Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić o radę jaką karte z nvidi 9600 kupić?

 

ja myślę o MSI N9600GT OC

MSI karta

Myślicie, że to dobry wybór, czy może raczej coś innego? (gram raczej mało, ale jeśli już to głównie w rozdzielczości 1280x1024, obecnie posiadam geforce palit 8600 256 mb sonic +)

A może wogle nie opłaca mi się teraz wymieniać.

Edytowane przez MrGarf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić o radę jaką karte z nvidi 9600 kupić?

 

ja myślę o MSI N9600GT OC

MSI karta

Myślicie, że to dobry wybór, czy może raczej coś innego? (gram raczej mało, ale jeśli już to głównie w rozdzielczości 1280x1024, obecnie posiadam geforce palit 8600 256 mb sonic +)

A może wogle nie opłaca mi się teraz wymieniać.

Powiedz ile kasy, bo może styknie na 8800GT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 500 zł to raczej maks, ale wolałbym do 450 zł. Dlatego wydaje mi sie ze palit 9600 by mi wystarczył, a ma dobre chłodzienie (wiem bo obecny 8600 dziala ok ;))

9600 produkuje nieporownywalnie więcej ciepła niz 8600 (pobor mocy 9600 jest praktycznie rowny poborowi mocy 8800gt), więc tym się nie sugeruj.

 

Niemniej jednak 9600gt to jak najbardziej fajna karta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się pod temat - interesuje mnie która 8800gt (interesuje mnie tylko wersja 512 mb) ma wydajne chłodzenie - jakoś mnie to jednoslotowe od Zotac nie przekonuje, jak dla mnie może być głośno, byle by były chłodzone też pamięci (a jak sekcja zasilania tez będzie chłodzona to rewelka).

Arczi - to co proponujesz chyba nie chłodzi pamięci co?

Edytowane przez SWENOR27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SWENOR - na moje nie chlodzi pamieci, lecz w 100% pewny nie jestem. Ale nawet jesli mam racje, to i tak to chlodzenie jest bardzo ciche i wydajne, z naciskiem na to drugie, wiec mysle ze tragedii nie bedzie jesli nie bedzie dmuchalo na pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączę się pod temat - interesuje mnie która 8800gt (interesuje mnie tylko wersja 512 mb) ma wydajne chłodzenie - jakoś mnie to jednoslotowe od Zotac nie przekonuje, jak dla mnie może być głośno, byle by były chłodzone też pamięci (a jak sekcja zasilania tez będzie chłodzona to rewelka).

Arczi - to co proponujesz chyba nie chłodzi pamięci co?

IMO, pierwsze lepsze 8800gt + VF900Cu lub podobny cooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. czy jest sens, dopłacając około 100-1x0 zł, wymienić 88gt jak w podpisie na 88gts g92? powody: hałas i temperatury, a nie chce bawić się w samodzielną zmianę chłodziwa. druga opcja to 88gt od galaxy z CM albo od GB z zalmanem przy dopłacie kilkadziesiąt złotych (30-40). pozdrawiam.

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze o 8800GT:

Mam do wyboru:

Galaxy 600/1800 za ~590

MSI 660/1900 za ~585

LeadTek 650/1800 za ~549

 

Co do chłodzenia - jak obmyślę jakiś sensowny sposób na chłodzenie pamięci i sekcji zasilania, to na GPU wyląduje bloczek.

(7900GS z radiatorami i lekkim nawiewem zmarł - co prawda po półtora roku, ale zmarł :)

A jak już karta będzie zwodowana, będę kręcił GPU.

 

Podsumowując - czy warto dopłacać do zworki na Galaxy? Czy np ten Leadtek sie sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam płytę ASRock P4VM800 (AGP), 2x1GB RAM, procesor Intel Celeron 2.53GHz i czy byłaby możliwość do tego dołączyć kartę graficzną z pamięcią 512 mb jeśli tak to jaką dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mumin do 150zł warto dopłacić do 8800GTS 512MB. Ale tez można brać 8800GT od Gygabite ale w nowszej rewizji.

 

boroveeK MSI i Ledtek nie różnią się niczym poza naklejką. Ale jak możesz to weź galaxy.

 

rafal_m po co chcesz dokładać grafe z 512MB skoro już GF6600 128MB się będzie nudzić? Lepiej sprzedaj proca RAM i płytę i pomyśl o platformie z DDR2 i PCI-E. Jak wolisz zmieniać grafe to Radek 9550 to max co bym u Ciebie włożył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką kartę do 1.000 zł byście w chwili obecnej polecali - parę miesięcy temu już byłem zdecydowany na kartę - ale przez ten czas (musiałem poczekać z zakupem) troszkę się pozmieniało. A połapać się w tych wszystkich numerkach jest ciężko dosyć. Nie chodzi mi o konkretny model (producenta) ale o model - wszystko jedno czy ATI czy NVidia.

Wcześniej chciałem kupić 9800 GTS, potem wyszły 9800GT, a teraz w sumie 9800 GTX są w rozsądnej cenie. Tylko jak wiadomo cena nie zawsze idzie z szybkością karty. Na co ewentualnie zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnością nie 7950GT

 

a ten GTS to który ?? starsze wersje 320/640MB czy nowe lepsze z vram 512 ? domyslam się że chodzi o te na rdzeniu G80(czyli starsze wersje) więc polecam w miarę niedrogi a dobry 8800GT 512MB (G92)

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0...4_0_0_0_0_0_0_0

 

a jak galaxy to z tym chłodzeniem, poprzednie jest bardzo głośne z braku możliwości regulacji obrotów więc zasuwa cały czas na 100%

http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+8800GT+512+CH

 

edit;

oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie kupić Asusa, Winfasta czy EVGA, wszystkie dobre tylko kwestia wiatraka i czujnika temp

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malu po pierwsze 8800GTS obojętnie który wciąga nosem 7950GT. Jak masz zamiar kupić 8800GTS 320/640 to zrezygnuj i weź 8800GT/GTS 512MB.

mostom do 1000zł to albo weź 8800GTS i do tego dobre chłodzenie albo szukaj radka HD3870X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostom do 1000zł to albo weź 8800GTS i do tego dobre chłodzenie albo szukaj radka HD3870X2.

A lepszy będzie n.p. ten 8800GTS 8800 GTS od n.p. tego 8800 GTX 8800 gtx. Chyba GTX mają lepsze parametry - chyba, że się mylę?

A ten radek od sapphira byłby najlepszy z całej tej trójki HD 3870x2 ?

Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lepszy będzie n.p. ten 8800GTS 8800 GTS od n.p. tego 8800 GTX 8800 gtx. Chyba GTX mają lepsze parametry - chyba, że się mylę?

A ten radek od sapphira byłby najlepszy z całej tej trójki HD 3870x2 ?

Radek byłby najszybszy z całej trójki. 8800GTS 512 ma wydajność na poziomie 8800GTX, jest mniej prądożerny i lepiej się kręcisz. Ja bym brał najtańszego 8800GTS 512 i do tego Zalman VF1000 i wyszła by Ci koło 850zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek byłby najszybszy z całej trójki. 8800GTS 512 ma wydajność na poziomie 8800GTX, jest mniej prądożerny i lepiej się kręcisz. Ja bym brał najtańszego 8800GTS 512 i do tego Zalman VF1000 i wyszła by Ci koło 850zł.

O.K. dzięki serdeczne. Czy przy kupnie GTS - na coś konkretnie zwracać uwagę? Można się na czymś naciąć? A powiedz mi jeszcze jedną rzecz GTS 640MB ma szynę 320bitów, a wersja 512 MB ma szynę 256bitów, a GTX - 384bity. Czy przy podobnych cenach nie warto brać z większą szyną? Nie będzie jednak szybciej chodzić ten GTX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. dzięki serdeczne. Czy przy kupnie GTS - na coś konkretnie zwracać uwagę? Można się na czymś naciąć? A powiedz mi jeszcze jedną rzecz GTS 640MB ma szynę 320bitów, a wersja 512 MB ma szynę 256bitów, a GTX - 384bity. Czy przy podobnych cenach nie warto brać z większą szyną? Nie będzie jednak szybciej chodzić ten GTX?

Poszukaj sobie testy tych grafik i sam oceń. Najważniejsza jest ilość shaderów i ich prędkość i dla tego GTS512 bije na głowe GTS640 będąc sporo tańszym. Poza tym 8800GTS512 i 8800GTS640 mają podobną przepustowość pamięci gdyż wersja 512MB ma szybsze pamięci.

A przy wyborze kierować się ceną i ewentualnie czy ma plomby w razie wymiany chłodzenia na lepsze.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej do zestawu z sygnatury. Karta będzie pracowała w rozdzielczości natywnej monitora: 1440x900. Zależy mi na ciszy. Ze względu na problemy z dostępnością Accelero S1 rev. 2, nie chcę bawić się w zmianę chłodzenia. Kartę zamierzam lekko podkręcić ;) . Zastanawiam się nad tymi modelami:

 

Gainward 9600GT GS 447 zł

 

Galaxy 8800GT CM HP 565 zł

 

TwinTech 8800GT XT 589 zł + wymiana oryginalnych wentylatorów na jakiś 12cm ~900 rpm lub podpięcie ich pod jakiś regulator obrotów.

 

Wszystkie karty mogę odebrać osobiście więc odpadają koszta przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie testy tych grafik i sam oceń. Najważniejsza jest ilość shaderów i ich prędkość i dla tego GTS512 bije na głowe GTS640 będąc sporo tańszym. Poza tym 8800GTS512 i 8800GTS640 mają podobną przepustowość pamięci gdyż wersja 512MB ma szybsze pamięci.

A przy wyborze kierować się ceną i ewentualnie czy ma plomby w razie wymiany chłodzenia na lepsze.

Właśnie sobie poczytałem - faktycznie 8800 GTS 512 + Zalman chyba będzie najlepszym wyborem. Czy są jakieś modele, które się lepiej kręcą od innych po wymianie chłodzenia - czy po prostu brać najtańszą?

BTW: Do tego zalmana chyba jeszcze potrzebny będzie radiator ZM-RHS88 - za 70 zł.

Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...