Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Czy przy sprzęcie

AthlonXP 2000+

768ddr 400mhz

soltek SL-KT600-R

Chieftec 360W (ATX-1136H)

 

Warto wydać kasę na Galaxy 6600GE, czy zachować te 130zł i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jakiegoś Asusa 6600

Nie wiem czy przy takim sprzęcie wykorzystam możliwości tego 6600GE i czy różnica między 6600 zwykłym a tym GE nie będzie minimalna?

Edytowane przez yanek1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chce zminic grafe tylko nie wiem na co.

Oto moj konfig:

CPU: AMD ATHLON XP 3000+ (FSB 400) + wentylator Gigabyte 3D Cooler-Ultra GT (PCU31-VH)

MOTHERBOARD: ABIT KV7 (VIA KT600-8237)

RAM: 2X512 KINGSTON CL3 (kvr400x63c3a)

GRAPHICS: 9600xt 128mb\ 128bit AGP

SOUND: SOUNDBLASTER AUDIGY 2ZS

HARDDRIVE: WESTERN DIGITAL CAVIAR WD1600JD-00HBBO SERIAL ATA, 8mb cache. 7200 rpm

CDRW:LiteOn LTR 52327S

DVDRW+CDRW:LiteOn DVDRW SOHW-1633S

POWER SUPPLY: 350 WATT - megabajt model 350sATX

Obudowa - tracer - model tro 818 L Davos

WINDOWS XP PROFESSIONAL, SERVICE PACK 2

zostaje na AGP!!!! geforce 6800 gs albo connect3d radeon x850pro vivio, a moze cos 16 potokowego - geforce 6800 gt?

prosze o propozycje. Nie pytajcie "Ile chcesz wydac?". prosze o jakies rozsadne propozycje - z czego jestscie Wy zadowoleni, albo Wasz kumpel - przy jakiej grafie np QUAKE4 w high albo FEAR z wszystkim wlaczonym poza soft shadows dzialaja plynnie w 1024X800 .

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję kupić kartę ~250zł...

co byście polecali?

chcę głównie grać...

Hmm... IMO to Radeon 9550 Gigabyte (lub XT od GeCube'a) albo MSI na czerwonym laminacie ... GB I MSI wez jesli chcesz krecic ... Mozesz tez dolozyc troszke i 9500 Pro (juz 8 potokow ... ) kupic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mcomp.com.pl/product_info.php?products_id=150764 - moze byc cos takiego?

i czy nie lepszy by byl ten: http://allegro.pl/show_item.php?item=83271856 geforce 6200?

IMO, z tych to tylko MSI ... Szkoda ze nie napisali ze ten 6200 ma 64 bit'y (magistrala pamieci)... Podkrecisz Radka troche i masz zdecydowanie lepsza karte. Poczekaj na opinie specjalistow, bo nie wiem czy akurat ten MSI (256mb, pasywne chlodzenie) dobrze sie kreci.

PS. Do jakiego kompa ta karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewnien problem, gdyż im dłużej wybieram karte to tym bardziej nie wiem jaka wziaść ;/

 

Sprawa jest taka moge kupic X800GTO za okolo 630 zł (albo drorzsza wersje connect3d ktora ma jakies tam szanse na zmodowanie ale nigdy nie wiadomo), albo kupic gf 6800GS za okolo 830 zł lub gf 6800GT ktory jest w podobnej cenie niz GS i teraz pytanie czy zeczywiscie skok jakosciowy w grach jest az taki duzy miedzy X800 a 6800, zeby płacić 200zł więcej???

 

Jesli tak to czy GS czy GT bo tu tez nie wiem jedni mowia ta a inni tamto, z czego GT ma 16 potoków niby.

 

Prosił bym jakiegoś mądrego człowieka o wyjasnienie mi ktora karta to najlepsyz wybór i dlaczego. Pewnie nie jestem osamotniony z tym pytaniem.

 

A i karta zamierzam podkrecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do sprzedania Sapphire Radeon 9550 kupionego 23.12.2005.

 

Gwarancja jest jeszcze ważna przez ok. 22 miesiące.

 

Karta ma wgrany bios od Saphirka 9600. Na życzenie mogę wgrać spowrotem biosa od 9550.

 

Karta ma chłodzienie XC-80 AL + 8 radiatorków!

 

Wyniki w 3D Markach: 01: 11000 03: 3020

 

Maks taktowanie bez artów: 459/229,5

 

Pamięci : 5ns ELIXIR

 

Cena : Karty: 234zł :)

 

Cena : Chłodzenia: 66zł :)

 

Wszystko: 300zł

 

Cena mojej karty na komputroniku: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13812

 

Ps. Jest możliwość kupienia karty z biosem 9550 i bez chłodenia za: 209zł

post-131944-1139579305_thumb.jpg

post-131944-1139579342_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem i dostałem odpowiedż

jednak nie wybrałem

do wyboru

radek x1600

radek x700

radek 9600xt

gf 6600

wybór cena -jakość

obecna karta nie obsługuje dx9

a to wielki problem

karta nie musi być demonem i raczej oc nie będzie,

jak 4 lata temu nabyłem obecną to demonem też nie była

musi być stabilna ,nie konfliktowa ,tak dobra jak kiedyś (4 lata temu ) gf3 ti200

zakupiona w komputroniku (jedynie problem to wentyl co padł , u gainwarda to w ti200 standard)

może coś innego polecicie w granicach 300-500 zł na agp.

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś to X1600PRO będzie chyba najwydajniejszy, ale te karty mają problemy ze sterami, ale nie wiem jak się ma sprawa na Cat 6.2. Radze sprawdzić w wątku o x1600. W tym przedziale cenowym dobrym wyborem będzie jeszcze 9800 PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie POMOCY!!!!!!!!!!! (Panie oczywiście również :oops: )

 

Zasilka nie przeżya i pociągnela mi grafe za sobą. :mur:

Bylo to 9600 @ 9700pro (14500 3DM 2001) :lol:

Szukam 4ty dzień czegoś w zamian co nie będzie gorsze.

Biorę po uwagę 9800PRO, 6800, 6800GS, X1600, X800GT ew 6600GT X800XL X850

Czym więcej czytam tym mniej wiem. Nie mialem takich problemów po 1-2 dniach bylem przekonany a teraz ręce mi opadają. :?

POWIEDZCIE CO NAJBARDZIEJ SIĘ OPLACA KUPIC NA AGP Z ZAKRESIE 600-900PLN

 

W niemczech są tańsze opaca się tam kupić ?

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Edytowane przez Hammer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie POMOCY!!!!!!!!!!! (Panie oczywiście również :oops: )

 

Zasilka nie przeżya i pociągnela mi grafe za sobą. :mur:

Bylo to 9600 @ 9700pro (14500 3DM 2001) :lol:

Daj linka do strony z modem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągasz bios dla 9700PRO

Ladujesz i podkręcasz karte

Moja chodzila na 370mhz*2 rdzeń i 328*2 pamięć - STABILNIE. Nominalnie 270Mhz

Dorobilem chodzenie na rdzeń - miedziany radiator z soketu A + went 92mm + rad na pamięci, który nie dal za wiele. Jak chcesz to mogę przeslać zdjęcia.

Ps Karta do sprzedania razem z chlodzeniem, chodzi w trybie awaryjnym, ale w normalnym już nie chce

Strony nie podam bo modowaem ją z 1,5 roku temu - może nawet ponad 2. Kupiem jedną z pierwszych szt.

Ogólnie lubię się bawić w takie rzeczy Fajnie jest nie placić za dodatkową wydajność, pomimo to że stać mnie byo aby kupić od razu 9700Pro, ale po co przeplacać. Większa satysfakcja.

Czegoś takiego teraz szukam, np GTO2 ale w wer na AGP nie ma, a nawet GTO ma zaporowa cene.

Jak mogę jakoś jeszcze pomóc to wal.

Pozdr.

Edytowane przez Hammer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę kupić jedną z wymienionych TUTAJ pozycji:

I teraz tak. Myślę o Saphire bo znam tę markę i wiem że bubli nie robią zazwyczaj, ale może któraś z pozostałych byłaby lepsza?

I druga rzecz: widzę że są one z dwoma rodzajami zegarów - 625 i 650 MHz. Jest między nimi różnica cenowa jakieś 50 funtów.

Czy nie lepiej zatem kupić tańszą i czy będzie potem problemem podkręcenie jej do 650 MHz? I jeśli tak to która (firma) będzie do tego najlepiej się nadawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link 6800 GS niezla propozycja.

Podsumowując moje przemyślenia wygląda to tak (wyniki w 3Dm 03) cena pln krtóry trzeba zaplacić za 1p w 3DM

 

Galaxy 6600GT 525/1100 9200p po OC 10200p 559pln 0,06/p OC 0,055/p

 

PointOfView 6800 XT128MB 256Bit 8500p OC mod 12pot/6vert 10200p 640pln 0,075/p OC MOD 0,062/p

 

Sapphire X800 GT 256Mb 9300p po OC 10300p 680pln 0,073/p OC 0,066/p

 

PoV 6800 GS 256MB 350/1000MHz 9500p OC Mod 10700p 930Pln 0,098/p OC MOD 0,087/p

 

Wydaje mi się że wymieniem tu najbardziej oplacalne pod wzgl cena/wyd.

Czyli można wyciągnąć wniosek że czym droższa karta tym mniej się oplaca. Lepiej częściej wymienić grafe.

 

Ja przychylam się chyba do 6800XT z gwar modowalności na 12pot i 6ver.

Chyba że jeszcze zainter. się czymś takim

http://cgi.ebay.de/Powercolor-Radeon-X850-...1QQcmdZViewItem

 

X850 PRO 950zl 12600p 0,075/p

lub 1050 w Polsce lub 1150 z gwar mod na 16 pot. Sam już nie wiem. :-|

 

X850 Pro 520/1080 1150Pln 12600p OC MOD 13900 0,091/p OC MOD 0,082/p

 

CO MYŚLICIE ?? ?? :rtfm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich, mój drugi post, czekam na doradztwo w sprawie procka ale to w innym wątku, teraz zapytuje o grafe, a o to moje zapytania:

 

1.jaka karta ?

 

Chce dokonać rozsądnego wyboru, aby wydajność była przyzwoita a cena rozsądna.

Komp (AMD 939) będzie przede wszystkim do grafiki i obróbki zdjęć to jest priorytet a maszyna ma być przede wszystkim stabilna.

Giercowanie ;) od lat tego na moim obecnym „sprzęcie” nie robiłem bo to archaiczny komp, teraz w końcu będę mógł w coś pograć i zamierzam to wykorzystać i czasami odpalić nowe gierki ;)

I teraz tak: wybór ma być rozsądny ale na przyszłość, dlatego na razie skłaniam się do kupna 6800 GS i w przyszłości np.: za rok , półtora jak się okażę że grafika nie pozwala już w nic zagrać mam zamiar dokupić drugą 6800 GS , tylko powstaje pytanie czy za te 1,5 roku ja 6800GS gdzieś jeszcze kupie, a jeśli dorwę taką karate lecz innego producenta to czy nie będzie problemów ?

Tylko czy taka operacja będzie opłacalna, czy nie lepiej będzie kupić jedną szybszą kartę?

Jeśli SLI nie będzie miało sensu to może lepiej Radka X800 GT lub GTO2 , brak obsługi nowszych technologii w Radka chwilowo nie ma zbyt wielkiego wpływu ale czy za chwile sytuacja się nie zmieni na korzyść GF które tą technologie posiadają ?

A mozę wystarczy 6600 GT ?

 

Poniżej karty o jakich w obecnej chwili myślę:

 

a. któraś z GF 6600 jeśli to jaką wersje najbardziej się opłaca i jakiej firmy, te karty są tańsze od 6880 i Radków X800 ale czy spadek wydajności jest duży ? bo może nie warto się pchać w droższe modele, czy 6600 lub 6600 GT lub inny wystarcza do grania w obecne hity, jeśli to w jakiej rozdziałce i jakości ? no i na jak długo ta karta jeszcze wystarczy.

 

b.X800 GTO 256

c. X800 GTO2 256

 

d.6800 GT 256 / 6800 GS 256MB jeśli chodzi o te dwie to chyba lepiej wsiąść GS ?, a może zwykłego 6800 i podkręcać, czy wtedy uzyskam podobne wyniki do 6800GS podkręconej ? jeśli nie to jaka będzie różnica w wydajności ?

 

e. A może zamiast 6800 GS lepiej 6800XT z gwar modowalności na 12pot i 6ver, co będzie lepsze podkręcone 6800 GS czy podkręcone/odblokowane 6800XT ?

 

Doradzając kartę podajcie także producenta, chodzi mi o jakość wykonania, wole dołożyć ciut więcej ale nie mieć problemów i nie chce kupić tandety np: słyszałem o problemach z piszczącymi cewkami na grafie, powiedzcie których producentów polecacie a od których lepiej trzymać się z daleka.

 

2. Jeśli wybiorę 6800 GS to pojawia się pytanie o głośność słyszałem że te karty mają z tym problem, czy hałas w zamkniętej obudowie jest słyszalny ?

jeśli tak to czy wymiana chłodzenia jest trudna, jeśli nie to co tam na pokład wsadzić aby było ciche i wydajne, może być taka opcja iż do grania będę włączał wiatrak albo wyższe obroty a podczas normalnej pracy samo pasywne albo niskie obroty ?

 

3. Czy podkecanie grafiki znacząco obniżą żywotność sprzętu i czy ma duży wływ na stabilność ?

 

4. Jeszcze jedno czy do Semprona lub Venice 3000 jest sen brać coś powyżęj 6600 GT, czy dla takiego 6800 GS taki proc jaki chce kupić nie będzie wąskim gardłem ?

 

Koncze to moje przydługie 100 pytań do i pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak.

W SLI bym sie nie pakowal - za 1,5 roku, kiedy GS bedzie kosztowal te 500 zl, sprzedasz swoja za 400, a 500 przeznaczone na nowa dorzucisz i bedziesz mial karte za 900 wydajniejsza od takiego tandemu w SLI.

Co do Radeonow, to zdania sa podzielone, ja osobiscie wole miec spokoj z shaderami.

6600GT, czyli najmocniejszy 6600, nie wystarczy za dlugo do gier - malo pamieci, mala przepustowosc szyny pamieci - wg mnie jesli masz pieniadze, to 6800GS to absolutne minimum.

6800XT vs. 6800GS - zdecydowanie GS, duzo lepiej sie kreci.

Co do gloscnosci GSa, to nie jest tak zle, przynajmniej w przypadku mojej MSI - wiatrak na DFI Infinity jest glosniejszy ;) Ogolnie nie jest to jakis uporczywy halas.

Obnizenia zywotnosci po podkreceniu nie doswiadczysz, bo karta zdarzy sie 10 razy zestarzec, zanim sie zepsuje (chyba ze przesadzisz i ja spalisz).

Procesor - mam Semprona 3000 s. 939 i wlasnie 6800GS MSI - uzupelniaja sie swietnie. Ogolnie, polecam ten zestawik, na dzien dzisiejszy we wszystko pograsz na High - nawet F.E.A.R smiga na 1024x768 High 2xAA 4xAF no soft shadows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz jestesmy przy tandemach SLI....

mam powazny dylemat:

czy lepiej bedzie zainwestowac w 2x GF 6800GT(Asus'a) i do tego rownież Asus'owska plyte A8N32 Deluxe nForce4 SLI x16...

czy moze zaoczczedzic na plycie - kupic DFI LanParty UT nF4 Ultra-D i do niej Radeon X1900XT 512MB VIVO (Gigabyte)..

ceny to roznica 25 zlotych.. takze co lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Useful Idiot" dzięki wielkie za pomoc :)

Okey a więc ze stajni nvidi pozostaje 6800 GS a jeśli żeczywiśce olał bym SLI tak jak radzisz to do gry wchodzą jeszcze Radki X800 GO i GO2 wiem brak obsługi shaderów 3.0 ale jęsli wydaność któregoś z Radków była by znacząca wyższa to może bym się skusił, a więc jaka jest różnica w wydajności w procentach między tymi trzema kartami podkręconymi i nie ?

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO WYBRAĆ:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25654

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19645

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15972

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16152

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17591

 

w ciągu roku może 2 zmiana proca i płyty

na razie karta bo brak obsługi dx9

potrzeba coś stabilnego i solidnego i w miare cichego z tej listy lub w podobnej

cenie z komputronika .

:mur:

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...