Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra kazali mi tu wpaść <_< . Szukam karty graf. do 350zł. Ja mam GeForca4 MX 440 i nie wiem czy mi się wogóle opyla. Nie znam się na hardware, dlatego wpadłem tu dry.gif . O moją płytę główną się nie pytajcie icon_razz2.gif Heh moja MX nie poddaje się za bardzo podkręcaniu, a ja potrzebuję jakieś lepsze pudełeczko... Z góry thx za pomoc

 

 

 

Moja konfa:

 

AMD Athlon 1800+ (podkręcony trochę dzieki tweak.pl icon_biggrin3.gif )

384 RAM DRR

GeForce4 MX 440

płyta główna (?)

Pracuję pod Xp Prof. + SP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co sądzicie o karcie MicroStar NX6600-VTD128E Diamond VIVO PCI-E. W PCP jest za 640zł. Czy opłaca się dołożyć 200zł i kupić ją zamiast zwykłego GF 6600(Winfast GF 6600 128 MB 128 Bit PCI-E TV)? Czy może lepiej Leadteka i drugą kość ramu - 512MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co sądzicie o karcie MicroStar NX6600-VTD128E Diamond VIVO PCI-E. W PCP jest za 640zł. Czy opłaca się dołożyć 200zł i kupić ją zamiast zwykłego GF 6600(Winfast GF 6600 128 MB 128 Bit PCI-E TV)? Czy może lepiej Leadteka i drugą kość ramu - 512MB?

1333442[/snapback]

Ekhm...40zł i jakiś Sparkle 6600GT, tudzież jak mowisz - jakiś 6600 zwykly (leadtek, gigabyte) + kostka ramu :)! Aby napewno potrzebujesz VIVO ?

 

Pozdro

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heretyk wedlug mnie Gigacube 9550 Xt tylko i wylacznie... zobacz na sygnaturke... dodam ze to jeszcze slaby wynik:) a za 350 zeta na allegro mozn juz ja nabyc

1330298[/snapback]

Szczerze mówiąc miałem 9550XT i to nie jest nic szczególnego .

Może jak się ją ładnie wykręci to dorówna 9600PRO czy XT ale pamiętajcie ,że 9600PRO też można podkręcić .

Poza tym GeCube (bo z tego co mi wiadomo to tylko on wypuścił wersję XT) ma bardzo słabą jakość obrazu .Przynajmniej ja taką miałem (miałem rev.2.1 na hynxach 2,8 ) .

Pózniej przesiadłem sie na FIC'a 9600PRO i róznica była dość spora a kręciły się na podobnym poziomie .Przede wszystkim obraz lepszy !!

A ceny jednego i drugiego dość porównywalne (allegro) .

 

BTW jak ktoś chce kupić tego FIC'a to walić na priva :lol: za 350 pogonie :D

poza tym sprzedaje takze 9500 z podpisu za podobna cene :> (aukcje na allegro)

Edytowane przez smut4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki:

Tak jak w temacie.Jesli juz bym sie zdecydowal to karte kupowalbym na Allegro.A jesli radka to jakiegos z lepszym chlodzeniem(ewentualnie sam bym je zamontowal).Ale nie spodziewam sie wydawac wiecej niz 260 zl.Wiem ze to nieduzo ale z tego co wiem to te radki kreca sie doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaje linka do megatestu kart graficznych z przedziału 600-1200zł. Mam nadzieje, że niejednemu userowi pomoże on w dokonaniu wyboru przy zakupie grafiki...

 

558271[/snapback]

Chce kupic karte graficzna ale nie wiem jaka wybrac czy gaiward 6600gt czy pixel 6600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic karte graficzna ale nie wiem jaka wybrac czy gaiward 6600gt czy pixel 6600gt

1340897[/snapback]

Jeśli 6600Gt to po co Gainward od razu. Jak to mówią w telewizji po co przepłacać. Bo jeśli masz kasę na Gainwarda to zastanów się nad 6800LE.

Wracając do 6600gt to wybór firm masz ogromny i nie wiem czemu ograniczyłeś się do tych dwóch. Wejdz na temat o 6600gt i tam poszukaj odpowiedzi.

Link

Edytowane przez Voukodlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie z kosmosu, tylko z egieldy. Tak się akurat składa, że w hl2 karty ati wypadają sporo lepiej od nv, a w colinie 2005 miażdżą o połowę droższe odpowiedniki nv. Ale to tylko 2 gry, z pozostałymi nie jest już tak różowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wszystko mam taki mętlik w głowe, że już naprawde nie wiem którą karte warto zakupić :P Dysponuje kwotą 900zł i zastanawiam się nad 3 kartami, a mianowicie:

- geforce 6600GT

- radeon x700

- radeon 9800 Pro

 

Dodam tylko że karta ma być na złącze AGP (niestety na dodatek x4 :P) bo przesiadam się z wysłużonego geforca 2 tit...

Wiem że temat już był wałkowany X razy ale będe wdzięczny za jakies sensowne i konkretne rady:) Może warto poczekać na korzystniejsze ceny?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.... Cena brutto: 425,00 zł - (netto: 348,36 zł) , nieźle, na allegro nie ma aż takich tanich, mysle ze nawet warto. Jeszcze jakby sie odblokowalo potoczki, to byloby naprawde miodzio (6600 za 425zł :D). Ale pewnosci nigdy nie ma. Sam tez sie zastanawiam nad ta karta,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dysponyje 430zl co za ta kase moze dobrego kupic ??? zastanawiam sie na AbitR9550 XTurbo Guru, lub R9600 jakims co radzicie ???

1365671[/snapback]

Zapomnij o 9550 i 9600 bo utopisz pieniadze, wlasnie sprzedalem r9600 pro, a juz kiedy kupowalem go rok temu nie dawal za bardzo rady, poczekaj miesiac- dwa az wejdzie nowa generacja kart ATI, wtedy cos sie moze wyklaruje, no chyba ze chcesz poukladac pasjansa i poogladac film na tv, to wtedy jest OK. Na Proline mozna kupic g-forca 6600 zwyklaka ponizej 500 zl, zdaje sie ze mozna je puscic @ 6600 gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do poziomu 6600 gt nie podkrecisz na 100% :) gdzie Ty to przeczytales?

gt jest taktowane gpu/mem 500/1000, a zwykly 6600 po o/c 550/600 wiec sam widzisz :)

1372787[/snapback]

a gdzies mi sie w oczy rzucilo i zapamietalem naglowek tak 3 po 3. dla tego nie pisalem ze napewno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co sądzicie o karcie MicroStar NX6600-VTD128E Diamond VIVO PCI-E. W PCP jest za 640zł. Czy opłaca się dołożyć 200zł i kupić ją zamiast zwykłego GF 6600(Winfast GF 6600 128 MB 128 Bit PCI-E TV)? Czy może lepiej Leadteka i drugą kość ramu - 512MB?

1333442[/snapback]

ja sie tutaj rozpisalem o tym diamondzie: http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&f=...115853&st=2700#

 

generalnie karta bez problemu leci na ustawieniach pelnego GT, ma pamieci DDR3 i to jej glowna przewaga nad zwyklym 6600, a poza tym ma VIVO, kreci sie tez ladnie, uzyskalem narazie 550/500 ale zaznaczam ze nie probowalem do oporu, nie chce jej przemeczac ;)

Edytowane przez MisticGohan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać X800XL czy 6800GT :? obie na AGP. Dodam że  karty mogę mieć w granicach 1450-1500k.  Ewentualnie porszę o jakis link do stronki z porównaniem tych kart. pozdro

1359859[/snapback]

 

Ja brałbym zdecydowanie 6800GT-jest nowsza konstrukcyjnie!!! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...