Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko: Opłaca się kupić Radeona 9700 za około 750 pln. Czy wszystkie Radeony 9700 są 8 potokowe?

1. Jeśli masz czas, to poczekaj na 6600 AGP

2. tak - R9700 są 8 potokowe (wszystkie)

Nie mam czasu, i chyba kupie tego Radeona, jeszcze jedno pytanko: Czy Radeon 9700 wspiera wszystkie technologie wykorzystywane w grach HL2 & D3? (Direct X... który?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: Opłaca się kupić Radeona 9700 za około 750 pln. Czy wszystkie Radeony 9700 są 8 potokowe?

1. Jeśli masz czas, to poczekaj na 6600 AGP

2. tak - R9700 są 8 potokowe (wszystkie)

Nie mam czasu, i chyba kupie tego Radeona, jeszcze jedno pytanko: Czy Radeon 9700 wspiera wszystkie technologie wykorzystywane w grach HL2 & D3? (Direct X... który?)

DX 9.0

 

750 zł za 9700 PRO to stanowczo za drogo

 

680 zł - masz modowalnego 9800SE@Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupic 9800SE

Możecie poradzic co wybrac zeby mozna było PRO zrobic ??

 

czy to sie nadaje

 

??

Radeon 9800SE Sapphire 128 MB DVI / tv-out bulk (256-bit)???

 

Po czym poznac ze da sie moda zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam Radeona 9000 PRO 128mb/128bit HiSA, i zamierzam kupić nowego Radeona 9550 128MB 128 bit. Jakiej firmy najlepiej. Słyszałem, że Gigabyte. Czy to prawda, jeśli tak to dlaczego? Tego Radeona sprzedaję , za 130zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ fastadi - jak chcesz mieć gwarancję modowalności, to kup w pc serwis.

@ L.S.K. - zwykły 9800se bez modowania na 8 potoków ma wydajność zbliżoną do 9600pro, ze to jest raczej droższy. Zależnie od Twoich funduszy możesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> - 9600pro za niecałe 500 zł. lub 9800se (modowalny na pro) za 680 zł.

@ boczi - Gigabyte są dobre, bo mają najlepsze osiągi z 9550, są dobrze podkręcalne i jak się nie mylę, to na wszystkich montuje się pamięci 4ns. Niestety w ostatnim czasie nieco zdrożały...

Ps. Trochę mało dostajesz za tego 9000pro - powalcz chociaż o 20 zł. więcej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktorą wybrać 6600gt czy x700

oczywiscie ze x700 bo ma 6 vertexow a 6600 ma tylko 3 i niewaznie ze ma szybszy rdzen i pamiec. Radka x700 najlepiej w wersji pro lub xt zalezy od twojego stanu gotowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktorą wybrać 6600gt czy x700

oczywiscie ze x700 bo ma 6 vertexow a 6600 ma tylko 3 i niewaznie ze ma szybszy rdzen i pamiec. Radka x700 najlepiej w wersji pro lub xt zalezy od twojego stanu gotowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1500 zł netto. Czyli brutto jakieś 1800 z groszem. Potrzebuje karte tyrbo wypas wydajną. Albo X800 XT albo X800Pro @ XT albo 6800GT. Nie wiem. Zamówiłem Winfasta a400 GT i sprobuje go na ultra. Jak myslicie. Co w takim momencie najlepsze. Są jakieś extra modele co sie lepiej modują, na innych laminatach czy pamieciach czy cuś? Chodzi o to, czy są jakieś wypas modele na rynku tak jak słynny 9500@9700 tylko w przypadku X800PRO @ XT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupna karty graficznej...

Chce Radeona 9550 ale neiwiem jaka firma zastanawaim sie nad:

 

Radeon 9550 128MB 128bit (Sapphire)

lub

Radeon 9550 128MB 128bit (Gigabyte)

 

Co kupic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupna karty graficznej...

Chce Radeona 9550 ale neiwiem jaka firma zastanawaim sie nad:

 

Radeon 9550 128MB 128bit (Sapphire)

lub

Radeon 9550 128MB 128bit (Gigabyte)

 

Co kupic ??

Jeśli obie mają pamięci 4NS

to: chyba GByte - bo VMody są ładnie rozpykane (ale musial będziesz dołożyć kasę na wentyl do niego)

 

lub (najlepiej) Asus R9550GE 128MB/128bit - dlatego że już fabrycznie ma wyższe VCore zapodane na rdzeń i bez żadnych modów bardzo ładnie się kręci (bezpiecznie 420 Rdzeń/520 Mem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczace karty czy duża jest róznica wydajności między Radkiem 9600XT a Ge-forcem FX5900XT albo Ultra i czy opłaca się dopłacać prawie 200zł do tego Ge-force FX? z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczace karty czy duża jest róznica wydajności między Radkiem 9600XT a Ge-forcem FX5900XT albo Ultra i czy opłaca się dopłacać prawie 200zł do tego Ge-force FX? z góry dzięki za odpowiedz.

http://www.tomshardware.pl/graphic/20041004/index.html

 

Różnica między FX5900XT jest czasem mała, a czasem większa - czasem R9600XT wyprzedza FX5900XT

nie opłaca się dopłacać do FX. Jeśli chcesz kupić naprawdę dobrą kartę - to lepiej coś w technologii 8-potokowej ze stajni ATI (R9800/pro), lub coś ze stajni NV (6600GT/AGP). Przesiadka z 9600XT na FX5900XT za dopłatą nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z twojego linka wynika coś innego niż napisałeś ponieważ FX5900 XT wyprzedza wszystkich kategoriach z R9600XT. Róznice w niektórych momentach sa duże.

No nie byłbym aż taki restrykcyjny. Gry w których 9600XT wyprzedza FX 5900XT

to:

1. Far Cry

2. MS Flight Symulator 2004 (wyprzedza znacznie)

3. Joint Operations

4. DTM Race Driver 2

 

A więc są to 4 Gry z 8 wymienionych w porównaniu.

 

Od siebie mogę dodać jeszcze np:

1. Half Life 2

2. Counter Strike:Source

 

Na pozostałych - w których FX5900XT jest lepsza - na 9600XT też da się komfortowo grać.

 

o 3Dmarkach nie wspominam - ponieważ te testy są już dość dawno skompromitowane (choć jeśliby ktoś chciał - to proszę o porównanie w 3Dmarku2005 ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to prawda ze na R9600XT bede mógł grac na średnich detalach w Doom3 ?

Ja na sprzęcie z podpisu grałem w 1024x768x32bity w High Detalach - a gra chodziła płynniej niż na 4Ti4200 w tej samej rozdzielczości i na tych samych detalach

 

R9550XT którego mam - jest kartą troszkę słabszą od R9600XT - tak więc na 9600XT płynność gry będzie lepsza.

 

W timedemo na 4Ti uzyskałem coś koło 25 klatek, na 9550XT 28 klatek

 

w grze ilość klatek nie spadała poniżej 25 - średnio około 30-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

gram ostatnio wylacznie w Star Wars Galaxies/ (../Mohaa/wolfenstein ET- z tymi dwoma nie ma problemu , pytanie dotyczy SWG) i chcialbym zeby ta gra chodzila mi plynniej i moze na wyzszych detalach w zwiazku z tym mam pytanie czy zmienic karte na jakas inna czy moze pamiec, czy jedno i drugie? jesli tak to na jakie..? mam do wydania niewiele ponad 800 zl na pamieci i karte z osobna, lecz milo by bylo wydac mniej ;)

Jaka karta bedzie duzo wydajniejsza niz moj GeForceFX 5600?? na co zmienic?? Bardzo prosze o odpowiedzi.

 

 

 

Moj sprzet to: Asus A7N8X-E Deluxe , AMD 3200 XP barton, chlodzenie to wiatraczek Zalman CNPS-7000A-AlCu , 2x 256 PC 2100 ddr Sdram + 128 PC 2100 ddr Sdram no- name, segate 200g ata , Seagate 80g Sata, moja tymczasowa karta gf. to ASUS AGP-V9560XT/TD, GeForceFX 5600, 128MB DDR, DVI, TV-out, AGP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...