Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwoś kupna Radeona 9600 PRO 128 MB 128 bit za 500 zl i Radeona 9700 Pro 128 MB 128 bit za 550 zł. Co sie bardziej opłaca. Mój limit forsy to właśnie 550 zł

Jakby ktos jeszcze mial informacje ile ten 9700 wyciaga w 3dmarku03.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 9700 poniewaz wydajnosc jego jest zblizona do radeona 9800. A jezeli chcesz taniej to radeona 9550 128 poniewaz to jest to samo co 9600 tylko na nizszych taktowaniach ktore mozna poprostu zwiekszyc.

Edytowane przez Skorpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwoś kupna Radeona 9600 PRO 128 MB 128 bit za 500 zl i Radeona 9700 Pro 128 MB 128 bit za 550 zł. Co sie bardziej opłaca. Mój limit forsy to właśnie 550 zł

Jakby ktos jeszcze mial informacje ile ten 9700 wyciaga w 3dmarku03.....

1218742[/snapback]

9700 to zawsze 8 potoków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9700  to zawsze 8 potoków

1225257[/snapback]

teraz juz nie : http://allegro.pl/show_item.php?item=39522274

swoja droga fajna fota karty, a dokladniej ujecie (a raczej jego brak) na 2 pamiatki ktore powinny byc "za radiatorem". Na normalnym zdjeciu zaraz rzuca sie w oczy ich brak i widac ze 128bit (gdy szukamy ustawienia L). Tutaj jest 128bit, ale fota karty celowo tego nie pokazuje.

Sledze ten dzial od dluzszegoc zasu i musze powiedziec ze sporo ludzi sie na to "nabralo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na to, ze ostatnio jestem mnie w teamcie zadam to pytanko do Was. Czy jest sens teraz kupowac karte graficzna ze zlaczem PCI-E? Bo z tego co widze, to wybor kart jest spory, ale plyt glownych z NF4 i PCI-E to juz niekoniecznie... :? Moze lepiej zainwestowac jeszcze w AGP?

Poza tym poszukuje karty graf. tak do 1000 zl. Ma to byc dla kumpla, ktoremu mam podac jakas konfiguracje (ew. zlozyc kompa), wiec zaznacze, ze zadne OC nie wchodzi w gre. Czy prawda jest z e obecnie GF 6600 GT jest najlepszym wyborem? No a jesli tak, to jaki konkretnie to ma byc, Ledatek czy cos innego? Oczywiscie ma to odniesienie do pierwszego pytania, czy PCI-E czy AGP. W sumie to chciaolbym aby to bylo juz coslepszego niz Radzio 9800pro. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienić kartę graficzną (Leadtek WinFast FX5200 TDH). Karta na jaką się przesiąde ma kosztować do 500zł. Jak narazie wypatrzyłem na allegro Geforce 6200 (AGP) - link http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40894715 + pod tym linkiem jest opis jak bardzo można podkręcić 6200 - http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=112 !! . Zastanawiam się jednak, czy nie odczekać jeszcze pół roku i nie kupić 6600, które już ma 8 potoków. Jestem otwarty na wszelkie rady, jeśli znacie kartę bardziej opłacalną w podobnym przedziale cenowym to piszcie. Bardzo proszę o odpowiedź!!!! Aha - karta musi być na AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy 6200 a 6600 to jakies 100zl a roznica w wydajnosci to jakies 200% wiec moim skromnym zdaniem wszyscy razem powiedzmy :" GF6200 NIE "

moze troszeczke przesadzilem z ta wydajnoscia ale jest ona na pewno zauwazalna zwlaszcza ze 6600 CUDNIE sie kreci i niejednokrotnie zegar z 300 standardowo mozna smignac na 600MHz bez zadnego Vmoda a przynajmniej na 500MHz wiec oc rzedu 100-75% jak dla mnie to przelom niczym Athlon 1700+ :)

 

Ze wzgledu na to, ze ostatnio jestem mnie w teamcie zadam to pytanko do Was. Czy jest sens teraz kupowac karte graficzna ze zlaczem PCI-E? Bo z tego co widze, to wybor kart jest spory, ale plyt glownych z NF4 i PCI-E to juz niekoniecznie... icon_confused2.gif Moze lepiej zainwestowac jeszcze w AGP?

Poza tym poszukuje karty graf. tak do 1000 zl. Ma to byc dla kumpla, ktoremu mam podac jakas konfiguracje (ew. zlozyc kompa), wiec zaznacze, ze zadne OC nie wchodzi w gre. Czy prawda jest z e obecnie GF 6600 GT jest najlepszym wyborem? No a jesli tak, to jaki konkretnie to ma byc, Ledatek czy cos innego? Oczywiscie ma to odniesienie do pierwszego pytania, czy PCI-E czy AGP. W sumie to chciaolbym aby to bylo juz coslepszego niz Radzio 9800pro. Pozdrawiam

jezeli skladasz nowego kompa calego to jak najbardziej PCI-E MA SENS jezeli natomiast masz dobry sprzet z niewystarczajaca grafa to bez sensu jest przesiadka na PCI-E ...

np w moim przypadku ja odkladam kaske na AMD 64 s939 + plyta na NF4=SLI + na razie 1x GF6600GT jak bedzie mi kiedys za malo doloze jeszcze jednego....

natomiast jak ktos ma amd64 z plyta na AGP = nf3 to przesiadka jak dla mnie zupelnie mija sie z celem,

chyba ze celem jest uszczuplenie zawartosci portfela w zamian za brak widocznych udoskonalen :)

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zwyklym gf6600 czy gt?

 

wez namow moze kumpla na oc i sprawdzcie ile wyciagnie @500/350 :D

 

tez mam zamiar podobnego kompa kupic ale nie chce sie pakowac w sli i pewnie bedzie to mobo Gigabyte K8NF-9 (nf4-4x) o polowe tansze niz asus a8n-sli. jeszcze pozostaje problem czy uda sie zmusic plyte zeby hyper-transport poszedl na 1000...

 

co sadzicie o kompie:

Gigabyte K8NF-9

Gigabyte GeForce 6600 128MB /128bit/ TV&DVI-out

AMD Athlon 64 3000+ /1.8 GHz/ BOX

512 MB PC400 CL3 Kingston; wieczysta

Foxconn PC-115 350W (wiem ze ktos mnie zbluzga za obudowe :D mysle jeszzcze o modecomie 350W na ATX 2.03)

IBM 160GB 7200 rpm 8MB cache

LiteOn DVD-+R/RW (SOHW-1653) DoubleLayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję swego rzęcha - to juz ostatnia szansa zeby cos za niego ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>.... i chce kupic nowego nie jakiegos kozi ale zawsze to lepszego aby gry chodzily :) nowsze . Tak wiec pytanie do ok 300 zl co wybrac w gre wchodzi radek albo 9550 albo 9600 pro Co wybrac pls o szybka odp bo niedlugo musze kupic ..... a gdyby ktos moglby mi zlozyc zestaw do 1800 PLN ( plyta , procek AMD , grafa radek , dzwiekowa - albo dobra zintegrowana , pamiatki - 512 ddr chyba kingston , dysk, wentylator , klawa , obudowa , nagrywarka dvd , flop) bylbym bardzo wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak myslicie ktora karte lepiej kupic

GeForce 2x 6600GT Gigabyte GV-3D1 256MB (128-bit) DVI/HDTV BOX 2249,- zł

czy ?

Radeon X800 XT HiS Excalibur 256 MB DVI + VIVO ICE-Q (PCI-E) 2649,- zł]

 

 

Ten geforce to podobno potwor wydajnosci

W 3DMark 2003 karta osiągnęła wynik ponad 14 000 punktów

bez zadnego O/C

 

szczegoly tego 6600GT:

GeForce 6600 GT (2 procesory graficzne w SLI)

GDDR3 (128bit) (podwójna szyna 128-bit)

taktowanie rdzenia 500 MHz (każdy z GPU)

taktowanie pamięci 1 120 MHz

RAMDAC 400 MHz (podwójny)

typ złącza PCI-Express x16

obsługiwane standardy OpenGL 1.5, DirectX 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wiem czytalem że SLI 6600GT to porazka ale tu jest jedna karta z 2 procesorami graficznymi w SLI, podwójna szyna 128-bit itd... takze niewiem czekam na wiecej odp.... co do tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak myslicie ktora karte lepiej kupic

GeForce 2x 6600GT Gigabyte GV-3D1 256MB (128-bit) DVI/HDTV BOX 2249,- zł

czy ?

Radeon X800 XT HiS Excalibur 256 MB DVI + VIVO ICE-Q (PCI-E)  2649,- zł]

Ten geforce to podobno potwor wydajnosci

W 3DMark 2003 karta osiągnęła wynik ponad 14 000 punktów

bez zadnego O/C

...

1261743[/snapback]

Bierz radeona.

14k chyba w 2001 ;)

Radeony sa duzo lepsze i stabilniejsze, a ps 6600gt ma 128bit no nie? bardzo źle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz radeona.

14k chyba w 2001 ;)

Radeony sa duzo lepsze i stabilniejsze, a ps 6600gt ma 128bit no nie? bardzo źle ...

1262700[/snapback]

Chyba nie wiesz o jakiej karcie pisze Demonik :rolleyes: Tak dla rozwiania wszelkich watpliwosci KLIK

IMHO nie warto brac tego Gigabyte'a lepiej wziac jakiegos radka x800 lub GF6800 :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiem gre PES4. Niestety moja karta graficzna (NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (32 MB)) nie daje sobie z nia rady. Chce wiec zmienic karte na taka, ktora spelnia wymogi producenta (minimum GeForce 3 lub Radeon 8500). Moje pytanie jest nastepujace, czy zmiana karty graficznej np. na ATI RADEON 9550 128MB TVDVI 128bit OEM GIGABYTE lub na GeForce FX 5700LE 128MB DVITV BOX Gigabyte poprawi moja sytuacje jesli jesli te karty dzialaja na AGP 8x a moja plyta glowna (ECS K7S5A) obsluguje max AGP 4x. Czy zeby pograc w ta gre musze wymienic rowniez plyte?

 

A moze, jesli moja plyta nie wykorzystuje AGP 8x zadowolic sie np GeForce3 Ti/500 TV GS (http://sklep.benchmark.pl/pelny_5011.html)?

 

Najchetniej nie zmienialbym plyty glownej - bo dotychczasowa swietnie sie sprawuje i system jest bardzo stabilny od poltora roku; ale chetnie wykorzystalbym zaawansowanie graficzne grafikow z KONAMI.

 

Wielkie dzieki za wszystkie porady,

 

Pozdrawiam,

 

Mike :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiem gre PES4. Niestety moja karta graficzna (NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro  (32 MB)) nie daje sobie z nia rady. Chce wiec zmienic karte na taka, ktora spelnia wymogi producenta (minimum GeForce 3 lub Radeon 8500). Moje pytanie jest nastepujace, czy zmiana karty graficznej np. na ATI RADEON 9550 128MB TVDVI 128bit OEM GIGABYTE lub na GeForce FX 5700LE 128MB DVITV BOX Gigabyte poprawi moja sytuacje jesli jesli te karty dzialaja na AGP 8x a moja plyta glowna (ECS K7S5A) obsluguje max AGP 4x. Czy zeby pograc w ta gre musze wymienic rowniez plyte?

 

A moze, jesli moja plyta nie wykorzystuje AGP 8x zadowolic sie np GeForce3 Ti/500 TV GS (http://sklep.benchmark.pl/pelny_5011.html)?

 

Najchetniej nie zmienialbym  plyty glownej - bo dotychczasowa swietnie sie sprawuje i system jest bardzo stabilny od poltora roku; ale chetnie wykorzystalbym zaawansowanie graficzne grafikow z KONAMI.

 

Wielkie dzieki za wszystkie porady,

 

Pozdrawiam,

 

Mike :unsure:

1263624[/snapback]

Wez radka 9550 :wink: W swojej klasie cenowej jest bezkonkurencyjny... O fx'ie zapomnij bo to bardzo slaba karta juz lepsza jest 3ti ale on z koleji jest juz troche stary :wink:

Bierz radka nie bedzie on mial problemow z dzialaniem na Twojej plycie w trybie AGPx4 a pomiedzy AGPx4 a AGPx8 nie ma roznic w wydajnosci :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte robi solidne karty... Skladalem ostatnio kompy i wlasnie takie radki pakowalem do srodka :wink:

Dobre w tych kartach jest to ze maja pasywne chlodzenie i nawet na nim daja sie krecic :wink: pozdrawiam

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...