Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Powiedcie mi (doradcie) jaka karte graficzna najlepiej dokupic do moje kompa ( konfig w podpisie) ? Nie stety nie jestem na bierzaco w nowosciach a chce juz pozbyc sie swojej starej 7300.

Zalezy mi na cichej pracy a takze na dobrym overlockingu. Komp raczej sluzy mi do do pracy biurowej ale od czasu do czasu lubie sobie pograc ( raczej gram w wyscigowki , czasami fifka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do wymiany podzespołów, w związku z czym mam dylemat. Jako, że gram 2 razy w roku, to szukam poprostu nieco lepszej karty od obecnej. Zastanawiam się nad 7300GT. Dylemat dotyczy wyboru tej karty a mianowicie...

 

Palit 7300GT 512mb GDDR2 czy Palit 7300GT 256mb DDR3 ?

 

cenowo wypadają tak samo. I czy idzie coś wyżyłować z tych kart ? bo widziałem, że chłopaki kręcą te karty do 800/1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Powiedcie mi (doradcie) jaka karte graficzna najlepiej dokupic do moje kompa ( konfig w podpisie) ? Nie stety nie jestem na bierzaco w nowosciach a chce juz pozbyc sie swojej starej 7300.

Zalezy mi na cichej pracy a takze na dobrym overlockingu. Komp raczej sluzy mi do do pracy biurowej ale od czasu do czasu lubie sobie pograc ( raczej gram w wyscigowki , czasami fifka)

8800GT :D. A jeśli taniej, to Powercolor X1950Pro 512MB.

 

Witam. Przymierzam się do wymiany podzespołów, w związku z czym mam dylemat. Jako, że gram 2 razy w roku, to szukam poprostu nieco lepszej karty od obecnej. Zastanawiam się nad 7300GT. Dylemat dotyczy wyboru tej karty a mianowicie...

 

Palit 7300GT 512mb GDDR2 czy Palit 7300GT 256mb DDR3 ?

 

cenowo wypadają tak samo. I czy idzie coś wyżyłować z tych kart ? bo widziałem, że chłopaki kręcą te karty do 800/1800.

Lepiej 256MB DDR3. Kręcą się świetnie (moja 7600GS Sonic - z 450/1000 na 585/1600), ale do 800/1800 nie kręci się żadna :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam prosiłbym o rede

Jutro ide po po grafe: mam do wydania 250 zł i zastanawiam się miedzy

[PCIE] Karta GeForce 7300GT Galaxy 256MB 128b Zalman

[PCIE] Karta Radeon HD2600PRO Palit 256MB 128bit Sonic

różne opinie czytałem.

Konfig w jakim bedzie działać:

e2140

ga-p-31-ds3l

2x1Gb 667

lcd 205Bw

Głównie do csd- inventor

czasami gierki jakies wyscigi

 

Prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Martin

 

Najlepiej się kręci Palit Sonic+.

tak mniej wiecej do ilu "srednio" idzie ten Palit + ? a do ilu ten galaxy zalman ?

 

druga sprawa jak z glosnoscia tego sonica+ ? duzo glosniejszy od zalmana ? bo wiecie za duzo nie gram a komp mam wyciszony (ciche wentyle, cichy zasilacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit Sonic+ kręci się tak na 700/2100. Galaxy potrafią nie działać poprawnie na standardowych taktach :lol:.

 

jak to nie dzialaja na fabrycznych taktowaniach ? moze cos z chlodzeniem nie tak bylo ? ( u mnie byl taki przypadek z Galaxy 7300GT , odkrecilem zalmana , posmarowalem nowa pasta i super chodzi )

Czy ktos moze jescze potwierdzic lub zaprzeczyc jak to jest z tm galaxy 8600GT zalman ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej 256MB DDR3. Kręcą się świetnie (moja 7600GS Sonic - z 450/1000 na 585/1600), ale do 800/1800 nie kręci się żadna :D .

Zgadzam się co do DDR3

DDR3 dają strasznego kopa w 73GT/76GS

Różnica między taktami mem 1000 i 1800 na taktowaniu rdzenia 880 MHz to około 3 tysiące w 3DMarku05 (10k vs 7k).

I tak gra która zeżre ci więcej niż 256MB na tekstury to poprostu rdzeń nie poradzi sobie z płynnością

 

Co do tego, że do 800/1800 się żadna nie kręci to spójrz do mojego siga :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a więc zatem mam pytanie i prośbę...

Jaką kartę graficzna najlepiej kupić?

Może być Radeon, albo Geforce...

Ja sie na tym za bardzo nie znam, więc proszę Was o pomoc...

Na wydanie mam 170 zł...;/

Chcę kartę graficzną najbardziej zoptymalizowaną do gier...

 

PCI-E mój komp to:

Athlon 3000+

512 RAM(za pare dni dokupuje 1GB)

płyta główna: Asus M2n-mx

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

Komixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie!

 

grafika do 200zł na pci-e

 

komp: sempron 2800+ @ 2.4ghz 24/7 (chociaz czasem go wyłącze) dfi infinity nf4x, fortron fsp350-mdn, 1gb ramu ddr smigającego na 2T (2x256+1x512)

 

mam kilka typów :D 7600gs galaxy z ddr3, 6800gt, X800GTO@16p. poradźcie coś ;) co bedzie najbardziej wydajniejsze pod np. coda4, pro streeta itd, nie mysle o tej grafice na jakis dluzszy czas wiec dx10 nie koniecznie potrzebny :D pogram przez zime i sprzedam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Twój wynik, to rekord świata w 3DM05 (za co Ci gratuluję ;) ), ale normalnie bez V-modów i chłodzenia wodą żadna karta tyle nie osiągnie :lol: .

Z leciutkim v-modem na standardowym chłodzeniu bez problemu zrobisz 750-800 MHz z deltą 60. Jak nie wierzysz to mogę standardowe chłodzenie założyć i pokazać że się da ;>

OT: Jak chcesz bardziej podkręcić swojego Palita to zapraszam na GG, pomogę ;]

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić 88GT lub zaczekać na 88GTS na chipie G92 65nm (tak zwane 8800GTS 112sp) które prawdopodobnie będą lekko podkręconymi 88GT

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tej karcie :

 

http://www.allegro.pl/item265276270_galaxy...1800_1_0ns.html

 

firma dosc porzadna i plus ten cichy wentylator ( u mnie na 7300 jest nie slyszalny , predkosc obizona do 30% i wcale sie nie grzeje za mocno)

Ma moze ktos ta karte , jak sie kreci OC ? jak sie sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie!

 

grafika do 200zł na pci-e

 

komp: sempron 2800+ @ 2.4ghz 24/7 (chociaz czasem go wyłącze) dfi infinity nf4x, fortron fsp350-mdn, 1gb ramu ddr smigającego na 2T (2x256+1x512)

 

mam kilka typów :D 7600gs galaxy z ddr3, 6800gt, X800GTO@16p. poradźcie coś ;) co bedzie najbardziej wydajniejsze pod np. coda4, pro streeta itd, nie mysle o tej grafice na jakis dluzszy czas wiec dx10 nie koniecznie potrzebny :D pogram przez zime i sprzedam ;)

7600GS szukaj, na pewno znajdziesz :)

a co sadzicie o tej karcie :

 

http://www.allegro.pl/item265276270_galaxy...1800_1_0ns.html

 

firma dosc porzadna i plus ten cichy wentylator ( u mnie na 7300 jest nie slyszalny , predkosc obizona do 30% i wcale sie nie grzeje za mocno)

Ma moze ktos ta karte , jak sie kreci OC ? jak sie sprawuje

Ja mam innego, tańszego Galaxy z innym chłodzeniem. Takty takie same. Cena Twojego rozwala, za 420 masz X1950PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozważam zakup 3 kart, albo 8600 gt palit sonic+ co wiele osob zachwala, cena kolo 350 zl jak mysle, 2600 pro lub xt cena podobna, albo 1950 pro 512 za i tu juz roznie 420 256 MB albo kolo 470 512 MB. pytania sa nastepujace oplaca sie dolozyc do radeona, zarobi na siebie ? wedlug testow niby jest sporo mocniejszy.

 

pytanie nr. 2 bardzo mu potrzebne te 512 mega? doloze te 70 zl jak ma tosens.

 

pytanie nr 3 jakduza jest roznica miedzy 1950 pro i gt ? nadrobie ja w oc, w sesie ze obie podkrecas ie do podobnych wartosci czy wersja pro bezdie duzo mocniejsza jednak ?

Edytowane przez leonheart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma i nie powiem, żeby wyło, ale bardzo ciche nie jest. A może tani Palit + do tego Evercool Turbo II ?

 

tylko palit sonic+ i do tego te chlodzenie wyjdzie wiecej niz te galaxy co podalem z zalmanem (okolo 378zl + 59 = 437 czyli wiecej niz galaxy za 420), a tak pozatym to jest te chlodzenie nie kobatybilne z seria 8600 ( http://www.4max.pl/default.asp?g=141&g...mp;produkt=2187 )

Ja bym aczej chcial sie dowiedziec jak te galaxy sie kreci ? czy sa jakies vmody itp ?

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko palit sonic+ i do tego te chlodzenie wyjdzie wiecej niz te galaxy co podalem z zalmanem (okolo 378zl + 59 = 437 czyli wiecej niz galaxy za 420), a tak pozatym to jest te chlodzenie nie kobatybilne z seria 8600 ( 2816407[/snapback]

http://www.agito.pl/seria_8/palit_xpertvis...168.326140.html

 

 

 

Ma ktoś jakieś pojęcie czy ta karta jest w technologi G92 zrobiona?

Jest to to samo co każdy 8800GT z lepszym zasilaniem GPU i innym chłodzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...