Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałbym zdecydowanie 6800GT-jest nowsza konstrukcyjnie!!! B)

1379583[/snapback]

Ja kupilem sobie teraz GF 6600GT i jestem bardzo zadowolony :) Wszystkie gierki smigaja na najwyzszych ustawieiach az milo :) normalnie chce sie grac B)

Edytowane przez BusteR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam kupic mojemu wujowi nowa karte grafizna. Sprzet jest glownie uzywany do aplikacji 3D typu CAD. Aktualnie posiada: AX[ 2400+, FOXCONN na KT600, 512MB DDR. Wiem ze najlepsza do tego jest Quadro, ale nie ma na nie tyle forsy. Co proponujecie? Wazne zeby dobrze chodzilo, bylo szybkie, ciche (mile widziane Chlodzenie pasywne). musi posiadac ona min. 256MB DDR. Nie wiem ile bit? chyba lepiej bedzie ja 256bit, ale nie wiem. Mamy do wydania 600zl. Sprzet byc moze bedzie krecony ale watpie zeby mi pozwolil ;) . Aktualnie ma 5200 64bit. jakie sa wasze propozycje???????????

 

 

Z gory dzieki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wszystko mam taki mętlik w głowe, że już naprawde nie wiem którą karte warto zakupić :P Dysponuje kwotą 900zł i zastanawiam się nad 3 kartami, a mianowicie:

- geforce 6600GT

- radeon x700

- radeon 9800 Pro

 

Dodam tylko że karta ma być na złącze AGP (niestety na dodatek x4 :P) bo przesiadam się z wysłużonego geforca 2 tit...

Wiem że temat już był wałkowany X razy ale będe wdzięczny za jakies sensowne i konkretne rady:) Może warto poczekać na korzystniejsze ceny?:P

1353604[/snapback]

 

Z taką kaską to bym na twoim miejscu poszukał 6800LE (tylko takiej co ją od razu zmodowac można)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam około 1200zł do wydania na kartę graficzną na PCI-e. Aktualnie mam FX5900XT i chciałbym aby kolejna karta starczyła mi na dłuższy okres czasu.

 

Zastanawiałem się nad Radeonami x800 i x800XL ; Nvidią 6600GT i 6800...

 

Co polecacie? Może wogole nie warto na to kasy wydawać i lepiej coś innego znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a brak pixel shaderow i innych technologii? czy to az takie wazne do codziennego grania? chyba teraz zadna gra tego nie obsluguje...

No dobra.. X800XL, a może 6800 i jakies krecenie? jest sens?

 

PS: nie chciało mi sie szukać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie zastąpi 4 potoków różnicy między X800XL a 6800. Coś sie tak na GeForca uparł ;] ?

1398566[/snapback]

hehe, uparłem się, bo nie wiem jaka jest roznica w technologii... czy mi sie to przyda czy nie :P

 

A potoki to swoją drogą :D heeh elegancko :D, no dobra... a jak x800xl to jakiej firmy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire -> wydajność, słabe chłodzenie. Większość się na niego kusi z ATISilencerem5, bardzo fajnie się to komponuje ;] Jeśli dysponujesz troszke więcej $ to może GeCube, to już wydajność z wydajnym chłodzonkiem ;] Od wyboru do koloru. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam kupic mojemu wujowi nowa karte grafizna. Sprzet jest glownie uzywany do aplikacji 3D typu CAD. Aktualnie posiada: AX[ 2400+, FOXCONN na KT600, 512MB DDR. Wiem ze najlepsza do tego jest Quadro, ale nie ma na nie tyle forsy. Co proponujecie? Wazne zeby dobrze chodzilo, bylo szybkie, ciche (mile widziane Chlodzenie pasywne). musi posiadac ona min. 256MB DDR. Nie wiem ile bit? chyba lepiej bedzie ja 256bit, ale nie wiem. Mamy do wydania 600zl. Sprzet byc moze bedzie krecony ale watpie zeby mi pozwolil ;) . Aktualnie ma 5200 64bit. jakie sa wasze propozycje???????????

Z gory dzieki. :D

1393170[/snapback]

W tej cenie to 9800 Pro powinieneś znaleźć (ale 128MB, nie wiem czy 256 ma sens) i soft- lub hardmod na FireGL. A jak koniecznie 256MB, to Gigabyte 6600 i softquadro - też powinno działać.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym wiedzieć co sądzicie o Radku X700 Pro

słyszałem że się dobrze kręci (z 425/860 na 490/1100mhz ) :)

Czy opłaca się go kupić (Sapphire z 128MB pamięi w komputroniku :angry: za 739zł) czy może kupić Galaxy Geforca 6600GT :huh:

Pozdrawiam

Morientez

Edytowane przez Morientez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire -> wydajność, słabe chłodzenie. Większość się na niego kusi z ATISilencerem5, bardzo fajnie się to komponuje ;] Jeśli dysponujesz troszke więcej $ to może GeCube, to już wydajność z wydajnym chłodzonkiem ;] Od wyboru do koloru. Pozdro

1398915[/snapback]

a taki Gigabyte GV-RX80L256V z fabrycznym pasywnym chlodzeniem nie bedzie lepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzcie jaka karte ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> i czy na pci-e czy na agp? Karta ma za zadanie klonowanie obrazu (na monitor i TV) tak, aby mozna bylo ogladac na TV a w tymczasie grac na kompie :P

najlepiej, aby jeszcze dawala rade z najnowszymi grami....

 

cos do 400 zł znajde? rzućcie propozycją, jak bedzie przekraczalo 400 zl, to nie szkodzi, rozwaze kazda...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki Gigabyte GV-RX80L256V z fabrycznym pasywnym chlodzeniem nie bedzie lepszym wyborem?

Mowiąc o chlodzeniu, mamy na mysli raczej mozliwosc OC niz ciszę, pasywne z reguły odpada do takich celów...

@McBoss - jeśli głownie chodzi o tv to pewnie jakiś radek, w tej cenie dostaniesz x600, 6600 raczej obrazem nie zachwyca ;> sławny temat - bolące oczka ;] Co do x600 to jeszcze wypytaj, ale stawiałbym na radzia. Jednak z gierkami napewno wiele lepiej sobie poradzi gf6600 ;]

@Marcin.mb - o co Ciebie idzie <_< ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem:

#1

ABIT Radeon X600XT 128MB 128-bit DDR PCI-Express x16

Model: RX600 XT-PCIE

GPU: Radeon X600XT

Core clock: 500MHz

Memory Clock: 740MHz

 

#2

ABIT Radeon X700PRO 128MB 128-bit GDDR3 PCI-Express x16

Model: RX700pro-128PCIE

GPU: Radeon X700PRO

Core clock: 425MHz

Memory Clock: 860MHz

 

#3

CHAINTECH Geforce 6600 128MB 128-bit DDR PCI-Express x16

Model: SE6600

GPU: Geforce 6600

Core clock: 300MHz

Memory Clock: 550 MHz

 

#4

XFX Geforce 6600 256MB 128-bit DDR PCI-Express x16

Model: PV-T43P-UAF7

GPU: Geforce 6600

Core clock: 300MHz

Memory Clock: 500MHz

 

ok, zastanawiam się nad tymi kartami. Która najbardziej mi się przyda (filmy, gry, TV)

Edytowane przez McBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziwne zestawienie, troszke ceny chyba nie są równe? Ale ok, z tych 4...

#1 przegrywa,

#2 ofkors najlepsza z tych wymienionych, i do tego radzio wiec o tv sie nie martw. Jednak cena nad #1 #3 #4 chyba troszku wyzsza..

#3 geforce 6600 spoko, ale czemu chaintech ?

#4 ------||------ xfx ? Tutaj jeszcze pytanie po kiego grzyba 256mb...

Pozdro i pytaj ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena #2 jest najwyższa (coś koło 120 zł wiecej),

te xfx i chaintech to tak tylko wybralem... takie same specyfikacje jak leadteka, asusa czy gigabyte'a... (?)

 

 

co do pytania po kiego grzyba 256mb no to dlatego ze 256mb to dwa razy wiecej, niz 128mb? te megabajty nic nie dadza? np w grach itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te xfx i chaintech to tak tylko wybralem... takie same specyfikacje jak leadteka, asusa czy gigabyte'a... (?)

Tu Cie mam ;] xfx ma zegarki 300/500 8O normal 66xx - 300/550, taki mały szczegól ;] Chaintec nie odbiega od norm ;] ale firmą wiodącą raczej nie jest, nie wiem jak z oc <_< lepiej pewniej ofkors! - gigabyte, leadtek coś like that.

256mb dlaczego? bo dwa razy więcej :lol: Nic nie dadzą...konstrukcja nie pozwali na wykorzystanie takiej ilosci, 256mb jest z pewnoscią okupione gorszymi pamiątkami i mozliwosciami oc. Chwyt marketingowy...

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie, mam wszystkie dane tych modeli co mnie interesuja itd, i jak moge sprawdzic na jakich pamieciach one sa?

 

ten radeon X700pro ma 8 potoków, da rade go modyfikować na 12 albo wiecej? (tak na przyszlosc...)

 

troche przydrogawy ten radeon, a ma tyle samo potoków co te geforce'y... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...