jakiś modowalny model w okolicach 550 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz pytanie, która z tych kart będzie lepszym wyborem?? Lepszy Radeon ze 128MB pamięci ale 256Bit czy też więcej pamięci ale 128Bit?

Ja śmiało moge polecić Radeona 128MB / 256 Bit sam miałem takiego swego czasu i naprawde , karta jest w pożątku , z możlieościami kręcenia , tylko ja miałem jakiś felerny model i wiatrak musiałem zmieniać. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam pytanie ..... co sądzicie o "GeForce 6800GT Asus V9999GT Asus 128MB TV & DVI BOX" Karta ta kosztuje 1549 zł na www.koputronik.pl ..... wiem ze "karta ASUS 9999GT ma częstotliwości taktowania DDR zwykłego 6800 czyli 700MHz, ale procesor ma 16 potoków renderujących, czyli tyle samo co w GeForce 6800 GT. Karta jest wydajniejsza niż każdy inny GeForce 6800, ale nie jest "pełnym" 6800 GT ze względu na niższe częstotliwości taktowania pamięci. " ale i tak mi sie wydaje ze warto ja zakupić .... co o myślicie o tym zakupie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat czy kupić : http://sklep.benchmark.pl/pelny_12770.html

czy może dożucić troche i kupić http://sklep.benchmark.pl/pelny_13934.html

tą druga z myślą o odblokowaniu potoków i tu pytanie czy średnio doświadczony człowieczek sobie poradzi z odblokowaniem potoków riva tunerem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ToortleS - wybór całkiem niezły moim zdaniem, tylko po co przepłacać?

http://www.computer.istore.pl/sklep,740,95...n,125547,0.html

@ Totalny Laik - może zamiast gainworda zdecydujesz się na tego asusa powyżej? Karta ma 16 potoków (tak jak 6800GT), ale taktowania są nominalne - takie jak dla 6800 a cena atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz dylemat :((

Najpierw czekalem na 6600GT az wyjdzie na AGP, albo plytka pod AMD 64 s754 z PCI-Express

Pozniej zmienilem zdanie i chcialem na AGP Asusa V9999 zeby nie czekac.

Ale teraz moge kupic juz procek AMD 3000 s939 i nie wiem czy brac

nowsza plytke z Pci -Ex i do tego Gf6600 GT

Czy dolozyc do karty te 400-500zl i miec (chyba) sporo lepszy Asus V9999 ??? Czy warto dolozyc, nie zmieniam czesto sprzetu - co kilka lat.

Z gory dzieki za pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci:

- albo platforma socket a + gf6800,

- albo platforma socket 939 + gf6600gt?

Ja wybrałbym drugi zestaw, bo to przyszłościowy sprzęt. 6600gt to bardzo przyzwoita (wydajnościowo) karta na dzień dzisiejszy. Jak się zestarzeje nie będziesz miał problemu z wymianą, a gdy wybierzesz socket a i gf6800 będziesz musiał zmienić całą platformę i do tego grafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ale mam problemy z tymi kartami, jak jakąśznajde to nie mam kasy a jak jest kasa to nie ma odpowiedniej karty :? co sądzicie o tym cudzie? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34032424 dla mnie dziwne że tylko 6m-cy gwaracncji, jest to wersja OEM, sprzedawca gwarantował mi poprawne działanie all 8 potoków, pamięci Hynix 4ns. Warto to brać czy odpuścić sobie i poszukać czegoś innego? (niestety fundusze nawalają :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o cos takiego:

-albo platforma socket 939 + Gf 6600GT (PCI-Ex)

-albo platforma socket 939 + Gf 6800'GT' Asus V9999GT (AGP)

Chodzi mi o to czy warto dolozyc te 400-500 zl do Asusa ??

Gf 6600 GT to okolo 900-950 zl a Asus V9999 okolo 1400 zl

Ale to juz 16 potokow a nie 8 wiecej tych shaderow i ogolnie sporo lepszy .

Czy warto dolozyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ skierowano mnie tu powtarzam to co napisałem w poprzednim temacie odnośnie kompa jakiego bym chciał sobie kupić. Prosze o ocene wybranych przeze mnie podzespołów:

płyta- Asus A7N8X-X nforce2-S DDR400/6CH/AGP PROx8

procek-AMD Athlon XP 2500+Barton- tu bym chciał wiedzieć jakiej serii miał by byc

pamięć- DDRAM 512 400 Kingstona- nie wiem czy kupować duale czy nie

grafa- GeForceFX 5700 128 DDr TV/DVI/8x/128 bit- tu nie wiem jaki producent byłby najlepszy

hdd- Barracuda VII 7200 120GB 8Mb

obudowa- niesprecyzowana jakaś do max 150 zł

wentylator- to samo co powyżej, jakiś dobry ale w miare tani

DVD-Rom LiteON x16/x48

karta muz.- Creatice Sound Blaster Audigy ES bulk- choć jeszce nie wiem czy się na karte muz. skusze

zasilacz- Chiftec UPC-420-302DF- waham się między 360W, a 420W.

Chciałbym aby ktoś mi poradził odnośnie karty graf., wentylatora, obudowy i pamięci tak aby cena nie przekroczyła 2650 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ infospec - jak dla mnie nie warto nawet jeśli dają gwarancję modowalności, bo ta karta ma pamięć 128 bit i na dodatek taktowaną tylko 500 MHz. Po oblokowaniu będzie chodziła jak 9600pro (a może nawet gorzej?), który jest tańszy.

@ Shadow51 - ja wziąłbym mimo wszystko 6600gt, dlatego, że jesteśmy skazani na pci-e. Na takiej karcie przez jakiś rok gierki będą śmigać, a przez następny chodzić przyzwoicie. Wybierając 6800 będziesz musiał <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> płytę na agp. Przy następnej modernizacji (np. wymiana karty graf.) trzeba ją będzie sprzedać za bezcen, bo kto kupi płytę z "przestarzałym" agp? Znowu będziesz musiał dołożyć, żeby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> nową płytę pod nową grafę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ infospec - jak dla mnie nie warto nawet jeśli dają gwarancję modowalności, bo ta karta ma pamięć 128 bit i na dodatek taktowaną tylko 500 MHz. Po oblokowaniu będzie chodziła jak 9600pro (a może nawet gorzej?), który jest tańszy

 

az tak zle bedzie???

chyab troche przesadziles;)

ale ja nie wiem, niech ktos kto wie napisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zobacz:

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...800_128bit.html

Ta karta to pełny 9800 (8 potoków), tyle że 128 bit, pamięć jest taktowana 580MHz i jak widać nie bardzo daje sobie radę z 9600xt. Ta karta, do której dałeś linka ma pamięć taktowaną 500MHz, a więc będzie jeszcze wolniejsza.

Jeżeli już koniecznie 9800se 128bit, to chyba lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34779856

Cena znacznie niższa, rdzeń taktowany 380MHz, 23 miesiące gwarancji, no i 10 dni na sprawdzenie odblokowanych potoków. To, że ma "tylko" 128MB ram nie powinno przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...