Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sobie poczytałem - faktycznie 8800 GTS 512 + Zalman chyba będzie najlepszym wyborem. Czy są jakieś modele, które się lepiej kręcą od innych po wymianie chłodzenia - czy po prostu brać najtańszą?

Różnic nie ma dyżuch. Bierz najtańszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jak w podpisie i myślę nad takimi kartami i nie wiem naprawdę co wybrać... Oczywiście kręcić jakby co mogę :)

http://proline.pl/sklep.php?prodid=EVGA+384-P3-E851-AR

http://proline.pl/sklep.php?prodid=GAINWARD+9600GT+512

http://proline.pl/sklep.php?prodid=GALAXY+9600GT+512

http://proline.pl/sklep.php?prodid=SAP+HD3850+256

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,52965/

 

Dodam jeszcze, że ważne, aby karta chociaż w Windowsie była niesłyszalna (jak gram może sobie hałasować trochę) i w związku z tym dobrze by było wiedzieć, jak te chłodzenia się mają, a ewentualnie mam takie coś na Palicie założone: http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,26530/

i mógłbym przełożyć jakby co na kartę nową, tylko tutaj znowu pytanie czy nie ma plomb, bo na przykład w Palicie moim 7300GT plomba na założenie chłodzenia była, no ale Palit tani, więc się nie przejmowałem. Byłbym wdzięczny za rady i ewentualne inne propozycje, byleby cena nie przekroczyła 350-400zł a najlepiej, żeby trzymała się tej dolnej granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o wydajność, to najlepszym wyborem w tej cenie będzie HD 3850, jego chłodzenie jest również ciche!

wątpię... 9600GT będzie lepszy

 

jeśli chodzi o pasywne chłodzenie to GB

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/305931

jednak ta cena wg mnie nie ciekawa, bo za + 90zł (nawet mniej) mamy 8800GT 512

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0..._2859_0_0_0_0_0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o wydajność, to najlepszym wyborem w tej cenie będzie HD 3850, jego chłodzenie jest również ciche!

3850 ma być lepsze od 9600GT skoro 96GT mniejscami prześciga 3870 a w większości tytułów siedzi mu na ogonie?? 3850 jest mocniejszy od 3870? IMHO 9600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to powiedzcie w takim razie co lepiej kupić, HD 3850 Palit 256MB czy NVidia 8800GS Palit?

 

Cena praktycznie taka sama, lecz słyszałem, iż ten 8800GS to jakiś kastrat, a jak z tym jest w grach? Chodzi mi głównie o Crysis i inne nowe gierki na DX10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to powiedzcie w takim razie co lepiej kupić, HD 3850 Palit 256MB czy NVidia 8800GS Palit?

 

Cena praktycznie taka sama, lecz słyszałem, iż ten 8800GS to jakiś kastrat, a jak z tym jest w grach? Chodzi mi głównie o Crysis i inne nowe gierki na DX10

A ciężko poszukać sobie testów i opisów? To samo dotyczy Ciebie rafal_m <_<

Test na IN4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Zastanawiam sie nad zakupem GF 9800 GTX. Od którego producenta byście polecili ta kartę? Chyba, że jej nie polecacie :) to bym był wdzięczny za alternatywę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie chce mi sie bawić w zmiany chłodzenia. Nie mam za bardzo czasu na takie rzeczy. Mówisz, że kicha te GTX? Jak tak przeglądałem testy to nie wypadały źle patrząc na ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle kicha co po prostu podkręcony 8800GTS 512 z lepszym chłodzeniem i wyższą (za wysoką) ceną (najtańszy 8800GTS ok 660zł a najtańszy 9800GTX 790zł). Kupisz 8800GTS 512 to powinan po OC porównywalny bądź szybszy. A jak chłodzenie nie będzie denerwować to nie zmieniaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:razz: Siemano :wink: Jak myslicie ktora grafe lepiej opyla sie brac pozadnej firmy 8800gt 512 z zegarami rdzenia 700>i pamiatek 2000> za okolo 600-640zl czy moze lepiej najtansza 8800gts 512/256 za 640 bo juz owe sa za taka kase??????czy moze zaczekac troche na 9800GT i 55nm bo pewnie beda tansze niz 9800gtx a moze rowne w cenie 8800gts 512 za odp z gory dzieks :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z szybkim pytaniem.

 

Co do sprzętu z siga? 9600gt, 8800gt, czy może coś innego na pcie w tej cenie? Nie chcę kupić karty, którą będzie ograniczał proc i ram, i tak za jakiś czas wszystko idzie do wymiany. Podstawowe wymaganie oprócz sensownej wydajności to cicha praca w idle. Najlepiej z regulacją obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy jest duza różnica miedzy tym 8800gs a dowolnym 9600gt?

Mam zadanie zlorzyc komus kompa. Raczej budzetowka do gier.

 

Zestaw 1.

CPU: E2180-2000

Plyta: Gigabyte na p31 lub Fox p35-s

Ram: Siakis zestaw 2x1gb

HDD: 250-500gb Seagate lub samsung.

 

No i teraz zastanawiam sie czy wlorzyc 88gs czy 96gt do tego zestawu (raczej bez o/c).

Gry to pewnie jakies nowe tytuly. Grid, pro street, Crysis, Cod4 itd.

 

Zestaw 2.

Rowniez zastanawiam sie nad zmianą swojej grafy (sig). Grac gram raczej rzadko (dlatego sklaniam sie raczej do 8800gs i oc). Jesli juz w cos to nowsze i ciekawsze tytuly chocby Crysis, bioshock, wiedzmin, assasins Cred.

 

W rozdzialce większej niz 1024/768 raczej nie gram. Choc gdyby dalo rade pograc na 1280x1024 byloby fajnie :)

 

A więc 88gs czy 96gt? Warto dokladac 100zl?

W pierwszym zestawie bedzie sie pocinac raczej ostro w drugim raczej rzadziej ;)

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit 8600gt - do lepszych nie warto dopłacać, bo, jak sam napisałeś, dość słaby procesor będzie ją ograniczał.

Wezmę pod uwagę Twoją opinię. Ale czy przy obecnych cenach np. 8800gs nie jest on bardziej opłacalny? Różnica w wydajności jest spora.

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=10874

Podejrzewam, że chłodzienie to nie posiada możliwości regulacji obrotów, więc trzeba się będzie pobawić w modyfikację biosu, tak? Chłodzenie glaciator posiada tylko wersja top, czy ta podlinkowana przeze mnie też? Którą bardziej się opłaca - zwykłą, czy top? Różnica w cenie to 20zł.

 

Dużo pytań, wiem ;)

Edytowane przez calvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz najtańszego 8800GTS. Po OC żaden 8800GT mu nie podskoczy.

Mam analogowy monitor (Sony GDM-FW900) - czy każda firma daje jednakowej jakości przejściówki DVI->D-Sub czy raczej brać sprzęt typu EVGA albo BFG? Macie może jakieś doświadczenia z analogami?

 

Drugie pytanie - chciałbym już niedługo przejść na chłodzenie wodne - czy kartom wszystkich firm mocuje się je tak samo łatwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli różnica w cenie jest małą, to można wziąć 8800gs. Tyle tylko, że musisz się liczyć z tym, że możesz nie zobaczyć jego pełnej wydajności.

 

Co do regulacji obrotów, to się nie wypowiem, bo nie mam pojęcia :P 20zł dopłaty do wersji Top to nie tak dużo, a masz troszkę lepsze chłodzenie zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calvis to się zdecyduj. Albo chcesz coś co nie będzie się nudzić na Twoim procu albo coś co się opłaci ale tego nie wykorzystasz. 8800GS to dobra karta i ze świetnym stosunkem wydajność/cena.

Szczesiu nie ma różnicy (albo jest niezauważalna) czy bezpośrednio z D-sub czy przez przejściówke (no chyba że D-sub jest na taśmie jak w niektórych X300 itp.). I chłodzenie zakłąda się identycznie przy tej samej serii kart ale na 8800GTS 320 i na 8800GTS 512 będzie całkiem inne chłodzenie.

lordmalachi jak myślisz o PCI-E za ok 300zł to 8800GS bo za tyle dostałbyś 1950XT a wydajność dużo wyższa. Jak nie to sobie odpuść i zbieraj na nową platforme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczesiu nie ma różnicy (albo jest niezauważalna) czy bezpośrednio z D-sub czy przez przejściówke (no chyba że D-sub jest na taśmie jak w niektórych X300 itp.). I chłodzenie zakłąda się identycznie przy tej samej serii kart ale na 8800GTS 320 i na 8800GTS 512 będzie całkiem inne chłodzenie.

Może nie doprecyzowałem - monitor jest CRT, a nie tylko podłączony po analogu. Pamiętam, że między kartami jest różnica (np. Matrox a starsze Nvidie), więc pytam apropos ew. różnicy między przejściówkami tej czy innej firmy, bo są one de facto przetwornikami C/A (jak mi się zdaje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta grafika to do 500zł, ale jak bardziej wydajna to mogę 100zł więcej dać

Za ok 500zł dostaniesz już 8800GT 512 którą mocno polecam.

Szczesiu naprawde różnicy nie widać. Miałem na jednym monitorze 7300GT za d-sub a teraz na tym samym monitorze mam 8600GT i przejście z DVI-Dsub. Różnica taka że masz element więcej i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...