Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa dosyć złożone pytania.

 

1. Dobór grafiki do procesora. Mam Q9650, kupiony nie ze względu na gry, ale pograć też lubię, więc... Co byłoby sensownym wyborem? Nie zamierzam go kręcić. Myślę sobie tak (nie wiem czy dobrze): gier, które wykorzystują 4 rdzenie jest garstka, ale gry obsługują Multi-GPU. Skoro najbardziej klasyczny zestaw to dwurdzeniowy procesor + jednordzeniowa karta, to zestaw czterordzeniowy procesor + dwurdzeniowa karta będzie sensownym wyjściem i będzie dawał radę tak, jak powinien, bo CPU nie będzie ograniczał GPU. Dobrze kombinuję czy nie bardzo? Chodzi mi o to, czy lepszym wyborem w tym wypadku byłaby jedna, mocna jednordzeniowa karta, czy dwurdzeniowa, gdzie każdy rdzeń jest słabszy od wcześniej wspomnianej?

 

2. Jak to naprawdę jest z tymi Radeonami HD4xxx? Naczytałem się masy odpychających rzeczy (niesamowicie się grzeją; mają chłodzenie głośne jak suszara; tryb 2D bardzo nieznacznie zmniejsza pobór mocy i głośność; problemy ze sterownikami - po wyjściu nowej gry trzeba czekać na łatkę do sterowników karty, bo w ów grze dzieją się dziwne rzeczy), ale czytałem też artykuł niby dementujące te opinie. Prosiłbym o obiektywną opinię (także ustosunkowanie się do wymienionych przeze mnie rzeczy) kogoś, kto miał styczność zarówno z nowymi Radkami jak i z GF.

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się wystarczająco jasno. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Chyba źle kombinujesz - Zawsze jestem za tym, aby kupić jedną mocną.

 

2.) Miałem styczność z Gigabyte HD4850 + zalmanowskie chłodzenie - takie coś jak problemy z temperaturami nie istnieją - z grami też brat nie ma problemów - sterowniki zawsze były ok, nie mam pojęcia skąd ludzie biorą problemy ... Zresztą poczytaj

 

http://www.techfanatyk.net/tag/radeon-problem

 

Jeszcze miło by było gdybyś podał cenę, do jakiej mamy polecić kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dosyć złożone pytania.

 

1. Dobór grafiki do procesora. Mam Q9650, kupiony nie ze względu na gry, ale pograć też lubię, więc... Co byłoby sensownym wyborem? Nie zamierzam go kręcić. Myślę sobie tak (nie wiem czy dobrze): gier, które wykorzystują 4 rdzenie jest garstka, ale gry obsługują Multi-GPU. Skoro najbardziej klasyczny zestaw to dwurdzeniowy procesor + jednordzeniowa karta, to zestaw czterordzeniowy procesor + dwurdzeniowa karta będzie sensownym wyjściem i będzie dawał radę tak, jak powinien, bo CPU nie będzie ograniczał GPU. Dobrze kombinuję czy nie bardzo? Chodzi mi o to, czy lepszym wyborem w tym wypadku byłaby jedna, mocna jednordzeniowa karta, czy dwurdzeniowa, gdzie każdy rdzeń jest słabszy od wcześniej wspomnianej?

 

2. Jak to naprawdę jest z tymi Radeonami HD4xxx? Naczytałem się masy odpychających rzeczy (niesamowicie się grzeją; mają chłodzenie głośne jak suszara; tryb 2D bardzo nieznacznie zmniejsza pobór mocy i głośność; problemy ze sterownikami - po wyjściu nowej gry trzeba czekać na łatkę do sterowników karty, bo w ów grze dzieją się dziwne rzeczy), ale czytałem też artykuł niby dementujące te opinie. Prosiłbym o obiektywną opinię (także ustosunkowanie się do wymienionych przeze mnie rzeczy) kogoś, kto miał styczność zarówno z nowymi Radkami jak i z GF.

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się wystarczająco jasno. Z góry dzięki za pomoc.

1. Ilość rdzeni procesora nie łączy się ilością procesorów graficznych. E8400@4GHz+HD4870X2 byłby w większości gier lepszy od Q9650@3GHz+HD4870X2. Taki niepodkręcony Q9650 ograniczałby takiego HD4870X2, bo 2 rdzeniowe karty są zależne od mocnego procesora.

 

2. Miałem przez ostatnie 2 lata Radeona X1950XT, 8800GTS 320MB, a teraz mam HD4850.

Temperatury i głośność zależą od chłodzenia, które bywa różne u obu producentów.

Problemów ze sterownikami nie miałem żadnych, każda gra działała bez problemów na tych 3 kartach.

Różne problemy zgłaszane przez użytkowników wynikają zazwyczaj z tzw. gryzienia się sprzętu i występują w przypadku obu producentów.

 

Którą firmę wybierzesz, zależy od sympatii dla danej firmy i kwoty jaką masz do wydania.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mój szatański plan dotyczący dwurdzeniowej karty legł w gruzach. Trochę szkoda.

 

Co wobec tego polecacie do mojego niekręconego procka? Wiem, że niekręcony E8400 wystarcza na styk do HD4870 (test: http://www.techfanatyk.net/c2d-vs-4870-tes...przez-procesor/ ), czyli wystarcza też to GTX260 Core216. Z moim CPU sytuacja jest analogiczna z tego, co piszecie.

 

Jest sens wkładać coś mocniejszego? Czy procek przymuli ów kartę na tyle, że różnica między nią a HD4870/GTX260 Core216 będzie żadna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski wyciągnąłeś słuszne - HD4870/GTX 260 to rozsądne maksimum do tego procesora. Nic mocniejszego nie warto wpychać. A którą brać? Na tą chwilę GTX 260 jest troszkę lepszy. Którąkolwiek weźmiesz, będziesz zadowolony, bo to 2 świetne karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od tygodnia przymierzam się do zakupu karty do 400zł, jednak cały czas na uwadze mam jedną rzecz - mój zasilacz. Jest to 350W Delta z 19A na linii 12V, Wiem, że na pewno nie zmienię zasilacza bo nie mam już na to funduszy. Dlatego wybieram pomiędzy:

-8800GT

-9600GT

-HD3870

Która z tych kart pobiera najmniej watów? Dodam tylko, że miałem już u siebie 9600GSO 784MB i karta chodziła bez zająknięcia po OC.

 

Mój spec:

e2160@2,9GHz

Gigabyte p31-ds3l

2x1GB DDR2 Kingston

 

Co robić? Którą grafę wybrac? Pozdrawiam i mam nadzieję że chociaż wy pomożecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikać jakichś konkretnych GTX260 216 core, ogólnie Gigabyte czy Galaxy wziąć? Wiem że teoretycznie to to samo no ale różnie to bywa :)

Z GTXów 260 Gainward z niereferencyjnym chłodzeniem wydaje się być ciekawy, cena zresztą też fajna:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=17460

 

A tu recenzja:

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...05&Itemid=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z GTXów 260 Gainward z niereferencyjnym chłodzeniem wydaje się być ciekawy, cena zresztą też fajna:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=17460

 

A tu recenzja:

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...05&Itemid=1

Nie kupie nic z chłodzeniem które wygląda jak te z palit sonica hd4870... tylko referent ;] Chodziło mi raczej o takie bajery jak np ktoś narzekał że piszczą cewki na karcie (chyba gigabyte właśnie) itp

 

 

Ale ok przeczytałem recenzje i wynika z niej że oba wentyle są sterowane i ogólnie karta nie jest głośna, ktoś może miał z tą kartą styczność i może to potwierdzić? Byle nie była głośniejsza w IDLE od referenta. ~~ Z drugiej strony piszą tam że karta cały czas chodzi z max taktami... nie zbyt ekonomiczny wybór...

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy zmiana GF8800GT na GTX260 216 core daje duży wzrost wydajności ?.Mam okazję kupić prawie nowego, z 2 letnią gwarancją Gigabyta GTX260

OC za około 800 zł.Mam procesor E8200@3,8 GHz , OCZ Reaper 2x2GB 1066MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto doplacać do tego http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,65923/ czy brać to http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=15351 ? Wiem wiem to samo ale jednak hehe chyba wolałbym EVGA :P

 

Albo takiego http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/.../pelny,id,60270 tyle ze do gigabyte nie mam przekonania graf, ma ktoś może i się wypowie? :P

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ralfo kup najtańsze GTX260 216 albo szukaj tanio GTX280. Firma nie ma aż tak dużego znaczenia.

 

darloj ciężko użyć google i wpisać "GTX 260 test"?...

Jaki to dokładnie GTX?

 

tomek3232, przeczytaj choćby specyfikacje. Tak ciężko? Te karty sa porównywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ralfo kup najtańsze GTX260 216 albo szukaj tanio GTX280. Firma nie ma aż tak dużego znaczenia.

 

darloj ciężko użyć google i wpisać "GTX 260 test"?...

Jaki to dokładnie GTX?

 

tomek3232, przeczytaj choćby specyfikacje. Tak ciężko? Te karty sa porównywalne.

Dokładnie taki jak napisałem - Gigabyte GF 260GTX OC 216 core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja proszę o podzielenie się swoimi opiniami.

 

Mam monitor 24" więc staram się grać w rozdzielczości 1920x1200 lub 1680x1050. Reszta widoczna w sygnaturze.

 

Od tygodnia zastanawiałem się nad 280gtx później nad 285gtx, dopiero dzisiaj coś mnie pociągnęło aby zerknąć na ATI. Przeglądając na szybko allegro natrafiłem na 4870x2 w cenie 1420 zł.

Odnośnie 280 a 285 zdecydowałem, że nie ma sensu dopłacać do 285. Jeśli ktoś uważa inaczej to proszę o jakieś argumenty przemawiające za 285.

Jak to jest z tym 4870x2, czy każda gra skorzysta z 2x gpu czy lepiej dać sobie spokój i brać 280 ?

 

Priorytetem jest dla mnie cena, nie zmieniam często kart graficznych więc ta nowa chwilę u mnie będzie pracowała, być może 2x gpu jest to bardziej przyszłościowy zakup ?

Proszę o podpowiedzi.

 

Dla przykładu:

4870x2 allegro http://allegro.pl/item576413134_king_force...048mb_ddr5.html

280gtx allegro http://allegro.pl/item574143309_msi_geforc...verclocked.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dowiedzieć jaką najmocniejszą kartę mogę wrzucić do mojego zestawy by procesor jej nie dławił. To max jego OC niestety. Zasilacz Tacens Valeo 460. Procesor ma obniżone napięcie ponieważ nie kręci się zbyt dobrze. Procesor pójdzie max 2500 na vcore troszkę podbitym (a miał się dziad spokojnie kręcić do 3.0) a monitor ma max rozdziałkę 1280x1024.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja proszę o podzielenie się swoimi opiniami.

 

Mam monitor 24" więc staram się grać w rozdzielczości 1920x1200 lub 1680x1050. Reszta widoczna w sygnaturze.

 

Od tygodnia zastanawiałem się nad 280gtx później nad 285gtx, dopiero dzisiaj coś mnie pociągnęło aby zerknąć na ATI. Przeglądając na szybko allegro natrafiłem na 4870x2 w cenie 1420 zł.

Odnośnie 280 a 285 zdecydowałem, że nie ma sensu dopłacać do 285. Jeśli ktoś uważa inaczej to proszę o jakieś argumenty przemawiające za 285.

Jak to jest z tym 4870x2, czy każda gra skorzysta z 2x gpu czy lepiej dać sobie spokój i brać 280 ?

 

Priorytetem jest dla mnie cena, nie zmieniam często kart graficznych więc ta nowa chwilę u mnie będzie pracowała, być może 2x gpu jest to bardziej przyszłościowy zakup ?

Proszę o podpowiedzi.

 

Dla przykładu:

4870x2 allegro 3242819[/snapback]

Witam chciałbym się dowiedzieć jaką najmocniejszą kartę mogę wrzucić do mojego zestawy by procesor jej nie dławił. To max jego OC niestety. Zasilacz Tacens Valeo 460. Procesor ma obniżone napięcie ponieważ nie kręci się zbyt dobrze. Procesor pójdzie max 2500 na vcore troszkę podbitym (a miał się dziad spokojnie kręcić do 3.0) a monitor ma max rozdziałkę 1280x1024.

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 450pln teraz - raczej celowałbm w używaną kartę, bądź poczekam na spadki cen. Dodatkową kwestią jest karta którą obecnie posiadam - czy jej sobie nie zostawić z myślą o użyciu jej w przyszłości jako karty fizyki(ale to zmiana mobo) i chłodzenie - ale ten pentagramek raczej nawet w porównaniu z referencyjnym chłodzeniem nowszych modeli wymięknie..Chcę też wiedzieć jaką najmocniejszą kartę przy tych bebechach mogę wrzucić tak, by proc jej nie dławił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że coś troszkę mocniejszego mój zestaw pociągnie..Chyba jednak wezmę coś mocniejszego - np 4850 lub nawet 4870 i pozbieram kaskę na bardziej "krętliwy" procesor..Ostatecznie jakaś używana 8800 lub ekwiwalent od ati jak znajdę bardzo tanio i w przyszłości gruntowna zmiana na 4 rdzenie, razem z płytą i nowa grafa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Szukam karty graficznej do już całkiem leciwego komputera ;-) Obecnie jest Sapphire x550 128 MB (PCI-E). Komputer to Intel Pentium 4 3,0 2 mb s775, płyta główna to Asus P5gdc pro. Cena jaką chcę wydać, to max 250 pln (tylko w firmie - żeby była faktura). Myślałem nad 9500 GT, ale czytałem, że się nie opłaca, więc co lepszego w tej cenie polecicie ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 4850?dużo stracę?jakiego procesora wymaga?starczy jakiś porządnie wykręcony x2?

X2 7750+ BE będzie ok, lecz Twoja płyta główna go nie obsłuży.

 

Witam !

Szukam karty graficznej do już całkiem leciwego komputera ;-) Obecnie jest Sapphire x550 128 MB (PCI-E). Komputer to Intel Pentium 4 3,0 2 mb s775, płyta główna to Asus P5gdc pro. Cena jaką chcę wydać, to max 250 pln (tylko w firmie - żeby była faktura). Myślałem nad 9500 GT, ale czytałem, że się nie opłaca, więc co lepszego w tej cenie polecicie ?

Pozdrawiam

HD4650 za taką cenę. Oczywiście będzie Ciebie hamował wtedy procesor i reszta...

 

PS. Jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest taka http://www.balta.pl/opis.php3?ID=19042 , więc zasilasz 400 W

 

btw, lepsza będzie ta http://allegro.pl/item587661403_powercolor...8bit_od_ss.html , czy ta, którą Ty podesłałeś, tj http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=15195

Edytowane przez bubu234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie ma takiej potrzeby. Nie mam zamiaru inwestować w ten komputer, a potrzebna mi jest na gwałt karta graficzna, bo stara pracuje jak traktor (strasznie warczy). Potrzebuję tylko i wyłącznie karty graficznej do max 250 pln. Firma jest mi obojętna, byle działało i nie był to jakiś szrot. Czy ten Radeon jest cichy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...