Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką najmocniejszą kartę mogę wsadzić do sowjego sprzętu, aby nie była hamowana przez procesor? Interesuje mnie tylko jednordzeniowy układ. OC nie wchodzi w grę :wink:

 

Mój CPU poradzi sobie z HD4870/GTX280?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jaka grafe moge zmienic do mojego proca 2180@wykreconego na 3.2ghz czy poradzi sobie z 4870 lub 260 gtx czy wykrecenie go do 3.5-3-7 ghz by wydalo do tych graf bo ten wykres pokazuje ze do 8800gts jeszcze wydajny jest ten proc po o/c, jednak takie 4870 jest w 55nm i chyba chlodniejsze wiec ????

post-157238-1215005949_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym 9600GSO 768 MB? Jest lepszy po o/c niż 9600GT?

Tak. Jest to GSO z wyższym taktowaniem i większą ilością pamięci czyli przewaga w wyższych rozdziałkach znika. Test na egiełdzie pokazuje jak sobie radzi GSO. Komentarz chyba zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić Radeona z sygnaturki na coś nowszego. Zostaję nadal na AGP. Planuję kupić coś za max 250 zł, a najlepiej taniej. Po głowie chodził mi Palit GeForce 7300GT Sonic 256MB DDR3 (aktualnie jakieś 200 zł na allegro), ale po lekturze forum wpadł mi w oko też nieco droższy Radeon HD2600XT od Sapphire również na pamięciach DDR3 (ok. 230 zł). Oczywiście w grę wchodzi podkręcanie za pomocą softu. Która będzie najlepsza przy standardowym chłodzeniu? A może lepsza będzie jakaś inna karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić Radeona z sygnaturki na coś nowszego. Zostaję nadal na AGP. Planuję kupić coś za max 250 zł, a najlepiej taniej. Po głowie chodził mi Palit GeForce 7300GT Sonic 256MB DDR3 (aktualnie jakieś 200 zł na allegro), ale po lekturze forum wpadł mi w oko też nieco droższy Radeon HD2600XT od Sapphire również na pamięciach DDR3 (ok. 230 zł). Oczywiście w grę wchodzi podkręcanie za pomocą softu. Która będzie najlepsza przy standardowym chłodzeniu? A może lepsza będzie jakaś inna karta?

 

 

 

za 200-250zl to ja bym wolal brac 7600gt nowe spokojnie sie kupi a z uzywek widzialem juz w tej cenie 7900 ewentualnie jakis 1900 ale na agp sa tez z seri hd3xxx nowe wiec wybor jeszcze jest :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo 3650...

No wszystko fajnie, ale ceny zaczynają się od ok. 280 zł. Wolałbym trzymać się ustalonych granic cenowych.

Edytowane przez KijasS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie jeden raz zadawane pytanie na forum, niestety nie jestem wstanie przeszukać dogłębnie, wiec rodzi się pytanie.

 

Asus 8800GTS 512mb czy nowy ATi HD4850 512mb.

 

tego asusa mogę mieć za 550zl, ATi tez coś w tych granicach 500-530zl wiec różnice nie wielkie, tylko ze. Ten Asus ma fajne dwu slotowe chłodzenie jak każdy 88GTS wiec nie ma potrzeby jego wymieniania, miałem okazje go testować i jest cichy.

 

zaś jeśli chodzi o ATi to każda wersja teraz ma to jedno slotowe chłodzenie, co prawda nie super głośne, ale jak testowałem jakiś czas temu 3850 z takim samym chłodzeniem to temp sięgały do 90stopni! wiec dochodzi kolejne 60-70zl na chłodzenie (np S1)

 

Kolejna rzecz która mnie meczy, to czy cały ten PhysX i CUDA od nvidii w sterownikach jest wart, czy to tylko marketing i w grach mnie się nie przyda. ATi ponoć tez jakoś może to obsługiwać ale słyszałem ze na razie tylko w przypadku modelu 3850 się udało. Jak to się będzie miało na przyszłości - najbliższy rok, półtorej ?

 

Grafa będzie na kręconym E8200 wiec raczej ograniczać nic nie powinno.

 

Proszę o poradę i najlepiej z opisem dlaczego to, a nie tamto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym w tej chwili ATI/AMD -są to karty które mają większy potencjał niż seria 8800, już zresztą udowodniły ,że są warte swojej -atrakcyjnej-ceny.

To karty ,które dopiero zaczynają na rynku, więc można założyć że przez długi czas będą bardzo intensywnie wspierane przez producenta.

Co do NV.No cóż przedstawię swoją wersję wydarzeń z ostatnich dni. :wink:

 

Premiera hd4850/70, i spore zaskoczenie w siedzibie NV.Trwa nerwowe wyrzucanie starych pudełek po pizzy, i kubków po kawie.Wstrzymane urlopy, szefowie odpowiednich pionów chodzą znerwicowani z kąta w kąt i czekają, aż z góry przypłyną instrukcje.

Co możemy zaoferować jako przeciwwagę nowych kart? Yyyy... w tej cenie -NIC myślą wszyscy, i czekają na instrukcje.

No ok .mamy wreszcie coś ,nowy-stary GTX w 55nm, nocny mail do AnandTech i już robi się głośno.Ale to nie zadziałało, nikt już nie nie nabierze się TRZECI raz na ten sam numer .

AAaa mamy coś -PhysX.

W zasadzie to jeszcze nie działa(i długo nie będzie), ale kto będzie w to wnikał? Ważne, że możemy to puścić JUŻ w świat, zrobi się głośno ,wielu zapomni o Radeonach, kto zwróci uwagę , że to wersja Alpha, przez marketingowców zamieniona na w Betę do downloadu.

Ufff, no to już coś ,mamy czas zanim użyszkodnicy pokapują się , że PhysX jeszcze zwolni karty ,które w kilku grach i tak ledwie zipią.

No dobra czas na CUDA.

Póki co ,zwykły użytkownik nie wyciągnie z tego żadnych korzyści ,no ale parę slajdów ukazujących przyszłość przekona wielu, wszyscy chcą być "future proof" no nie? :wink:

 

Oczywiście to wersja nieoficjalna, NV została po prostu zaskoczona wydajnością nowych kart AMD/ATI.I już nie chodzi o to ,że HD4850 zaledwie doganiają karty poprzedniej generacji tj.G92. Liczy się to co mamy TERAZ .A dostajemy produkt wręcz napakowany możliwościami (UVD) DX10.1 w dobrej cenie i wydajny.

W perspektywie ROZCZAROWUJĄCEGO G200 (umówmy się -wszyscy liczyli na sporo więcej) to niezły sprzęt,za uczciwą cenę.

Można powiedzieć ,że DX10.1 to nic nie dający "ficzer" i podobnie jak kiedyś DX 8.1 z którego prawie nikt z tego nie korzystał, ale w chwili obecnej sytuacja jest nieco inna ,gdyż polityka firmy AMD jest inna.Jest spora szansa ,że nadchodzący DX11 będzie zawierał funkcje DX.10.1 co tylko przedłuży żywot kart-które wtedy będą dogorywać,ale też mają szanse być podobnie długowieczne jak R.9700/9800).

Nie chcę tutaj drwić z NV ,ale to co proponują to w tej chili tylko marketing.Gdyby można było w tej chwili zassać aplikacje do enkodowania plików mp3/ogg czy innych kodeków, gdyby PhysX JUŻ działało zadowalająco ...

No ale tak nie jest , jest tylko marketing i spadek cen, bo nagle okazało sie, że co mądrzejsi userzy NIE SĄ LOJALNI i kupią to co jest lepsze, lub ma lepszy stosunek wydajność /cena nie patrząc na producenta.

 

Wybierz mądrze,albo poczekaj na realne korzyści lub dalszy spadek cen.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął jakiś porządny test i zlookał w gry w jakie najczęściej grasz.

BezbronnyPL skoro uważasz radka 4850 za taki cudo to jak skomentujesz wynik w crysisie gdzie przegrywa z 88GT przy włączonym anizo a jeśli się nie mylę to właśnie jest gra z największymi wymaganiami co do sprzętu? Te dwie grafiki są na podobnym poziomie. I jak na razie żadnej bym nie faworyzował.

I ciekawe czy ten DX10.1 coś da czy będzie takim samym bajerem jak DX9b albo się okaże że będzie tak wydajny jak 8600GT w DX10. Widzę że jesteś w temacie więc nie rozumne po co mówisz o technologii "przyszlości" przez pryzmat: CUDA to zło a DX10.1 to już dobro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie samym crysis się żyje, zresztą testowanie grafiki w tej grze pod kątem ogólnej wydajności mija się z celem. Przeglądnąłem kilka testów m.in. na pclab, in4, egieldzie i dwóch zagranicznych serwisach i tylko na e-giełdzie ten radek jakoś delikatnie wolniejszy był względem 88gts, reszta zdecydowanie na korzyść ATi. Patrząc jeszcze pod kontem, że kręcą się one bardzo dobrze to wynik może jeszcze wzrosnąć więc chyba się zdecyduję na ATi.

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary artykuł

stare grafy

niskie rozdzialki...

Juz od czasow q3 i geforca 2gts wiadomo ze k62-450 blokowal karcioszke i dopiero duronik 600 pokazywał qpa;], mowiac powaznie

na necie jest masa testow o skalowaniu wydajnosci grafy w zaleznosci od proca i tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Procek e4500 nie kręcony, kasa 500zeta i odwieczne pytanie co kupic?

 

W budzie siedzi 7300gt,ktora na niewiele sie zdaje. Moje przemyslenia

 

ASUS ATI 3870 EAH3870 512MB DDR4 - drogi, ale podobno cichy

SAPPHIRE RADEON HD 4850 alias grzałka - wiem wiem,procek bedzie spowalnial jak cholera, ale jest w zamysle wymiana proca :)

Odwieczny konkurent 3870 czyli 8800gt:

myslalem o tej:

GIGABYTE 8800GT 512 700/1840 TF VF830 - podobno niezla, prosze o opinie

9600gt zotac amp - dobre opinie , ale jak ona sie ma do np. 3870 który podałem wyżej.

Na końcu pozostaje jeszcze MSI GeForce 8800GTS 320MB 320BIT. Głównie ceną, ciekaw jestem jak ona daje rade vs 3870 i 9600gt.

Pozdrawiam i czekam na opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Kupuję e2180 @ > 3Ghz i myslałem o karcie graficznej do tego.

"Ostateczny" wybór padł na 9600GT, rozważam tutaj 2 modele

 

MSI GeForce 9600GT OC 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

 

oraz

 

Gigabyte GeForce 9600GT SilentPipe 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

 

Jeśli są propozycje w tej cenie na inną kartę, chętnie spojrzę ;)

 

z góry dziekuje :)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa propozycje:

Palit 9600GSO 768MB za 298zł

INNO 3D 8800GT za 398zł

I komentarz by sie przydał.

GSO 768MB jest szyszy od 96GT. A cena jak widać sporo niższa.

8800GT jest już o wiele szybszy. Ale cana ok 400zł.

Jeśli zależy Ci na ciszy to GSO+Accelero S1 rev2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

 

Rozważam teraz w takim razie tego 9600GSO 768MB + accelero, ale co bys powiedział na

 

Gainward GeForce 9600GSO GoldenSample 768MB DDRIII /192bit/ HDTV 2xDVI ?

 

Zależy mi na ciszy ;) i pytanie, czy to będzie ciche, bądź inny 9600GSO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, co doradzicie tak do 320 zł, na pcie ? wolał bym aby to był jakaś karta nVidi, bo na ati i ich opogramowanie to ja już patrzeć nie moge.

Edytowane przez gixy105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...