Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że przyszła pora na wymianę mojego wysłużonego Galaxy 6600 AGP na coś mocniejszego, chciałem się was poradzić w kilku kwestiach.

1) w grę wchodzi karta PCI-Ex max. do 450zł

2) taka karta która będzie działała w trybie multi GPU (SLi, CrossFire)

3) przewiduję zmianę płyty głównej z ASRock 939Dual SATA2 na ASRock 939SLI32-eSATA2 pod SLi lub (no właśnie coś dobrego pod CrossFire)

 

I tak właściwie byłem już zdecydowany na Galaxy 7300GT/7600GS, jednak Galaxy zaczyna ładować do tych kart ramki 2ns, co odbija się na tym, że te grafy pomału kreują się na "padaki" :-P segmentu niskiego średniego w stosunku do starszych wersji.

Po przeczytaniu kilku recenzji nowych kart HiS ICEQ X1300XT i X1650PRO (RV535) zaczynam zmieniać zdanie (shit), a jeszcze niedawno wszystko było takie proste :mur:

Pytanka: Wiem, że karty X1300XT i X1650 czy inne Radeony z niższych serii pracują w trybie CrossFire bez potrzeby użycia takich samych kart. Hmmm, a poleciz nimi w tym trybie np. X1800GTO ??

A w SLi? tzn. np. zakładając, że kupię kartę Galaxy 7300GT 128MB 450/1000, czy mogę do niej dołożyć drugą taką 7300GT ale 256MB 450/1400??

lub nawet 7600GS 128MB 500/1400??

I podajcie mi proszę sprawdzone dobre płytki pod AMD z CrossFire, please. Byle nie kosztowały majątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie znalazłem tylko dwie płyty pod CrossFire (s939) od ASUS'a, z tym że obsługująca karty w trybach 2xPCI-E 16x (Xpress 3200) kosztuje ponad dwa rzy więcej od ASRocka 939SLI32 na ULi.

A więc CrossFire odpada, jak i Radeony.

Pozostaje pytanie dotyczące możliwości połączenia w SLI Galaxy 7300GT 128MB z wersją 256MB /ew. 7600GS od tego samego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Evil_one

Po 1. Nie piszemy 2 postów pod sobą... Po to jest EDYCJA.

Po 2. Kup na allegro z memkami 1.2 / 1.4ns i tam masz gwarancję na takie kostki i już ;)

@Polish

1. :lol:

2. Jedyny rozsądny wybór w tej cenie na AGP ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lanc

Po 1. Wiem, że się nie pisze dwóch postów pod sobą :oops:, ale czekałem trochę na odpowiedź :wink: i stwierdziłem, że trzeba się przypomnieć. Ogólnie nie śmiecę na forum (kilka postów w tygodniu), więc nie powinno być problemu.

Po 2. No właśnie taką kartę jeszcze się znajdzie, ale na allegro nigdy nie ma 100% gwarancji, a niechciało by mi się odsyłać karty spowrotem, tylko dlatego że ma inne memki niż w opisie - został bym bez kompa na dłużej :sad:. Ale ogólnie nie o tym, pytałem czy można puścić dwie karty na tym samym rdzeniu w SLi przy różnych zegarach i pojemności pamiątek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, post na szybko :D

 

2 grafiki

 

9800pro

 

czy tą

 

6600

 

potrzbuje szybkiej odpowiedzi :D

 

poprostu nie wiem czy oplaca się przepłacac :>

 

ps. zaznaczam ze 50 pln drogą nie chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Evil One

1. Mogłeś skopiować co pisało w poprzednim poście, usunąć go, napisać nowego, wkleić i dopisać coś :]

2. Kupując na aukcji masz 100% pewności jaka karta ma pamięci... Szczególnie jak kupujesz od jakiegoś sklepu ;) Ew możesz też kupić od Niemca :) [z naszego forum ;] ] Ma tanio i na pewno dostaniesz to co chcesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mogłeś skopiować co pisało w poprzednim poście, usunąć go, napisać nowego, wkleić i dopisać coś :]

Oj Lanc już nie czepiaj sie go tak ;) porządek musi być no ale bez przesady. Co do tematu to ja szczerze polecam GF7600gs 256MB Galaxy Zalman Edition (1.2ns) ;P. Wiatraczka wogóle nie słuchać, pieknie chłodzi a grafa śmiga jak marzenie. Za taka cene aż grzech nie kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że nie masz tych 100zł, żeby dopłacić do 76GS to trzeba kupić 73GT :) [tak jak u mnie...] /// E tam ja się nie czepiam ;) Tylko piszę mu na przyszłość, żeby się potem nie dziwił, że dostał %% :] A mógł zrobić inaczej i by ich nie dostał a efekt (podbicie topicu) by osiągnął [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x850xt

co o tym myslicie? ;]

fajna mocna ati 256 bit szybkie memki agp i wogóle - brak sm3 :/ jeżeli tobie to nie wadzi ...

 

inna sprawa że ja bym łyknął coś z 6800 może 7600 gs i koniecznie dokupił giga ramu ( oczywiście mieszcząc się w tych 800 ) bo 512 to dramatycznie mało :lol:

masz zasilacz czy noname ?

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem :D mam troche kaski i nie wiem jak ja wydac :D

Mam:

Bartona 3200+ |

2x512 Kingston | @400

radeon szafirek 9550 128 128

 

 

opcja 1 zmiana grafy an X800 GTO 600zl

opcja 2 asrok dual cos z 2 jajkami 800zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja 3 asrock dual sata2/vsta (~200zł) + venice 3000+ (~250zł) + 7300gt od galaxy (~340-440zł) [128mb vs 256mb] [po sprzedaniu 9550 powinno wystarczyc pieniazkow], a będzie wydajniej ;]

EDIT:

Mój nick się chyba łatwo odmienia ? ;] Z Lancem :) Jak już chcesz być drobiazgowy to z Lanc'em ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, co byscie wybrali z czystym sumieniem, x1900xt czy 7950gt (obydwie 512MB)?? obie karty ~300$, chyba ati bardziej wydajne nie ?? chyba ze jest jakas lepsza karta do 300$ na newegg.com prosze o pomoc

PS latalo to bedzie na e6400 + 1gb ram + ds3, na decyzje mam ze 4 dni :)

pozdro

partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dawno juz nie siedzialem w temacie i nie mam pojecia na co sie zdecydowac. Myslalem o karcie w granicach do 500 zl i znalazlem taka: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=5126

 

Pytania:

Co o niej sadzicie ?

Czy jest jakas alterantywa dla fana ATi ? :wink:

 

Z gory dziekuje.

 

EDIT:

http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/25428 A ta?

Edytowane przez jaan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam jakiejś karty graficznej w cenie do 250zł (270 max maxów).

Co polecacie?? Czy Gf 6200 w max OC będzie wydajniejszy od Ati 9800pro (ceny 6200 kuszą)??Co sądzicie o kartach ati 9800pro wyprodukowanych przez MSI dla Mediona-na allegro można je dostać za ~250zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...