Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

To konieczność. Sam miałem 8600GT oc jak w sygnaturce i robi mi 9k w 3Dmarku05. I wielkie zdziwienie bo tyle robi na domyślnych taktach. Okazało się że płyta zgubiła ustawienia i proc był na domyślnych. Po OC 4k w góre. Tak więc podkręć już teraz i poczujesz różnice ;)

Niestety u mnie Płyta po zmianie RAM-u obniża mi FSB do 200 :/ Max moge wyciągnąć 233 gdzie powinno być 266 czyli zegar prcoka nawet leci po mniejszych taktowania niż to wymaga standard. Miałem kupić nowe mobo ale dopiero na wakacje kasa się szykuje na DFI. Nie będę kupował Penryna bo z tego co widze e6300 może nawet spokojnie wyciągnąć 3Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, naczytalem sie na forum ze te GTS to padaczka ale chyba chodzi o wersje z 640 i 320mb pamieci ?

 

czyli ten xfx bedzie najlepszym wyborem :)

 

 

jeszcze jedno pytanko:

czym sie rozni ten 88GT firmy BFG: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=9827

od tego oprocz ceny: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=11626

to ze ma podniesione zegary o 50MHz to dlatego jest o 60zl drozszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziales na pytanie, po czesci placisz za pewnosc ze karta ma wyzsze zegary bo ta o standardowych moze sie tak nie krecic w co watpie, musialbys jakas padake trafic. ja bym bral tansza i sam podkrecil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat GTS512 ma niezłe chłodzenie podobne do 8800GTX, a że karta miej się grzeje to starczy w zupełności i nie powinno wyć.

 

Mogę to potwierdzić, bo od zeszłego czwartku mam taką kartę u siebie i jest naprawdę cicha, nawet zimniejsza niż Ati HD 3850 gdzie temp sięgały 70st. C a teraz na GTS'ie ledwo w Wiedźminie mam prawie 60st. C :) i nic nie wyje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dlugo mnie nie bylo i nie wiem z czym sie teraz je grafiki :D

Jak kupowalem Galaxy 7600GS to byla wlasnie popularna ze wzgledu na cene, szybki ram i podatnosc na krecenie.

 

Chcialbym zmienic niedlugo cos z rodziny 8800 albo 9800, powiedzmy do 500zl zeby miec spokoj na 1.5 roku znowu.

Nie bede sie pytal co konkretnie, ale przynajmniej mi powiedzcie o jakich modelach powinienem czytac zeby cos wybrac.

Karta wydajna, podkrecalna, i niewazne jakiej firmy. Chce pograc w BioShock, Crysis, RainbowSix itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie moze dziwne ale od tego jest forum :D :

Moja karciocha maja juz prawie 2 lata ( 8800GTXU ) Problem w tym ze denerwuje mnie trzymanie takiej grzejacej sie coraz bardziej kobyly w skrzyni. Mam zamiar wymienic ja na cos nowego ale...tutaj jest problem bo chodzi mi o cos co bedzie mialo lepsza wydajnosc i bedzie zawieralo sie w jednej karcie ( Przeciwnik 2 kart w jednym kompie...no chyba ze sa farbycznie dwie :D.

Podobno w sierpniu ma pokazac sie R700 i to juz ma byc jakas wieksza roznica.

Czy na dzisiejszym rynku jakas pojedyncza karta daje conajmniej 30% wiecej niz poczciwy 8800GTXU?

Edytowane przez Seriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jaką kartę mógłbym kupić do mojego baaardzo starego (5 lat) już kompa?

Celeron 2.2Ghz

768 MB ram

Zasilacz Feel 300W

GeForce 3 Titanum 64MB

Płyta główna Intel D845PESVL

 

Myślałem nad radeonem x800 GTO i Geforce 7600GT który z nich lepszy?

Chodzi mi głównie o to żeby nie było za dużych lagów w grach np. w Lineagu i żeby nie muliło wczytywanie grafik czy filmików we flashu

 

Zapomniałem jeszcze dodać, że płyta główna obsługuje tylko złącze AGP x4 tak wiec nie wiem czy wogole opłaca sie kupno jakiejs karty ;/

Edytowane przez Midget

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Gainward 9600GT 512MB?? (sorki za pytanie ale przy tak małej ilości czasu jaką posiadam nie miałem jak przejrzeć całego tematu) W Proline jest w całkiem przystępnej cenie 365zł i rozważam zakup. Wyczytałem jedynie że jest dość głośna jednakże można to załatwić riva tunerem wiec niema problemu. Chodzi mi głównie o cenę, nie mam zamiaru wydać więcej niż te 360-400 zł na kartę graficzna która i tak będę musiał za rok wymienić.Warto brać tego Gainwarda czy lepiej dołożyc te 50zł i brać EVGA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techplanet.pl/index.php?id=14092

 

Słyszał ktoś o tej karcie? Nigdzie nie mogę znaleźć opini, a firma MSI i fabrycznie podniesione taktowania muszą dobrze świadczyć o tej karcie. Zastanawiam się, czy warto dać te 450zł za MSI, czy też 400zł za Inno3D (również 512MB) - mowa oczywiście o GF 8800GT

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę odpuściłem temat komputerów... Czy powinienem już zmienić swoją kartę graficzną - 8800GTX bo już rewizja serii 8 była, i pojawiły się 9800GTX i nowe radeony... A w testach porównania są tylko między nowymi 8800GTS a nowymi np. 9800GTX - czyli że ten mój 8800GTX jest już tak słaby, że nawet się do porównań nie nadaje ? To by się pewnie zgadzało... bo w wiedźminie strasznie długo muszę czekać na kolejne lokacje... (np. wchodzenie, wychodzenie z budynków) - i potrafi się gra ciąć po takim oczekiwaniu... Grafa do wymiany ? Jeśli tak - to na jaką ? - może coś od AMD (radeon jakiś?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...