Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Frydz - najmocniejszą kartą jaką kupilbym do tego zestawu jest 7300 GT.

Dar max - komputronik bee! fuu! za drogo tam.Wersja OC raczej sie nie opłaca bo płacisz za to co sam możesz zrobić w kilka minut ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między tymi kartami jest jakaś konkretna różnica poza firmą i ich ceną? :wink:

Bo chciałem się na jedną z nich zdecydować ale wdaje mi się że wszystkie to to samo..

 

->GeForce PCI-E 8800GTS Zotac ZT-88SES2P-FSP 512 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit)

->GeForce PCI-E 8800GTS Gigabyte GV-NX88S512H-B 512 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit)

->GeForce PCI-E 8800GTS Asus EN8800GTS/HTDP/512M 512 MB TV-out / 2xDVI BOX (256-bit)

Edytowane przez bobby9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec wybor padl na 8800gt 512 mb

duzo czytalem o tym jaki to gf jest cieply.... bardzo by mi zalezalo na niskiej temperaturze.. przede wszystkim w 2D bo czesto kompa na noc zostawiam... nie znam sie za bardzo na chlodzeniu.. wiem ze jest pasywne lub aktywne (czyli wentylatory) a co to znaczy ze referencyjne? (standardowe chlodzenie producenta?) myslalem moze nad jakas pasywna opcja + do tego jakis wentylator? zalezy mi na takim rozwiazaniu zeby bylo dosyc proste. najchetniej kupilbym karte wsadzil do srodka i zeby miala malo stopni icon_smile3.gif podajcie kilka mozliwosci... czytalem tez o wymianie chlodzenia.. poradzcie cos w miare prostego, efektywnego i konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

referencyjne to jest to jednoslotowe , które pokazała nvidia na pierwszych 8800gt

wymiana chłodzenia - jeśli pasyw to proponuję accelero s1 + radiatory na pamięci - opcja jest cicha a przy nawiewie z cichego 120mm wiatraka da sobie radę z kartą z palcem w nosie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Mam aktualnie:

 

X2 4200 s.939

2x1gb + 2x512=3GB pamięci

Asus A8n32 sli Deluxe

i inne...

 

Zastanawiam się nad kupnem karty 8800 GTS 512 (g92) - Cz coś będzie ograniczało tę kartę....to ma być zakup na przynajmniej dwa lata. Nie gram często, ale jak już gram to najlepiej w dobrej jakości - przynajmniej w dobrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam teraz:

 

Athlon 64 3000+

Corsair 2x512 MB DUAL

 

Czy komp bedzie ograniczal PALIA GF 8600GT Sonic+ ?

Czy pogram sobie w rozdzielczosci 1024x768 w Crysisa na high plynnie ?

Na high to mi się muliło (czyli było ok 20fps w demie) na 8800GT320 i X2@2,7GHz... Teraz mam 8600GT od palita i na średnich jade wmiare płynnie na kompie z podpisu.

Co do Twojego kompa to podkręć procka do min. 2,5GHz i dokup 1GB RAMu (do Crysisa) i wtedy 8600 będzie wykorzystany dobrze ;)

 

Ja mam podobne pytanie czy mój procek core 2 duo E6300 1,83 bez kręcenia będzie ograniczał bardzo 8800GTS lub ewentualnie przyszła kartę GeForce 9800

Będzie. Podkręć go troszke do ok 2,5GHz i będzie miło :)

 

Johny_85 podkręć troszeczke procka do standardowych 2,5GHz i też będzie miło chodzić ten 8800GTS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie. Podkręć go troszke do ok 2,5GHz i będzie miło :)

Ok to dobre info zawsze się zaoszczędzi :) Jak podkreciłbym do 2,5 Ghz i dokupił 8800 a jak by miał kasę 9800 pewnie wiatrak boxowy trzeba było by zamienić na jakąś Scythe? A jak z płytą główną która szczerze powiem jest z dolnej półki (Gigabyte S3 945) :] ?

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to dobre info zawsze się zaoszczędzi :) Jak podkreciłbym do 2,5 Ghz i dokupił 8800 a jak by miał kasę 9800 pewnie wiatrak boxowy trzeba było by zamienić na jakąś Scythe? A jak z płytą główną która szczerze powiem jest z dolnej półki (Gigabyte S3 945) :] ?

Spróbuj. Najpierw poczytaj o tej płycie i zobacz co można z niej wycisnąć ;) A procka to na te 2,5GHz powinieneś bez problemu podkręcić.

Co do chłodzenia to jeśli proc zacznie się grzać to można wymienić na wydajniejsze. Drugi przypadek to jeśli hałas robi się uciążliwy... Ale to już nie w tym wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj. Najpierw poczytaj o tej płycie i zobacz co można z niej wycisnąć ;) A procka to na te 2,5GHz powinieneś bez problemu podkręcić.

Co do chłodzenia to jeśli proc zacznie się grzać to można wymienić na wydajniejsze. Drugi przypadek to jeśli hałas robi się uciążliwy... Ale to już nie w tym wątku :)

 

Płyta główna to http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gig...pelny,id,31016/

Czyli rewelka nie jest jak chciałbym RAM z 800Mhz nie da rady :/ ale zobaczę czy sie da wycisnąć ostatnie soki z niej czy będzie potrzebna wymiana :] Już nie robię OT :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaka karta będzie najlepsza do zestawu:

CPU E2160 1,80 GHz (wiatrak z boxa)

na ASUSie P5B-VM SE

DDR2 OCZ spec oops 2x1GHz 800MHz

Philips 170S 17'

Chieftec 450W

karta tak do 330 zł ( może GALAXY GF 8600GT 256MB DDR3 albo MSI GEFORCE 8600GT 512MB PCI-E HEATPIPE albo GIGABYTE 8600GT 256MB)

 

i do drugiego zestawu:

CPU AMD Athlon 64 3700+ (słaby wiatrak, planowana zmiana na AC Freezer 64 Pro)

na ASUSie A8V-VM SE

DDRI Goodram 256 MB 400MHz + Goodram 512 MB 400MHz

Samsung SyncMaster 710N 17"

Mode Com MC 350W

karta tak do 110 zł. (może MSI ATI X1600PRO 256MB DDR2/128bit 600/800Mhz albo GIGABYTE GeForce7300GS 256MB)

 

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez kaneda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem, mianowicie planuje zakup nowej grafy. Wybór padł pomiędzy 8800GT a x3870. Początkowo miałem w planie kupić ATI, tylko tą karte brałem pod uwagę w tym przedziale cenowym. Niestety nagle "buum" qmpel pokazał mi test jak ATI zbiera w dupsko z GeForcem. Teraz juz kompletnie nie wiem co robić, byłem za ATI od początku a teraz się waham. Nie wiem czy jest sens liczyć na podnoszenie napięcia w ATI na GPU i MEM celem ekstremalnego OC, nie wiem też jak w porównaniu do ATI wypada OC 8800GT. CZy ktoś z Was miał może obie karty i testował je, niekoniecznie smarki bo to sobie można w duu.. wsadzić, chodzi mi o jakieś zabójcze dla graf gry?

Liczę na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana części odpada do gier mam Xboxa360. Ale połakomił bym się na jakieś fajne RTS(na X360 niby są ale nie zabradzo lubie grac na gałce wole myszkę :D) i dlatego chce wymienic kartę ost. miałem GF 6600GT no to wydajnośc ostro podskoczyła ale była walnięta(Artefakty i zwiechy w grach)Chciałbym żeby karta była nowa albo używana lecz miała gwarancje. Podawajcie propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...