Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, czas na zminę wątku :) Jako, że na 6800 się kończą produkty NV pod AGP, a ja takowe mam więc rzućcie mięsem na temat 6800GT, ma być 256MB/256bit. Sam wymodziłem leadteka, bo jest dostępny w Polsce i w miarę porządny <kręcalny>, nie spotkałęm się z żadnym produktem BFG, EVGA w naszych sklepach więc cóz jeszcze zostaje z nadzieją na Ultra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnośnie karty Radeon X800 Gigabyte GV-RX80128D 128 MB za 850zł. Czy uważacie, że jest ona lepsza od GF 6600 GT i jeszcze czy duża jest różnica pomiędzy wersją 128mb, a 256Mb?? Te karty z 128 MB mają większe taktowanie około 1000 Mhz, a te z 256 MB mają tylko 700 Mhz.

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19260

Edytowane przez erdbar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty ATI z 256 MB są z reguły wolniejsze niż 128, właśnie z powodu wolniejszego taktowania. Przejrzyj summery na tom's hardware, a co do GF to jest on wolniejszy w grach, ale ma w zanadrzu technologię, która będzie używana w najnowszych tytułach. Pytanie już wielokrotnie przeze mnie stawiane, czy podoła reszcie :mellow:

Edytowane przez GREGSMRQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A też jestem na kupnie karty do ok 500zł i zastanawiam sie głownie nad radeonem 9600xt lub geforce 6600 ktora bedzie lepsza??

I jeszcze jendno pytanie czy do plyty abita nf7 rev 2.0 podejdzie grafika na pci-express a jesli tak to czy jest ona lepsza niz agp ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A też jestem na kupnie karty do ok 500zł i zastanawiam sie głownie nad radeonem 9600xt lub geforce 6600 ktora bedzie lepsza??

I jeszcze jendno pytanie czy do plyty abita nf7 rev 2.0 podejdzie grafika na pci-express a jesli tak to czy jest ona lepsza niz agp ??

nie , nie podejdzie

nie ma różnicy na dzień dzisiejszy i sądze , że na najbliższy także (prócz ceny , karty z mostkiem HIS kosztują średnio 100-150 zł więcej jak ich odpowiedniki pcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki dylemat

potrzebuje dosyć wydajnej karty za 120-140 zł

ale mam codegena 300 W ...

czy to wyklucza radeona 8500 ?

chciałbym na tej karcie pograć troche w Wolfa ET na max ustawieniach :lol:

CS:S (juz nie na max ;) ), HL2 i inne durne gry, gram też w warcrafta 3 ROC

ale to akurat chodzi mi dobrze na obecnym sprzecie ;)

co poradzicie

gf 3 ti 200 ? chciałbym miec dx. 8.1 bo różnica miedzy ps.1.1 a 1.3 jest dosyć znaczna nieprawdaz ?

licze na was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która karta jest lepsza Asus V9999LE 128MB czy moze Gainward PP! Ultra/2100LE TV-DVI? ktora jest lepiej modowalna?bo po cenie wydaje sie ze lepszy gainwarda ale wole sie spytac specjalistow bo moze cena tu nie jest adekwatna :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki dylemat

potrzebuje dosyć wydajnej karty za 120-140 zł

ale mam codegena 300 W ...

czy to wyklucza radeona 8500 ?

chciałbym na tej karcie pograć troche w Wolfa ET na max ustawieniach :lol:

CS:S (juz nie na max ;) ), HL2 i inne durne gry, gram też w warcrafta 3 ROC

ale to akurat chodzi mi dobrze na obecnym sprzecie ;)

co poradzicie

gf 3 ti 200 ? chciałbym miec dx. 8.1 bo różnica miedzy ps.1.1 a 1.3 jest dosyć znaczna nieprawdaz ?

licze na was :)

1563583[/snapback]

Radzę poszukać jakiegoś urzywanego GF4Ti 4200 (ja swojego sprzedaje jak valve wyda HDR) za jakies 200-do 150 zł i kupie GF6600GT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki dylemat

potrzebuje dosyć wydajnej karty za 120-140 zł

ale mam codegena 300 W ...

czy to wyklucza radeona 8500 ?

chciałbym na tej karcie pograć troche w Wolfa ET na max ustawieniach :lol:

CS:S (juz nie na max ;) ), HL2 i inne durne gry, gram też w warcrafta 3 ROC

ale to akurat chodzi mi dobrze na obecnym sprzecie ;)

co poradzicie

gf 3 ti 200 ? chciałbym miec dx. 8.1 bo różnica miedzy ps.1.1 a 1.3 jest dosyć znaczna nieprawdaz ?

licze na was :)

1563583[/snapback]

 

jak wyzej Gef4 Ti 4200, jakiejs lepszej firmy jesli trafisz w tej cenie, bo cena tej karty oscyluje w okolicach 200zl a jesli nie to bierz Geforce 3 Ti 200 i go sobie podkrecisz i gry kotre wymieniles beda ci b ladnei chodzily pod warunkiem ze resztesz kompa masz wydajana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 zł juz sie nie miesci w mojej górnej granicy :P

nie bede na tym grał całe życie ale pare długich miesiecy musze na tym wytrzymać dlatego też nie mam zamiaru na to wydawać wiecej niż 140 zl ;)

a gf 4 ti najtaniej na allegro za 169 czy cos koło tego widzialem

no i odpowiedzcie na pytanie - codegen wytrzyma tego 8500 ?

zastanawiałem sie też nad 9000 PRO - wiadomo to taki lepszy radeon 9200

ale ma dx 8.1 i jak z wydajnościa ? na poziomie gf 3 ti ?

zasilka wytrzyma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem sie też nad 9000 PRO - wiadomo to taki lepszy radeon 9200

ale ma dx 8.1 i jak z wydajnościa ? na poziomie gf 3 ti ?

zasilka wytrzyma ?

1564069[/snapback]

Jesli chodzi o wydajnosc to 8500 lyka tego 9000PRO. Wiec nie ma nad czym sie zastanawiac. Ja kilka dni temu kupilem 9100 (to to samo co 8500) Herculesa za 120 z wysylka, wiec chyba nie bardzo sie oplaca 9000PRO. Aha i z 8500 wystrzegaj sie kart PowerColor, wszystkie oprocz tej. A jesli chodzo to czy zasilacz wytrzyma to patrzac na reszte Twojego kompa mysle, ze spokojnie wytrzyma. Tera chodzi bez zadnych numerow prawda ? A zreszta, nie mozesz kupic na wszelki wypadek jakiegos Fortrona uzywanego ? Mysle, ze dostaniesz za mniej niz 40zł, albo i za 30 jak bys dobrze sie postaral, a niedosc, ze bedzie duzo lepszy to i duzo cichszy :) PS. Ja w poniedzialek powinienem miec GF3Ti 450 (ma standardowo radiatory na pamieciach) Gainwarda za 150 jak bys chcial :-P

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 zł juz sie nie miesci w mojej górnej granicy :P

nie bede na tym grał całe życie ale pare długich miesiecy musze na tym wytrzymać dlatego też nie mam zamiaru na to wydawać wiecej niż 140 zl ;)

a gf 4 ti najtaniej na allegro za 169 czy cos koło tego widzialem

no i odpowiedzcie na pytanie - codegen wytrzyma tego 8500 ?

zastanawiałem sie też nad 9000 PRO - wiadomo to taki lepszy radeon 9200

ale ma dx 8.1 i jak z wydajnościa ? na poziomie gf 3 ti ?

zasilka wytrzyma ?

1564069[/snapback]

zasilacz wytrzyma ale przy radeonie 9100(8500) możesz mieć zwiechy po ta karta dużo ciagnie z linii 3.3v muszą być bardzo małe wachania na tej linii radeon nie lubi wachań a codegen ma słabą linie 3.3v więc jak nie bedziesz miał zwiech to bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57820482

 

może mi sie uda to wyrwać

jak narazie jest moja :lol:

 

ja też tak chce :D 120 zł z wysyłką - skad wy takie tanie karty bierzecie ;)

 

oto screen z moimi napieciami z AIDY SCREEN

 

Właściwości czujnika

Typ czujnika VIA 686 Internal

Dostęp do czujnika ISA 6000h

Nazwa płyty głównej Soltek SL-65D / 65KV / 67FV / 75JV / KIV / KV Series

 

Temperatury

Płyta główna 23 °C (73 °F)

Procesor 41 °C (106 °F)

 

Wentylatory

Procesor 4327 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.79 V

+2.5 V 0.48 V - wtf ? czy to źle ?

+3.3 V 3.20 V

+5 V 4.83 V

+12 V 12.53 V

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skad mam je brać - z biosu ?

w biosie są podobne a nawet identyczne

1565163[/snapback]

Nie z biosu, tylko bierzesz miernik w łape i lecimy :wink: Tu masz opis jak to zmierzyc http://www.neotec.pl/page.php?id=11 . I najwazniejsze, zmierz najpierw w Windowsie jak nic nie robisz, a pozniej wlacz jakiegos Prime95, albo jakiegos 3DMarka i wtedy tez zmierz i zobacz, czy sie duzo od siebie roznia i czy bardzo "skacza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!.

 

 

Jako ze juz jade miesiąc na 2mx, czas przyszedł by wkoncu zastanowić się jaką grafe kupić. Testowałem 3 karty z serii 6600 (a dokładniej Gainward,Gigabyte,galaxy) i na poczatku chciałem kupic 6600, ale ze budzet sie powiekszył o kolejne 50zł mam do wyboru:

 

GF 6600 Gigabyte

 

GF6600GT Prolink

 

Sapphire 9800PRO 256BIT

 

bardziej jestem przekonany do GF, ale podobno radek jest szybszy, no i ma szyne 256bit... co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!.

Jako ze juz jade miesiąc na 2mx, czas przyszedł by wkoncu zastanowić się jaką grafe kupić. Testowałem 3 karty z serii 6600 (a dokładniej Gainward,Gigabyte,galaxy) i na poczatku chciałem kupic 6600, ale ze budzet sie powiekszył o kolejne 50zł mam do wyboru:

 

GF 6600 Gigabyte

 

GF6600GT Prolink

 

Sapphire 9800PRO 256BIT

 

bardziej jestem przekonany do GF, ale podobno radek jest szybszy, no i ma szyne 256bit... co o tym myślicie?

1565967[/snapback]

zajrzyj do dzialu karty graficzne, tam jest ciekawy temacik 6600gt vs 9800pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem zmienić monitor na LCD 17" lub 19", a że rozdzielczości natywne tych monitorów wymuszają stosowanie mocniejszych kart, stąd moje pytanie.

R9800 PRO (128/256 bits) czy

X700 (256/128 bits) albo

X700 PRO (128/128 bits) a może

X700 PRO (256/128 bits) wszystko na AGP

I teraz nie wiem, czy brać mniejszy monitor (17") i mocniejszą kartę, czy może 19" i kartę na styk, tak żeby w każdym przypadku zmieścić się w kwocie około 2000 zł.

Może ktoś, kto stawał już przed takim dylematem będzie umiał doradzić coś sensownego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral Radeona 9800PRO, bo to jest naprawde dobra karta i ma szyne 256bit.

1570573[/snapback]

Nawet do panela 19", gdzie rozdzielczość natywna wynosi 1280x1024?

Może ktoś ma lub widział, jak spisuje się R9800 PRO z panelem 19"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet do panela 19", gdzie rozdzielczość natywna wynosi 1280x1024?

Może ktoś ma lub widział, jak spisuje się R9800 PRO z panelem 19"?

1570624[/snapback]

Z 1280x1024 sobie bez problemu poradzi, ale pod warunkiem reszty sprzetu na poziomie. No i oczywiscie o FSAA + AF mozna w nowych grach zapomniec. A tak to na srednich czy full detalach pociagnie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiscie o FSAA + AF mozna w nowych grach zapomniec.

1570840[/snapback]

No nie przesadzaj :) jaja sobie robisz ?:) jak ja u sibei w chociazby HL2 pykam 1024x768 FULL DETALE AAx4 i Anizo x16 :) albo w battlefiled max detale i AAx4 przesadzasz :] masz taka grafe i nei wiesz na co ja stac ? :lol: moze masz za malo pamiec ram i wydaje ci sie ze grafa nie wyrabia? wg wszelkich benchmarkow w necie spokojnie w kazda gre z AA mozna na tej grafie pykac :] a wg ciebie nie :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie szybka odpowiedź geforce 6600 non gt np. leadteka czy x700 non-pro gigabyte? bo juz nie wiem ... za 6600 przemawia diect 9.0c i hdr a za x700 troche lepsza wydajnosc we wszystkim oprocz d3 (w ktorego grac nie bede) no i pamieci bga 2.8 ns hynix w modelu gigabyte'a (a cos mi sie wydaje ze to jakies fajne pamiatka) no i pasywne chlodzenie .... wiec juz nie wiem :|

karta oczywiscie na pci-e bo czeka na nia dfi nf4 ultra-d i venice 3000+ i winbondy utt :>

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj :) jaja sobie robisz ?:) jak ja u sibei w chociazby HL2 pykam 1024x768 FULL DETALE AAx4 i Anizo x16 :)  albo w battlefiled max detale i AAx4 przesadzasz :] masz taka grafe i nei wiesz na co ja stac ?  :lol: moze masz za malo pamiec ram i wydaje ci sie ze grafa nie wyrabia? wg wszelkich benchmarkow w necie spokojnie w kazda gre z AA mozna na tej grafie pykac :] a wg ciebie nie :)

1570852[/snapback]

mowimy o rozdz. 1280x1024, ale to co piszesz to jakies bajki. zapewniam ze istnieje sporo nowych gier, w ktorych ta grafa na "1024x768 FULL DETALE AAx4 i Anizo x16" lezy i kwiczy. HL2 pisany jest akurat pod ATI, wiec to nie jest dobry przyklad.

 

@dzej

imho x700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie samymi grami człowiek żyje. Może by tak wziąć pod uwagę zbkiżającą się premierę Longhorna, który według zapowiedzi w pełnej wersji 3D na dzień dobry ma łyknąć 64 MB pamięci graficznej. Stad moja obawa, że 128 MB na pokładzie karty może okazać się niezbednym minimum.

 

Przypuszczam, że twórcy jedynego słusznego systemu operacyjnego zrobią wszystko, by powtórzyć manewr podobny do tego ze zwiększonym zapotrzebowaniem na RAM.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...