Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Dla mnie sprawa kart graficznych wyglada mniej wiecej tak...wiadomo wszystko uwarunkowane jest od tego ile mamy kasy!

 

mam 300zł - kupuje Radka 9550 128/128 GIGABYTE'a i krece taktowanie z 250/400 na 325/500 (z dobrym chlodzniem wiecej) i mam R9600Pro!kasa w kieszeni spoko wydajnosc!wiem bo tak mam :D

 

mam 450zł - kupuje Radka 9550 128/128 GIGACUBE i krece z 400/500 na 450/650 (tak samo jak wyzej z lepszych chlodzniem mozna jece lepiej!) i mam lepiej niz R9600XT!u znajomego doszlismy do 670 bez artow z arcticiem!

 

mam 600zł - kupuje Radka 9800SE (oczywiscie 256bit) i sie modle zeby modowanie wyszlo :D jak nie wyjdzie wkladam do zamrazarki na dwie noce i oddaje do gwarancji :D i opierrrr sprzedawce ze sprzedal mi zly egzemplarz (sposob sprawdzony :D) nie musze mowic ze jak wyjdzie modowanie po odblokowaniu wszystkim 8 potokow mamy kosmos !! do tego mozemy jece podrecci co nieco ;) a jak nie wyjdzie to i tak mamy super karciora z 256bitowa szyna po kreceniu daje lepsze rezultaty niz wiele drozszych kart!

 

mam 800 zł - (do postu powyzej ;) ) sprzedaje co tyko moge zbieram 50zl i kupuje GeForceFX 5900XT GIGABYTE'a i znowu lekko krece! w nim jest poprostu masa! 8 potokow i 256 bitow w pamieci za chyba najnizsza cene (nie licze udanego modowanie 9800SE) !!

 

Wiecej kasy nie patrze ale to juz jest mniejszy problem bo co nie kupimy to na dluuuugo nam starczy i jest ciach!aaa*a wydajnosc!Pozreszta wiekszosc osob zamyka sie w 1000zł....

 

Co do R9550 to GIGABYTE'a sie lekko lepiej kreci niz SAPPHIRE i do tego ma pasywne chlodzenie czyli dajesz wiatraczka i krecisz jece lepiej :D a za ta cene to masa!

 

Do kreceniu uzywam Riva Tuner a ceny wzialem z komputronika ;) 3mansko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, musze kupić grafe do starego kompa którego oddaje siostrze.

Mam max 150zł i planuje cos na allegro zakupic używanego

Powiedzcie mi co lepsze:

Geforce3ti500

czy grforce4mx440

czy może jakiś radeon ale w tej cenie nic nie znalazłem sensownego.

Co sądzicie??

 

A sprzet raczej nie bedze kręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, musze kupić grafe do starego kompa którego oddaje siostrze.

Mam max 150zł i planuje cos na allegro zakupic używanego

Powiedzcie mi co lepsze:

Geforce3ti500

czy grforce4mx440

czy może jakiś radeon ale w tej cenie nic nie znalazłem sensownego.

Co sądzicie??

 

A sprzet raczej nie bedze kręcony.

3Ti jest lepszy

 

w tej cenie możesz też nabyć R8500/9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych kart że mam mętlik w głowie :?

Czy ktoś może doradzić jaką kartę kupić z obsługą DX9, ale żeby z tego DX był jakiś użytek w grach. Zatem FX 5200 odpada. Oczywiście chodzi o to aby było jak najtaniej :lol: Czy FX 5600 to dobra decyzja?

W grę może wchodzić delikatne podrkęcanie; z jakimś chłodzeniem paswynym bo cisza jest dla mnie b. ważna :D

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych kart że mam mętlik w głowie  :?  

Czy ktoś może doradzić jaką kartę kupić z obsługą DX9, ale żeby z tego DX był jakiś użytek w grach. Zatem FX 5200 odpada.  Oczywiście chodzi o to aby było jak najtaniej  :lol:  Czy FX 5600 to dobra decyzja?  

W grę może wchodzić delikatne podrkęcanie; z jakimś chłodzeniem paswynym bo cisza jest dla mnie b. ważna  :D  

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Gigabyte Radeon 9550 128 DDR 128 bit ~280 zł wykręcisz spoko do poziomu 9600 lub 9600 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Radeon 9550 128 DDR 128 bit ~280 zł wykręcisz spoko do poziomu 9600 lub 9600 Pro

Mówisz o softwareowym kręceniu? A co powiesz na to? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37892093 Brzmi zachęcająco :P Czy to bezpieczne skoro to już jest "na stałe"?

Po co wyrzucać 6 zeta w błoto kiedy to samo znajdziesz na forum. Poszukaj w dziale karty graficzne tam masz wszystko napisane...

 

 

Jakiego radeona kupic (9550-jakiej firmy, saphire, gamecube, gigabyte)????

Standardowego Radka to bierz Asusa.

Gigacube to wersja XT i jest 100 zł droższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wyrzucać 6 zeta w błoto kiedy to samo znajdziesz na forum. Poszukaj w dziale karty graficzne tam masz wszystko napisane...

znalazłem znalazłem :) http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=91386

Chodziło mi o samą idee kręcenia, na ile to bezpieczne (bo ryzyko zawsze jest) itp. Siedze dziś na tym forum całe popołudnie :evil: czytam, ogladam i chyba się zdecyduję na tego 9550.

Zastawiałem się jeszcze nad FX 5600; ale jest droższa, a w tym porównaniu http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawien..._empiryczne.htm jest prawie na tym samym poziomie co R 9600 i niżej od Radeona 9600 pro - zakładam że tego 9550 uda mi się podkręcić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wyrzucać 6 zeta w błoto kiedy to samo znajdziesz na forum. Poszukaj w dziale karty graficzne tam masz wszystko napisane...

znalazłem znalazłem :) http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=91386

Chodziło mi o samą idee kręcenia, na ile to bezpieczne (bo ryzyko zawsze jest) itp. Siedze dziś na tym forum całe popołudnie :evil: czytam, ogladam i chyba się zdecyduję na tego 9550.

Zastawiałem się jeszcze nad FX 5600; ale jest droższa, a w tym porównaniu http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawien..._empiryczne.htm jest prawie na tym samym poziomie co R 9600 i niżej od Radeona 9600 pro - zakładam że tego 9550 uda mi się podkręcić :lol:

Człowieku każdy FX to kupa i każdy z tego forum Ci to powie, nawet nie myśl o tym g***** :!: :wink:

Bierz 9550 i się nie zastanawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku każdy FX to kupa i każdy z tego forum Ci to powie, nawet nie myśl o tym g***** :!: :wink: Bierz 9550 i się nie zastanawiaj.

No tak, wszyscy uprzedzeni do Nvidii :roll: Pewnie tak samo jest z Intelem, wnioskuję po Twoim podpisie :lol:

Ale nic, ze swojego celka 2.4 jestem zadowolny 8) a teraz zapodam sobie Radka 9550 :D

Dzięki za podpowiedzi, zostałem przekonany :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

co powiedzie o tym???

 

Pine Geforce4 Ti4200 64MB DDR TV DVI

 

cena 439 zl

 

bardzo malo jest o tej karcie :-( niestety na hynix`ach 4ns ale chyba nie kupie nic innego w tej cene :-((

Ja nie myślałem o karcie do podkrecania, sorki że nie dopisałem tego w tamtym poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Sorki że źle wpisalem poprzedni post, jestem początkujacym i źle zrozumialem polecenie, mi chodziło o Radeona 9550-jakiej firmy kupić, nie chce go podkręcać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że źle wpisalem poprzedni post, jestem początkujacym i źle zrozumialem polecenie, mi chodziło o Radeona 9550-jakiej firmy kupić, nie chce go podkręcać

jeśli nie chcesz kręcić to kup GeCube 9550XT

np tego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38446873

 

Ja wcześniej miałem 4Ti4200 i przesiadłem sie na R9550XT - Radzio ma w starych grach (DX8) wydajność taką samą lub ciut wyższą. W nowych grach/testach ma wydajność albo sporo wyższą albo ciut wyższą - ale za to połączoną z lepszą jakością wyświetlanej grafiki (DX9 zamiast DX8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawodopodobniej w ciągu kilku dni zaopatrzę się w Gigabyte'a Radeon 9550 128MB DDR / 128bit za 240 pln. Ale sprzedawca twierdzi, że cena może być niższa około 230 pln. Za taką cenę nic tylko brać.

 

Źródło jest pewne i gwarancja :arrow: giełda w Wawie pry Batorego. Nie wiem tylko czy to box, dla mnie bez znaczenia. Karton nie potrzebny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że źle wpisalem poprzedni post, jestem początkujacym i źle zrozumialem polecenie, mi chodziło o Radeona 9550-jakiej firmy kupić, nie chce go podkręcać

jeśli nie chcesz kręcić to kup GeCube 9550XT

np tego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38446873

 

Ja wcześniej miałem 4Ti4200 i przesiadłem sie na R9550XT - Radzio ma w starych grach (DX8) wydajność taką samą lub ciut wyższą. W nowych grach/testach ma wydajność albo sporo wyższą albo ciut wyższą - ale za to połączoną z lepszą jakością wyświetlanej grafiki (DX9 zamiast DX8)

za prawie 500zl to bym wolat kupic to :

http://allegro.pl/show_item.php?item=37944751 :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że źle wpisalem poprzedni post, jestem początkujacym i źle zrozumialem polecenie, mi chodziło o Radeona 9550-jakiej firmy kupić, nie chce go podkręcać

jeśli nie chcesz kręcić to kup GeCube 9550XT

np tego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38446873

 

Ja wcześniej miałem 4Ti4200 i przesiadłem sie na R9550XT - Radzio ma w starych grach (DX8) wydajność taką samą lub ciut wyższą. W nowych grach/testach ma wydajność albo sporo wyższą albo ciut wyższą - ale za to połączoną z lepszą jakością wyświetlanej grafiki (DX9 zamiast DX8)

za prawie 500zl to bym wolat kupic to :

http://allegro.pl/show_item.php?item=37944751 :o

nie wiem czy to taka super propozycja

 

karta 15-25 zł droższa

Zamiast 2 lat gwarancji na tego radzia "9700" masz tylko 3 miechy

na podobnej konfiguracji facet ma 3800 pkt - ja 3718.

 

- czy ten znikomy wzrost wydajności, skrócenie z 2 lat do 3 miesięcy gwarancji i jeszcze dopłata jest tego warta ? sam nie wiem... generalnie to i tak zadecydują kupujący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar

Faktem jednak jest, że mocno przegiąłeś z ceną. Kupując kartę za ok. 400 zł chcesz ją sprzedać za 485 zł. I nie tłumacz się tym, że karty takiej w sklepach już nie ma. Ludzie mogą kupić w esc.pl niewiele gorszą rev. 2.1 z pamięciami Samsunga 2,8 ns w cenie 430 zł i na dodatek z wyższymi defaultowymi taktowaniami :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar  

Faktem jednak jest, że mocno przegiąłeś z ceną. Kupując kartę za ok. 400 zł chcesz ją sprzedać za 485 zł. I nie tłumacz się tym, że karty takiej w sklepach już nie ma. Ludzie mogą kupić w esc.pl niewiele gorszą rev. 2.1 z pamięciami Samsunga 2,8 ns w cenie 430 zł i na dodatek z wyższymi defaultowymi taktowaniami :!:

W esc - 430, w komputroniku 445 zł - może gdzieś indziej taniej

 

nie mówię że cena jest nadzwyczajnie tania - jest wysoka, ale:

1. kartę porządnie przetestowałem

2. dorzucam radiatorki (dałem za komplet 30 zł)

3. nie kupujesz kota w worku (ani nawet myszy w pudełku ;) )

 

czy dalej to dużo?

nie wydaje mi się - jakkolwiek ostatni głos należeć będzie do nabywców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że źle wpisalem poprzedni post, jestem początkujacym i źle zrozumialem polecenie, mi chodziło o Radeona 9550-jakiej firmy kupić, nie chce go podkręcać

jeśli nie chcesz kręcić to kup GeCube 9550XT

np tego:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38446873

 

Ja wcześniej miałem 4Ti4200 i przesiadłem sie na R9550XT - Radzio ma w starych grach (DX8) wydajność taką samą lub ciut wyższą. W nowych grach/testach ma wydajność albo sporo wyższą albo ciut wyższą - ale za to połączoną z lepszą jakością wyświetlanej grafiki (DX9 zamiast DX8)

za prawie 500zl to bym wolat kupic to :

http://allegro.pl/show_item.php?item=37944751 :o

nie wiem czy to taka super propozycja

 

karta 15-25 zł droższa

Zamiast 2 lat gwarancji na tego radzia "9700" masz tylko 3 miechy

na podobnej konfiguracji facet ma 3800 pkt - ja 3718.

 

- czy ten znikomy wzrost wydajności, skrócenie z 2 lat do 3 miesięcy gwarancji i jeszcze dopłata jest tego warta ? sam nie wiem... generalnie to i tak zadecydują kupujący

ta karta ma 8 potokow a chyba wszyscy wiemy co to oznacza :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta ma 8 potokow a chyba wszyscy wiemy co to oznacza  :roll:

Co z tego że ma 8 potoków, jak wydajność jest żałosna - ciekawe co jeszcze oprócz szyny poobcinali w tym radku (może właśnie potoki?)

 

GF 6600 ma architekturę 4 potokową - a wypada lepiej niż R9800

 

Znowu 8 potokowa FX5900XT - w połowie gier dostaje baty od R9550XT/9600pro

 

Też 8 potokowa/512 bitowa pharelia dostaje baty od Radeona 9200

 

mój drogi - nazwa to nie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli uwazasz ze geforce 6600 ma 4 potoki to moje gratulacje za twoja wiedze na temat kart graficznych !

 

a ten 9700pro 128-bit to nic innego jak 9500pro o nieco lepszych taktowaniach.a chyba nie powiesz mi ze ten twoj 9550xt jest od niego lepszy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli uwazasz ze geforce 6600 ma 4 potoki to moje gratulacje

6600 ma dokładnie tyle potoków ile miał/ma 4Titanium - czyli wykonany jest w arch. 4-potokowej

 

więcej znajdziesz w TYM temacie - zanim zarzucisz komuś brak wiedzy, sam tą wiedzę nabądź

 

ale przygotuj się, bo wiedza o potokach w 6600 będzie to dla ciebie szokiem ;)

 

a ten 9700pro 128-bit to nic innego jak 9500pro o nieco lepszych taktowaniach.a chyba nie powiesz mi ze ten twoj 9550xt jest od niego lepszy !

Nie wiem czym jest ten "9700pro" - bo "około" 3800pkt w 3Dmarku na porównywalnym do mojego sprzęcie raczej na to nie wskazuje ;)

 

Czy mój jest lepszy ? Nie wiem - ale wiem, że wydajność ma bardzo zbliżoną (ponad 3700 w 3Dmarku), cenę niższą, a gwarancję 8-krotnie dłuższą.

 

Ok. Zróbmy koniec tego off-topika, ponieważ to do niczego nie prowadzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzu 4ti jest wykonany w architekturze 4x2 a Geforce 6600 zwykly jak i wersja GT ma 8 potokow !!!

 

sprawdz sobie specyfikacje 6600

 

przyznaj sie do bledu i bedzie po sprawie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mistrzu 4ti jest wykonany w architekturze 4x2 a Geforce 6600 zwykly jak i wersja GT ma 8 potokow !!!  

 

sprawdz sobie specyfikacje 6600  

 

przyznaj sie do bledu i bedzie po sprawie  :P

Koleś - jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Zajrzyj sobie do tematu o 6600 to bedziesz wiedział.

4Ti miało architekturę 4x2

5900 miało mieć architekturę 8x1 (taka jest specyfikacja) - okazało się, że jest inaczej: 4x2

6600 miało mieć architekturę 8x1 (taka jest specyfikacja) - okazało się, że jest inaczej: 4x2

to wszystko znajdziesz w temacie o 6600 (tam też wypowiadają się użytkownicy, którzy w odróżnieniu od ciebie mają tę kartę i dość dokładnie ją przetestowali - i wyszło to co wyszło (czyli 4 potoki a nie 8)).

 

- to dlatego 6200 (w arch. 4x1) można przerobić na 4x2 i otrzymać pełne 6600 (to akurat jest w temacie o 6200)

 

Dość już tego off-topika

 

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inne pytanie. Mianowicie w niedalekiej przyszlosci chcę zmienic karte grafiki na Radeona X800XL lib coś w tym rodzaju... I tu mam problem, zdając sobie sprawe z obecnego kursu dolara chciałbym tą karte kupić w USA ale nie znam żadnych adresów zaufanych/sprawdzonych internetowych sklepów w USA> Prosze o pomoc i sorry za mały offtopic! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inne pytanie. Mianowicie w niedalekiej przyszlosci chcę zmienic karte grafiki na Radeona X800XL lib coś w tym rodzaju... I tu mam problem, zdając sobie sprawe z obecnego kursu dolara chciałbym tą karte kupić w USA ale nie znam żadnych adresów zaufanych/sprawdzonych internetowych sklepów w USA> Prosze o pomoc i sorry za mały offtopic! 8)

www.newegg.com

 

ale nie wiem czy wysyłają do polaczkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie. znalazłem takiego rada 9700pro

i zastanawiam się czy pamięci mają przepustowość 256bit... są ułożone w L czyli teoretycznie powinno tak być ale słyszałem ze te radki 9700pro co teraz weszły do sprzedazy to na waflach zamiast laminatu robione były więc nigdy nic nie wiadomo 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie. znalazłem takiego rada 9700pro

i zastanawiam się czy pamięci mają przepustowość 256bit... są ułożone w L czyli teoretycznie powinno tak być ale słyszałem ze te radki 9700pro co teraz weszły do sprzedazy to na waflach zamiast laminatu robione były więc nigdy nic nie wiadomo 8)

Przecież jest napisane, że pamięci są 128 bit - prawda. nie da się tego zmienić za pomocą jakiegoś moda - bo akurat przepustowośćszyny pamięci wynika zbudowy karty (a nie tego, że np producent zablokował potoki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...