Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam jakiejś karty graficznej w cenie do 250zł (270 max maxów).

Co polecacie?? Czy Gf 6200 w max OC będzie wydajniejszy od Ati 9800pro (ceny 6200 kuszą)??Co sądzicie o kartach ati 9800pro wyprodukowanych przez MSI dla Mediona-na allegro można je dostać za ~250zł ??

A co z max OC tego radzia? : D

Chyba ati bylo by lepsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo niekoniecznie 4 potoki. Powiem szczerze, że ten test mnie zainspirował.

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=371-5

 

Wychodzi na to, że ze zwykłej 6200 mamy piękne 6600.

 

I już mam mętlik w głowie. 100zł różnicy do 9800pro. Ram by był (jak stanieje) albo jakis cooler na proca. :-| sam już nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"I KROK – PRÓBA ODBLOKOWANIA DODATKOWYCH 4 JEDNOSTEK PIXEL SHADER (dotyczy tylko kart 6200 opartych o procesor NV43 w rewizji niższej niż A4)

 

Pierwszym krokiem naszej działalności będzie próba zrobienia z GeForce 6200 karty 6600. Jak widać karty te nie różnią się w zasadzie niczym oprócz ilością jednostek cieniowania pikseli. Ilość potoków Vertex Shader jest taka sama – 3. Jest jednak jeszcze mała różnica – 6200 nie wspiera kompresji Intellisample przydatnej, gdy używamy wygładzania krawędzi (FSAA). Jednak ta akurat funkcja jest zablokowana tylko i wyłącznie programowo – bez problemu ją również odblokujemy.

 

Niezbędny program RivaTuner jest dostępny na stronie www.guru3d.com. Zanim jednak zaczniemy majstrować w programie Rivatuner musimy sprawdzić 2 rzeczy :

czy nasza karta 6200 na pewno ma GPU NV43

czy nasze NV43 jest w rewizji niższej od A4 – wersja A4 w ogóle nie daje się modować (sprzętowa blokada)

 

 

Obie te rzeczy jesteśmy w stanie stwierdzić już po pierwszym uruchomieniu Rivatunera"

 

Szansa na trafienie modowalnej 6200 jest niewielka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też zapytam...opłaca się dołożyć kase do x1800 gto 256mb czy lepiej kupić taniej 7600gs z taktami 500/1400 od galaxy z zalmanem na 256mb? i za kase zaoszczędzoną np zakupić drugi giga ramu lub np dołożyć do lepszego proca/płyty głównej ? hmm a może 7900gs od galaxy? tylko nie wiem jak jest z awaryjnością tej karty czy aby nie będzie to drugie 7900gt i czy mój zasilacz wogóle da rade(chieftec 350) ;/

Edytowane przez kisiel91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo niekoniecznie 4 potoki. Powiem szczerze, że ten test mnie zainspirował.

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=371-5

 

Wychodzi na to, że ze zwykłej 6200 mamy piękne 6600.

 

I już mam mętlik w głowie. 100zł różnicy do 9800pro. Ram by był (jak stanieje) albo jakis cooler na proca. :-| sam już nie wiem

Obecnie "wariacje" GF6200 są dostępne tylko na rdzeniu NV44/44A. Niektóre sklepy oferują jeszcze kartę która daje się modować, ale tylko na NV43 revA2 (Leadtek WinFast). Cena jednak nie zachęca, lepiej niewiele dołożyć i cieszyć się pełnym GF6600 (8potoków pixeli). Niedawno sam sprzedałem GALAXY GF6600 128MB AGP za 250zł na allegro. Więc może tam poszukaj okazji.

BTW... Radeon 9800/9800PRO też byłby niczego sobie, byle tylko nie MEDION ... znam osoby którym popadało to badziewie, ale też u niektórych ładnie śmigają ... i komu tu wierzyć. Wiem tylko jedno od podzespołów firmy Medion z daleka, a oszczędzisz sobie nieco nerwów.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaan

Ja bym brał 7600GS i z czystym sumieniem ci go polecam :) Tylko małe ale, tutaj się bardziej opłaca kupić. Masz lepsze chłodzenie i do tego taniej :)

"Taniej" tylko że to wersja 128MB pamięci. Oto ten haczyK :P Reszta(galaxy, zalman, pamięci 1.2)się zgadza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że lepiej jeśli znajdziesz 9500PRO lub 9700 za 200zł to nie ma nawet co porównywać.

Tylko upewnij się, że twoja płyta nie będzie miała problemów z R300, niektóre mają, ale to powinno być wpisane w manualu, lub na forum odnośnie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

chciałbym jeszcze we wrześniu kupić grafikę na AGP za ~500zł. Po przeczytaniu wielu testów, artykułów i porad wybór ograniczył się do NV 6800 GS 256/128 (450/1000) | 6800 GS 128/128 (450/1200) | 7600 GS 256/128 (400/800). I tutaj pojawia się parę pytań.

 

1. Cisza - opinia o chłodzeniu 6800 GS (Palit) jest niestety kiepska. 7600 GS od Galaxy, albo nawet bezwiatrakowy Gigabyte'a byłby tu (chyba) dużo lepszy. Jednak większość czasu przy komputerze spędzam w trybie 2D, a tu jest możliwość regulacji wiatraka do poziomu niesłyszalnego. A może warto będzie zakupić jakieś VGA Silencer?

 

2. X1650 i X1300XT - niedługo mają mieć premierę te dwie karty. Ze wstępnych testów wynika, że są całkiem niezłe, wydajnościowo na poziomie 6800 GS. Prawdopodobnie chłodzenie mają o niebo lepsze od tego Palita. Czy warto czekać (ile?) i wybrać ATI?

 

Mój konfig: Barton 2500+, Abit NF7-S, Tagan 330W, 512 DDR, Radeon 8500, DVDRW, CDRW, 2xHDD, FDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1650 i 1300XT to niestety będą w początkowej fazie "odgrzewane kluchy", przynajmniej do czasu wypuszczenia nowych chipsetów takich jak np. RV560. Więc za 500zł nie warto, tym bardziej, że będą to tylko karty na PCI-Ex. Na AGP to brałbym 6800GS na dobrych pamięciach jeśli znajdziesz w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

muszę kupić grafike typu slim czyli niski profil na AGP(do kompa w małej obudowie)

na allegro znalazłem takie coś gigabyte radeon 9550

ale może ktoś poradzi coś lepszego

założenia : grafa generalnie do pisania i netu , czasem jakieś gierki ograniczenie finansowe max 300zł (kompa do gier już mam :lol2: )

help :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co lepiej? X1800XT sapphire uzywana (jeszcze 2 lata gwarancji, ale gdzies poza moim miastem, pewnie na drugim końcu Polski) z 512MB pamieci za 900zł, czy nowa 256 pamięci ze skelpu, ale firmy connect3D za 959zł? Jakoś nie mam zaufania do Connect3D, myle się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

muszę kupić grafike typu slim czyli niski profil na AGP(do kompa w małej obudowie)

na allegro znalazłem takie coś gigabyte radeon 9550

ale może ktoś poradzi coś lepszego

założenia : grafa generalnie do pisania i netu , czasem jakieś gierki ograniczenie finansowe max 300zł (kompa do gier już mam :lol2: )

help :D

Jak do 300 zł to 9700/9800pro lub 6600 (używany). Ale jak nie do gier to nie ma sensu kupować czegoś więcej niż 9550 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chcialem sie spytac co bedzie lepsze... x800 gto 2 16/6 czy moze 7600GS jakies? szukam grafy najprawdopodobniej uzywka z allegro i sie zastanawiam ktore ustrzelic.... ? :] moze jakies inne sugestie co do wyboru? tak max 400-500 zl

 

 

p.s a moze 6800GS?!?

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chcialem sie spytac co bedzie lepsze... x800 gto 2 16/6 czy moze 7600GS jakies? szukam grafy najprawdopodobniej uzywka z allegro i sie zastanawiam ktore ustrzelic.... ? :] moze jakies inne sugestie co do wyboru? tak max 400-500 zl

p.s a moze 6800GS?!?

500 zeta to na maxa możesz dać ?

Za 500 parę złotych masz GF Galaxy 7600 GS 500/1400 Zalman +radiatorki (najnowsze PCB)- sztuki nówki. Zapodaj PW do Niemca z forum, ja kupiłem w tamtym tygodniu - i już do mnie jedzie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...