Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W styczniu chcialbym sobie poskladac nowego kompa :>. Jak zwykle przy karcie graficznej mam dylemat :-), aczkolwiek do czasu jak ostatnio skladalem komap dla siebie (2 lata temu) widze ze brakuje kart miedzy 500-100 zł. Co jest mi bardzo nie na reke, bo ponad 1000 to dla mnie zdecydowanie za duizo jak na karte a ponizej 500 mam wrazenie ze bedize problem z nowymi grami i na dlugo nie starczy.

 

Zawsze mialem ati, ale teraz mysle raczej o GF, bo sa chyba lepsze - myle sie?

 

Pierwsze co mi wpadlo w oko po przeczytaniu recenzji itd. to:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...758&katid=5

8600GE

 

lub http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...149&katid=5

8600GTS nie wiem ktora szybsza.

 

Czy te karty sie nadadza do czegokolwiek? Jak jest z DX10?

 

Dzieki za pomoc z gory ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wszyscy mówią żeby w ati sie nie ładować, bo nie warto... ja juz nie wiem.

Zamowilem 8800gt, troche szkoda...ale wybulilem 100 wiecej niz 3780 z prostej przyczyny, sterowniki. W temacie o ati 3 ostatnie strony mozna poczytac, jak komus cos nie dziala, ccc sie wywala, nie widzi taktowan itd. Z grami u ati bylo podobnie od zawsze...dlatego dalem z siebie zedrzec 1000zl na NVidie...wrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam przykre doswiadczenia z ati i sterownikami. Poogladalem ta 3850 ale ... chyba bym wolal juz doplacic do 8800gt. Na allegro jest jedna 3850 za 700 zl prawie. Mysle ze to troche za duzo jak na jej mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000k jest wybor prosty - 8800GT, ale tak do 600-650 to juz nie bardzo - w tej cenie 3850 256mb wydawac by sie moglo sensownym wyborem. Za 416 zł mozna juz kupic 8600GTS 256Mb 720/2000 CoolerMaster Galaxy co za takie pieniązki nie jest zle, nawet w stosunku do 8600GT Palita szczegolnie jak ktos nie lubi oporowo krecic i modowac. Znajomy kupil i poszla na 770/2200 i narzekac nie narzeka - ofc zadnych modow etc.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000k jest wybor prosty - 8800GT, ale tak do 600-650 to juz nie bardzo - w tej cenie 3850 256mb wydawac by sie moglo sensownym wyborem. Za 416 zł mozna juz kupic 2845020[/snapback]

A co byście powiedzieli na duet Palit 8600GT Sonic+ z OC ?

Cenowo kolo 700zl lepszej konfiguracji w tej cenie chyba nie ma.

Wiecie jak moze sie to spisywac wydajnosciowo w stosunku do 8800 ?

IMO lepiej Radeona HD3850. Na Allegro są wersje 512MB po 770 zł :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najtańszego jaki jest. ZOTAC jest jak najbardziej OK.

Ok super ;-). No to juz mam na oku tego Zotaca, do tego zasilke Corsaira 450w, abita ip35 i jeszce jakis proc :D. Mam nadzieje ze w styczniu jeszcze potaniejta te graty troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzis dowiedzialem sie, ze moj nowy komp bedzie smigal z monitorem 24" iiyama ProLite B2403WS-B1 ( http://img.ktr.pl/m/moniiple2403wsb/moniiple2403wsb.pdf ).

Poczatkowo planowalem zakup GF 8600 GT Palit Sonic+, ale moze macie jakies lepsze propozycje? Szczegolnie, ze nie wiem na co zwrocic uwage, kupujac karte do takiego duzego monitora, tak zeby wykorzystac w pelni jego potencjal.

 

Cel: codzienna praca pod windowsem, filmy, gry, od czasu do czasu jakis projekt w AutoCad, moze cos z grafika.

Fundusze: chcialbym sie wyrobic < 500zl

Edytowane przez Duster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzis dowiedzialem sie, ze moj nowy komp bedzie smigal z monitorem 24" iiyama ProLite B2403WS-B1 ( http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/iiy...pelny,id,45220/ ).

Cos ten link nie dziala.

Ale przy pelnej rozdzielczosci, czyli fullHD, ciezko bedzie dla karty ponizej 500zl. Z autocadem nie bedziesz miec problemow. Filmy w HD przy odpowiednim procesorze tez beda hulac az milo.

Ale w grach coz... Proponuje Zotac 8800GT lub Radeon HD3850 lub 2xPalit 8600GT Sonic+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos ten link nie dziala.

Dzieki, juz poprawilem.

 

Ale przy pelnej rozdzielczosci, czyli fullHD, ciezko bedzie dla karty ponizej 500zl. Z autocadem nie bedziesz miec problemow. Filmy w HD przy odpowiednim procesorze tez beda hulac az milo.

Ale w grach coz... Proponuje Zotac 8800GT lub Radeon HD3850 lub 2xPalit 8600GT Sonic+

Procek to DualCore E2160, wiec powinno smigac :)

Z grafika to spodziewalem sie, ze bede potrzebowal czegos mocnego. 2xSonic+ odpada, bo MSI P35 NEO2-FIR chyba nie pociagnie SLi.

A jak sprawa wyglada z pamiecia na karcie? Szukac 512 czy 256 wystarczy?

 

Dzieki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy opłaca się brać RADEONa HD2900PRO 512MB 512BIT 600/1600MHz za 540 zł ? W wyższych rozdziałkach przegania podobno HD 3850 256MB 256BIT DDR4, a po dobrym OC dogania HD 3870 512MB 256BIT. Zasadnicza wada to pobór mocy i głośny wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wyglada z pamiecia na karcie? Szukac 512 czy 256 wystarczy?

Do wysokich rozdzielczosci potrzebna jest pamiec. Pamieci na grafice potrzebna jest tez do przechowywania tekstur. Wielkosc glebi tez ma swoje znaczenie. Koniecznie wiec rozejrzyj sie za czyms z wieksza pamiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam karty do 500zł, wg poradnika powinienem kupic x1950pro 512mb, model od PowerColor a AC , kosztuje 480zł, jednak znalazłem propozycje od Galaxy 8600gts 720/2000 1ns, i tam cena między 512mb a 256 mb to kilkadziesiąt złotych, tylko czy szyna 128 nie będzie za mała dla 512mb pamięci?, proszę o pomoc w wyborze... Zaznaczam, że kartę muszę kupić szybko, aby to przed świetami dotarła, więcej kasy nie uzbieram... Myślę, że w tej cenie do wyboru są tylko te dwie propozycję, x1950pro 256 lub 512 i 8600gts 256 lub512, gram na wysokich rozdzielczościach, oczywiście tylko wtedy gdy grafika na to pozwala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmieniasz z karty 7600gs to ja przeskoczylbym na ATI 3850 i dolozyl te 200zl.

A odpowiadajac na twoje pytanie to z tych kart co przedstawiles to wzialbym Galaxy.

 

Witam! Czy opłaca się brać RADEONa HD2900PRO 512MB 512BIT 600/1600MHz za 540 zł ? W wyższych rozdziałkach przegania podobno HD 3850 256MB 256BIT DDR4, a po dobrym OC dogania HD 3870 512MB 256BIT. Zasadnicza wada to pobór mocy i głośny wentylator.

Ja bym sie nie zastanawial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym szukajkę.

Było poruszane 100000 razy, masz rację, że zdania podzielone, ale w grach na dziś lepszy jest Radeon. No i ucieka atut ceny 8600GT, bo za 350 masz X1950P od Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zamówiłem hd3850 od sapphire, porzyczyłem od rodziców 100zł, oddam kiedy sprzedam 7600gs, zamówiłem za allegro od iComp(juhas) , za 599zł , są za 580 ale nie ma opcji za pobraniem, co w tym wypadku było ważne , jak myślicie czy GLS dostarczy paczkę przed świętami??.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

mam pytanie, czy warto w niedalekiej przyszłości kupić Viste? Chodzi o gry, czy narazie jest duży spadek wydajności w porównaniu do XP?

Edytowane przez gumis144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zamówiłem hd3850 od sapphire

No i niezle, ceny tez widze sa juz coraz lepsze :)

Hmm tylko patrze tak na Twoj zestaw i rzuca mi sie w oczy zasilacz :)

Wiesz ze ta karta w stresie troche ponad 200W moze pobrac ? Do tego procek 65W, kosci pamieci, dwa dyski i plyta glowna.

 

Takze Vista sobie nie zaprzataj glowy tylko zasilaczem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze rzeczywiscie wyrobi ale juz bez OC. Na wszelki wypadek zrob jednak pomiary wszystkich napiec 3.3V, 5V i 12V w idle i w stresie (uruchamiajac jakies ostre testy zwlaszcza zwiazane z grafika). Zrob to miernikiem najlepiej. Podaj jakie masz napiecia jak juz karta bedziesz miec ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprzęt chodzi aktualnie bez OC :), raczej wolę ciszę niż oc , napięcia oczywiście że zmierzę, mam miernik... Ciekawe czy wogle karta dojdzie przed sobotą :)

Edytowane przez gumis144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ta Vista to chodzilo Tobie o DX10? Swoja droga jestem ciekaw dokladnie jak bedzie sie spisywac w DX10.

W kazdym razie 8600GT wymieka w DX10 no chyba ze ktos lubi pokaz slajdow :) Mysle wiec ze 3850 powinna dawac jakos rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...