Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam karty do ok 300zl, bo 7900gz juz troche slabe jest... moje typy to 8800gts 320, 9600gt 9600GSO 768 radzio 3850 lub 3870

Co z tego sie oplaca najbardziej? Chyba ze macie jakies inne propozycje

Edytowane przez misiu_konin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem towarzysze forumowicze.

Zacząłem się zastanawiać nad zmianą karty graficznej (nie tylko, pomińcie moją obecną konfigurację). Mam teraz 7900gto, którego przy dobrych wiatrach opchnę za jakieś 200-250zł. Chciałbym dołożyć maksymalnie 100zł i kupić coś lepszego.

Czy KUPIĘ coś lepszego? Czy za tę cenę różnica będzie ZNACZĄCO zauważalna? Nie gram w marki i inne pierdy. Pytam, czy naprawdę zobaczę, tudzież odczuję zmianę FPS na lepsze? Prosiłbym o wypowiedzi raczej z autopsji, niż przeczytanych opinii i domysłów ;)

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać 60 zł do 9800GT 512, będzie duża różnica w wydajności w stosunku do 9600GSO 768?

 

I czy Modecom MC 350W da rade przy athlonie x2 6000+ 125W

 

 

I czemu ten Palit GeForce 9800GT Super 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI jest taki tani wszędzie? Ma go ktoś jak się spisuje? :P

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, byś kupił MSI 9600GT 512MB.

A nie lepiej np jakiegoś 8800GT? Szkoda, ale mam wrażenie, że tu mało ludzi zagląda, chciałem zapobiec "śmieceniu", ale chyba bez osobnego tematu się nie obejdzie, chciałbym zobaczyć opinię większej ilości osób...

Aha, bo w sumie to też ma znaczenie - karta chodziłaby razem z p5k-e i e6750. W takim wypadku zasiła też da radę?

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać 60 zł do 9800GT 512, będzie duża różnica w wydajności w stosunku do 9600GSO 768?

 

I czy Modecom MC 350W da rade przy athlonie x2 6000+ 125W

Jak masz kasę, to dopłać, karta jest zauważalnie lepsza (256bit i 112 shaderów robi swoje) i ma potencjał OC. Zasilacz da radę w obu przypadkach.

 

A nie lepiej np jakiegoś 8800GT? Szkoda, ale mam wrażenie, że tu mało ludzi zagląda, chciałem zapobiec "śmieceniu", ale chyba bez osobnego tematu się nie obejdzie, chciałbym zobaczyć opinię większej ilości osób...

Aha, bo w sumie to też ma znaczenie - karta chodziłaby razem z p5k-e i e6750. W takim wypadku zasiła też da radę?

Jak znajdziesz jakąś używkę w tej samej cenie, to czemu nie... Ty, w przeciwieństwie do kolegi wyżej, nie dopłacaj do 8800GT/9800GT, do tego Athlona (1-rdzeniowiec...), i tak 9600GT jest zbyt mocny i nie odczułbyś różnicy tak jak Ralfo ze swoim E5200.

 

Twoja edyta zmienia moją odpowiedź - jest zatem taka, jak w przypadku Ralfo.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten 9800GT (or GSO się zobaczy) ma iść do Athlona X2 6000+ ale to szczegół :P

 

Ten Palit GeForce 9800GT Super 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI będzie dobry? Bo to najtańszy 9800GT jaki znalazłem.

Sorry, cytat jest o Athlonie, a ja spojrzałem na siga... Zmęczenie materiału najwyraźniej.

 

Palit jak to Palit, ma bodajże plomby na chłodzeniu, więc go nie zmieniszm, a chłodzenie ciche nie jest...

 

Na twoim miejscu kupiłbym Sapphire HD4830 Dual Slot - wersja HD4850 jest tu polecana z racji cichego chłodzenia, a karta kosztuje w Agito 435zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój radek to suszarka to fakt, ale czy jestem zadowolony? Tak średnio w sumie ;], nie mam pkt. odniesienia ale przyznam że mam na nim problemy z grami z którymi nie miałem problemów na GF6600GT :P. Ale odbiegamy od tematu, do tamtego kompa po prostu musi być GF i to nie ma nic wspólnego z moimi upodobaniami marek (nie żebym jakieś miał, kupuje to co działa lepiej albo się bardziej opłaca ^^), no i ten 9800GT od palita będzie minimalnie tańszy a tu już budżet naciągnięty do granic możliwości ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupiłbym Sapphire HD4830 Dual Slot - wersja HD4850 jest tu polecana z racji cichego chłodzenia, a karta kosztuje w Agito 435zł.

Chyba sam się skuszę na niego. Ale wpierw muszę kupić ramy i wymienić zasilacz, bo ten jest niewystarczający

 

Czym się różni wersja BULK od LITE?

Edytowane przez mikla91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit 9800GT zamówiony, może będzie dobry :] ciekawe jak skończyło się na 9800GT bo początkowo miało iść 8600GT :P (pomijam fakt że mobo zamiast 100zł wyszło 300zł... tja tani komp na amd miał być...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie 8800GT czy jak zamienię na 4870 to odczuję jakąś różnicę w grach głównie chodzi o GTA IV. Czy to się opłaca, czy może jakąś inną grafikę.

Mój komp:

Procek Core 2 Duo E6750 OC 3GHz

Ram 4GB

Bequiet 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra mam kilka h na podjecie decyzji i musze spadac do pracy (po niej zakup grafiki) i nie przeczytalem 50stron tego tematu ... : HD4870 (800zl) czy HD4850 (520zl) od Gigabyte + Zalman lub AC -> Znajde kase na HD4870 ale jak HD4850 + chlodzenie wyciagne prawie z tego HD4870 to sie skusze. Procesor to E8400 + OC, zasilacz BQ 500W i max rozdz. w jaka moge grac to 1680x1050 + AA i AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alta1r 4870 mocniejsze i jeśli możesz to warto dołożyć. Poza tym gigabyte nie ma najlepszej opini w wyższym segmęcie.

 

Kunor szczerze to już radek troche się nudzi w grach które wykorzystują 2 rdzenie. Zresztą XT jest już mocną grafą i dopieru zmiana na soć pokroju 8800GS/9600GSO wchodzila by w rachube ale procek je już konkretnie ograniczy.

 

z3l, pomyśl nad 7600GS DDR3 jeszcze. Jak chcesz koniecznie 6800 to brałbym też wersje GS 256MB. XT są słabe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która karta 9800GT chłodzona powietrzem jest waszym zdaniem najcichsza? Np z tych dostępnych tutaj: http://znak.pl/index.php?search=9800&x...how_subcat=3625 albo w komputroniku?

 

Do tej pory miałem na celowniku produkt Twintecha o nazwie 9800GT XT, ale słyszałem opinie że mimo chłodzenia Coolermastera nie jest on taki cichy, głównie przez brak możliwości ręcznej regulacji obrotow/przez sterowniki. A może źle słyszałem i jednak jest to najcichszy 9800Gt chłodzony powietrzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...