Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić kartę graficzną Nvidii za około 500-700zł i chciałbym prosić o poradę dotyczącą producenta i modelu - proszę o uwzględnienie że wsparcie DirectX jest mi absolutnie obojętne i interesuje mnie jedynie opengl oraz jakość grafiki 2d.

ps. mam Durona 10x210MHZ i 768 MB ramu (dual ) pracującego synchronicznie z FSB na Epoxie 8RDA+ oraz systemy Slackwere 10.2 z kernelem 2.6.14 oraz Solarisa10 i żadnych windowsów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupienia grafiki za ok, 450 zł na AGP. Byłem zdecydowany zakupić GF6600, ale po przeczytaniu artykułu na nvision.pl o RX700 zacząłem mieć wątpliwości. Która z tych kart będzie lepsza i jakiego producenta?

 

Pozdrawiam heeper!

Edytowane przez heeper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Siema chcialbym sie dowiedziec jaka karte moge kupic lepsza od randka 9800 pro atlantis sapphire'a?? No i zeby cenowo byla good.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , teraz Ja .

Chce kupić albo radka 9700PRO albo 9800PRO , tylko ie wiem którego wybrać bo w podobnej cenie są 256MB/256bit jak i 128MB/256bit , przy różnicy 30 zł .

Nie wiem poprostu czy warto dopłacać te 30 zł , bo słyszałem że i tak dodatkowycj 128MB pamicie nie bdyie w stanie urzyć .

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Ok , teraz Ja .

Chce kupić albo radka 9700PRO albo 9800PRO , tylko ie wiem którego wybrać bo w podobnej cenie są 256MB/256bit jak i 128MB/256bit , przy różnicy 30 zł .

Nie wiem poprostu czy warto dopłacać te 30 zł , bo słyszałem że i tak dodatkowycj 128MB pamicie nie bdyie w stanie urzyć .

:D

Wes z 256m bo moze trafi ci sie gpu od xt i wiesz wieksze pole do popisu a pozatym bedzie wydajniejsza od 128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki dylemat co wybrać na oku mam takie karty:

 

1)Winfast GF 6600GT

 

2)Radeon 9700pro/9800pro

 

3)Radeon x700pro

 

co byscie polecili? szczegolnie mnie interesuje roznica w wydajnosci tych kart! czy x700pro jest porownywalny z GF6600GT ? i jak sie ma do starszych braci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

witam

mam taki dylemat co wybrać na oku mam takie karty:

 

1)Winfast GF 6600GT

 

2)Radeon 9700pro/9800pro

 

3)Radeon x700pro

 

co byscie polecili? szczegolnie mnie interesuje roznica w wydajnosci tych kart! czy x700pro jest porownywalny z GF6600GT ? i jak sie ma do starszych braci?

Ja bym proponowal wziassc x700pro niz 6600gt bo w sumie randki wolniej traca na wartosci niz uklady nvidi wiec spokojnie bedziesz mogl ja pozniej sprzedac:) a pozatym jest troszke wydajniejsza no i krecenie podobnierz lepsze jest niz 6600gt

 

róznica w cenie między dwoma kartami jest 5 zł dlatego sie pytam czy wybrać chłodzenie radiatorem czy wentylatorem i radiatorem

ja bym wziol radiator + wiatrak <lol2> jak bedziesz chcial krecic troszke to nie bedziesz sie o nic bal. a pozatym ogulnie nie bedziesz sie bal ze przegrzejesz sprzet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal wziassc x700pro niz 6600gt bo w sumie randki wolniej traca na wartosci niz uklady nvidi wiec spokojnie bedziesz mogl ja pozniej sprzedac:) a pozatym jest troszke wydajniejsza no i krecenie podobnierz lepsze jest niz 6600gt

a czy ten test jest jest wiarygodny? => http://pclab.pl/art13560-1.html

i czy będę miał dużą różnicę pomiędzy wersją x700pro 128mb a 256mb ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro go dali to znaczy ze tak i tu mnie zamurowalo wes gf 6600gt :)

akurat roznica pomiedzy najtanszym GF6600GT a Radkiem x700 pro to 150zl na korzysc tego drugiego wiec chyba wezme jednak radka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

akurat roznica pomiedzy najtanszym GF6600GT a Radkiem x700 pro to 150zl na korzysc tego drugiego wiec chyba wezme jednak radka...

ale przeciez widze za masz r9550 to go opchnij komus i dozuc te 150 zl. A pozatym zauwarz ze na 6600 mozna pograc na wiekszy szczegulach a to sie liczy ja bym juz do starszych walnol romansa i wziol 6600 Edytowane przez h2opolomatti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez widze za masz r9550 to go opchnij komus i dozuc te 150 zl. A pozatym zauwarz ze na 6600 mozna pograc na wiekszy szczegulach a to sie liczy ja bym juz do starszych walnol romansa i wziol 6600

Piszemy: Walnął, wziął, dorzuć, zauważ, szczegół, przecinek i kropka!!!!

 

A teksty - "Sprzedaj i dorzuć yyy zł" mnie rozbrajają... Większość osób, jak mówi że ma xxx zł, kalkuluje tą kwotę wliczając ewentualne dochody ze sprzedaży starej karty.

 

A w temacie - poszukaj GF 6600GE - nie powinien przekroczyć 500 zł - a ma ogromny potencjał O/C. Można nawet dostać wersję z chłodzeniem Zalmana... Miodzio.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Piszemy: Walnął, wziął, dorzuć, zauważ, szczegół!!!!

 

A teksty - "Sprzedaj i dorzuć yyy zł" mnie rozbrajają... Większość osób, jak mówi że ma xxx zł, kalkuluje tą kwotę wliczając ewentualne dochody ze sprzedaży starej karty.

Dobra panie od polskiego. Cffaniaku nie bede sie pier........ ze znakami bo szkoda mi zycia na to

a jak nie mozesz sobie rozszyfrowac tego to cie naucze :)a pozatym ja tylko proponuje rozwiazania a nie wszyscy moga byc tacy interigetni i moga nie wliczyc kosztow, albo nie maja jeszcze kupca na nia i nie wiedza panie professor !!!!!!!!!! Z ortografia sa inne toppppppiki !! I nie na tym forum wiec lepiej zmien siedzibe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panie od polskiego. Cffaniaku nie bede sie pier........ ze znakami bo szkoda mi zycia na to

a jak nie mozesz sobie rozszyfrowac tego to cie naucze :)a pozatym ja tylko proponuje rozwiazania a nie wszyscy moga byc tacy interigetni i moga nie wliczyc kosztow, albo nie maja jeszcze kupca na nia i nie wiedza panie professor !!!!!!!!!! Z ortografia sa inne toppppppiki !! I nie na tym forum wiec lepiej zmien siedzibe

Jak masz jakiś problem, to na PM, bez offtopiców.

 

Nie czepiam się braku ogonków - do tego już zdążyłem przywyknąć. Ale upominam się o szacunek do języka. Ale jak tak Ci szkoda życia na p.....ie się ze znakami, to może pisz co drugi i bez spacji? Zysk wielkokrotny - będziesz dużo szybciej pisał i nikt nie bendzie tracił czasó na tfoje wypociny.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panie od polskiego. Cffaniaku nie bede sie pier........ ze znakami bo szkoda mi zycia na to

a jak nie mozesz sobie rozszyfrowac tego to cie naucze :)a pozatym ja tylko proponuje rozwiazania a nie wszyscy moga byc tacy interigetni i moga nie wliczyc kosztow, albo nie maja jeszcze kupca na nia i nie wiedza panie professor !!!!!!!!!! Z ortografia sa inne toppppppiki !! I nie na tym forum wiec lepiej zmien siedzibe

polecam przestudiowanie regulaminu. Gdybyś go przeczytał przy rejestracji wiedziałbyś, że i na tym forum obowiązują reguły ortografii.

 

Wracając do tematu.... podpisuję się w 100% pod postem grogi'ego. Szukaj 6600GE.

Edytowane przez pkali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

polecam przestudiowanie regulaminu. Gdybyś go przeczytał przy rejestracji wiedziałbyś, że i na tym forum obowiązują reguły ortografii.

 

Wracając do tematu.... podpisuję się w 100% pod postem grogi'ego. Szukaj 6600GE.

Tez sie pod tym podpisuje!!Ale mnie zlekka zakuzyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

karta do 300 PLN na mobo Asrocka - to z AGP i PCIExp na Uli1695 :)

 

priorytet: nie zła jakość obrazu na LCD o rozdziałce 1280x1024 :)

 

nie liczy sie super predkośc w grach bo za takakasę jej nie dostanę :) wiem :)

 

na czym X550, X600, GF6200, GF6600? na jakim chipie szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta do 300 PLN na mobo Asrocka - to z AGP i PCIExp na Uli1695 :)

 

priorytet: nie zła jakość obrazu na LCD o rozdziałce 1280x1024 :)

 

nie liczy sie super predkośc w grach bo za takakasę jej nie dostanę :) wiem :)

 

na czym X550, X600, GF6200, GF6600? na jakim chipie szukac?

Jeśli monitor ma wejście DVI-D, to każda karta z wyjściem DVI-D lub DVI-I da taki sam, perfekcyjny obraz...

 

A jeśli chodzi o wydajność, to może uda Ci sie wyrwać jakiegoś Radeona 9700. Po pewnym O/C da sobie rade nawet ze współczesnymi gierkami (ale nie w 1280x1024 oczywiście :))...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wspomniana była karta GF 6600GE. Mam pytanie. Czy opłaca mi się dorzucić stówke i kupić tego gf za 500zł.(oczywiście mówię o wersji zelmana) czy pozostać przy moim pierwotnym wyborze, czyli gigabyte gv-nx66128dp za 400zł.? Czy 6600ge jest warta tej sówki więcej? Czy opłaca mi się ciułać na nią czy może lepiej kupić gv-nx66128dp i poprostu kiedyś w przyszłości wymienić? zakładam żę karta będzie używana głównie do grania i do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Jeśli monitor ma wejście DVI-D, to każda karta z wyjściem DVI-D lub DVI-I da taki sam, perfekcyjny obraz...

 

A jeśli chodzi o wydajność, to może uda Ci sie wyrwać jakiegoś Radeona 9700. Po pewnym O/C da sobie rade nawet ze współczesnymi gierkami (ale nie w 1280x1024 oczywiście :))...

na LCdeku w innej rozdziałce niz nominalna nie ma sensu grać - dlatego nie potrzebna mi karta do gier :

 

 

 

 

 

0 bo nie zamierzam na nia wydawac 1000 PLN ... tzn. kolega który sklada zestaw nie zamierza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...