Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Która z tych kart była by najkorzystniejszym zakupem.

Nie ukrywam ze zalezy mi na cenie jak i na wydajnosci...

 

- PALIT GEFORCE 7600GS 256BIT 256MB

 

- GIGABYTE 7600 GS 256MB / ZALMAN 0 dB

 

- GALAXY 7300GT ZALMAN 500/1400 256MB 1.2ns

 

- Palit 7600GT 256MB 575/1400 MHz DDR3

 

- Galaxy 7600 GS 256MB + ZALMAN

 

Prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest obecnie coś na rynku konkretnego do powiedzmy 450-500 zł, na złącze AGP i koniecznie lepszego od mojej obecnej karty, 9800Pro? Nie śledziłem jakiś czas rynku, dopiero powoli nadrabiam załegłości i patrze co i jak jest okrojone, ale może ktoś mi na szybko da kilka wskazówek na co warto zwrócić uwagę? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celuj w x800 gto moze niekoniecznie palit moze udaloby się wyrwac cos lepszego. ja ostatnio wyrwalem za 399pln x800 gto referencyjny ati vivo ktory odblokowal sie na 16p ale nie ma tej aukcji juz. trzeba byc czujnym, ew. 7300gt z zalmanem i pamieciami 1400mhz, ale ja wolalbym ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy warunek: SM 3.0 - fanem Splintera jestem i szlag mnie trafia, że nie mogę sobie pograć w najnowszego. Jeszcze nadchodzi Vegas...

Kolejna modernizacja będzie niezbyt prędko, poza tym obejmie większość komponentów, dlatego chyba czas zmienić tylko kartę gfx na razie.

 

.:SpIrIt:. - a ten 6800GS da radę 7600GS z Zalmanem? Bo takiego szukam, ale chyba lekko ponad 500 są obecnie, jeżeli w ogóle znajduje takowego.

 

Zresztą to wszystko zależy jeszcze od tego za ile sprzedałbym 9800Pro i ile musiałbym dopłacić do nowej karty.

 

[edit]: poprawienie spójności, bo mecz oglądam i napisałem to jakoś bez sensu za pierwszym razem :P

 

// A może X1650 na AGP z DDR3? Prędzej chyba sam dokopę się do danych i je porównam bo widzę ruch tutaj niewielki ;)

Oglądam testy np. X1650, 7600GS i dajmy na to X800 GTO i szczena mi opada. Dlaczego do X800 nie dali SM3.. :(:( Nie dość, że tańsza to jeszcze w większości jest ta X800 bardziej wydajna.. Trudny wybór zaprawdę.

 

A z innej beczki - jak myślicie jakie będą prognozy na najbliższe 2-3 miesiące? Karty potanieją sporo, może sytuacja będzie stabilna dopóki na rynek szeroko nie wkroczą karty DX10?

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800GS jest lepsze od 7600GS na AGP (na allegro chodzą po mniej niż 500zł z Zalmanem, od Galaxy, 68GS tak samo). Co do Radka - nie ma co się nim interesować. GeForce 6800GS dosłownie miażdży X1600PRO (na AGP oczywiście). Podejrzewam, że z X1650 będzie podobnie, choć testów nie widziałem.

 

Także IMHO najlepszy będzie 6800GS... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800GS jest lepsze od 7600GS na AGP (na allegro chodzą po mniej niż 500zł z Zalmanem, od Galaxy, 68GS tak samo). Co do Radka - nie ma co się nim interesować. GeForce 6800GS dosłownie miażdży X1600PRO (na AGP oczywiście). Podejrzewam, że z X1650 będzie podobnie, choć testów nie widziałem.

 

Także IMHO najlepszy będzie 6800GS... ;)

To ciekawe co napisałeś, zaraz zacznę kopać głębiej w testach :) Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest obecnie coś na rynku konkretnego do powiedzmy 450-500 zł, na złącze AGP i koniecznie lepszego od mojej obecnej karty, 9800Pro? Nie śledziłem jakiś czas rynku, dopiero powoli nadrabiam załegłości i patrze co i jak jest okrojone, ale może ktoś mi na szybko da kilka wskazówek na co warto zwrócić uwagę? Dzięki.

 

Na agp bardzo oplacalnym zakupem jest ten 6800gs 128bit palit na agp(na pci-e juz mniej,bo tam rzadzi galaxy). Bardzo przyzwoity poziom halasu w 2d, w 3d juz gorzej, ale mi to akurat nie przeszkadza. Kreci sie jak w podpisie i osiaga u mnie 10651 3dm2k3 i +- 4500 3dm2k5 przy taktowaniach ktorych uzywam na co dzien, wiec jak za niecale 490 zl to mysle, ze nie jest zle, cale szczescie, ze ma pamieci gddr3, ktore sie calkiem ladnie kreca 1000 @ 1300-1400, wiec szybkoscia nadrabiaja szyne 128bit.

 

ps. Palit = Gainward = Xpert Vision wiec na jakosc raczej nie bedziesz narzekal, zreszta ja kupilem z 2 letnia gwarancja od Arche z allegro i karta mi przyszla na 2 dzien.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Też teraz skłaniam się najbardziej ku 6800GS Palita, chociaz świta mi jeszcze alternatywa w głowie - bo mam okazję kupić nowy sprzęt w sklepie i zapłacić w rozliczeniu starym + dopłata, więc zastanawiam się teraz czy nie sprzedać procesora+mobo+grafy i kupić czegoś lepszego odrobinę, jakiegoś A64 (tylko muszę prześledzić jakie płyty są pod to dobre, bo straciłem orientację już) i coś na PCI-Ex... Jak do niczego konkretnego nie dojdę to na pewno będę pytał :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Też teraz skłaniam się najbardziej ku 6800GS Palita, chociaz świta mi jeszcze alternatywa w głowie - bo mam okazję kupić nowy sprzęt w sklepie i zapłacić w rozliczeniu starym + dopłata, więc zastanawiam się teraz czy nie sprzedać procesora+mobo+grafy i kupić czegoś lepszego odrobinę, jakiegoś A64 (tylko muszę prześledzić jakie płyty są pod to dobre, bo straciłem orientację już) i coś na PCI-Ex... Jak do niczego konkretnego nie dojdę to na pewno będę pytał :]

 

No to byloby najlepsze wyjscie o ile masz na to srodki, bo nie dosc, ze a64 wydajny, to grafy na pci-e odczuwalnie lepsze niz na agp w tej samej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na agp bardzo oplacalnym zakupem jest ten 6800gs 128bit palit na agp(na pci-e juz mniej,bo tam rzadzi galaxy). Bardzo przyzwoity poziom halasu w 2d, w 3d juz gorzej, ale mi to akurat nie przeszkadza. Kreci sie jak w podpisie i osiaga u mnie 10651 3dm2k3 i +- 4500 3dm2k5 przy taktowaniach ktorych uzywam na co dzien, wiec jak za niecale 490 zl to mysle, ze nie jest zle, cale szczescie, ze ma pamieci gddr3, ktore sie calkiem ladnie kreca 1000 @ 1300-1400, wiec szybkoscia nadrabiaja szyne 128bit.

 

ps. Palit = Gainward = Xpert Vision wiec na jakosc raczej nie bedziesz narzekal, zreszta ja kupilem z 2 letnia gwarancja od Arche z allegro i karta mi przyszla na 2 dzien.

cos niskie masz te wyniki w markach jak na ta karte <_<

moja ma sporo nizsze takty 10,5 w 2003 to mam na defaultowych 360/850 przy 16/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to byloby najlepsze wyjscie o ile masz na to srodki, bo nie dosc, ze a64 wydajny, to grafy na pci-e odczuwalnie lepsze niz na agp w tej samej cenie.

Środków mam obecnie właśnie niewiele. Jakbym stary sprzęt sprzedał to mógłbym do całości dołożyć ok. 300/400 zł. Chyba, że wstrzymam się do lutego to będzie ciut więcej. Boję się tylko bo każdy następny miesiąc to zagrożenie spadku cen dla mojej grafiki głównie (chyba, że przesadzam i lepiej się wstrzymać, a ceny nie spadną aż tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje gafiki na AGP max 600-650 PLN, jak będzie mniej to też się nie obrażę :). Czy za tą cenę znajdę coś lepszego niż 6800GS ? Co polecacie i jakiej firmy?

Edytowane przez bziumak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę możesz dorwać 7900 GS

 

http://www.allegro.pl/item142804832_palit_..._1_4ns_f_v.html

 

Ja bym jednak szukał tej karty, ale od Galaxy 1.2 ns z cichym chłodzeniem Zalmana.

 

http://www.allegro.pl/item145172995_galaxy...nowa_gwara.html

(sprzedającym jest osoba z tego forum. Sprawdź w dziale -Sprzedam. )

 

 

Nie można też zapomnieć o ATI... jak stać Ciebie by znaleźć dodatkowe 70 PLN to za 720 PLN masz tego radeona x1950 PRO

 

http://www.allegro.pl/item144844300_asus_x..._premiera_.html

 

,który jest też bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że obie karty mają być na AGP. A już na pewno x1950 PRO. Czytałem o tym.

 

EDIT : Np. tu masz o PowerColor x1950 PRO pod AGP http://www.powercolor.com/global/main_prod...tail.asp?id=137

 

EDIT2: Nie popatrzyłem jaki masz proc... moim zdaniem to nie warto pakować tam nic lepszego niż Radeon 9800 PRO czy też GF 6600 GT albo X800 GTO. Z tych 3 bym wziął 6600 GT (pixel shader 3.0). Także myślę że max 400 PLN na kartę. Za resztę możesz dokupić pamięć.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...